Anasayfa » HABERLER » Zeka Oyunları Süper Ligi

Zeka Oyunları Süper Ligi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, “ZEKA OYUNLARI SÜPER LİGİ” projesini, “Oyun En Ciddi İştir” sloganıyla hayata geçirdi. Proje Sorumlusu İbrahim Halil Demir’den proje ile ilgili bilgi aldık.

Oyun Dünyanın En Ciddi işidir. Diyor ve başlıyoruz.

Doğru sıralama, çok yönlü stratejik düşünme, planlama, hızlı ve doğru karar verme, kurgulama, başarma ve rekabet etme, oyunla elde edilebilecek kazanımlardır.

Çevrenize bakın yaşamın her alanında oyun vardır.

Oyunun varlığı, insanın varlığı ile başlar, kıyamete kadar da devam eder. Oyun insanoğlunun çok az kullandığı en büyük güçtür. Yaşamın en ciddi rolüne hazırlama sanatıdır oyun. Özellikle çocuklarla oynamanın anlamı; sana değer veriyorum, seni önemsiyorum, seni anlıyorum ve sen değerlisin demektir. Yani yarının sağlıklı bireyleri bugünün oyun oynayan, eğlenen çocuklarıdır.

Tüm bunların ışığında akıl ve zeka oyunları alanın da bir ilki gerçekleştirerek “Zekâ Oyunları Süper Ligi”ni oluşturduk.

Zeka Oyunları Süper Ligi bu yıl yedi aylık bir süreç olarak planlandı. Bu proje kapsamında ligde, öğrencilerimiz belirli yetenekler kazanırken, farklı okullardaki öğrenciler ile tanışma, yarışma, sosyalleşme imkânı bulacaklar. Bu proje periyodundan beklentimiz, öğrencilerimizde zekâ ve düşünme becerilerinde bir süreklilik sağlamaktır.

“Oyun Dünyanın En Ciddi İşidir,” diyerek başladık. 7 ayın sonunda ne kadar ciddi olduğumuzu göstereceğimizi biliyoruz.

101 öğretmen rehberliğinde, 49 okul, 490 öğrenci katılımıyla 7 ay devem edecek projenin finali Science Expo Bilim Fuarında yapılacaktır.

#İbrahimHalilDemir #oyun #ZekaOyunlarıSüperLigi #ScienceExpoBilimFuarı #Bursa