Anasayfa » PAZARLAMA TEKNİKLERİ » Yurt dışı firmalar Derya Bebe ürünlerine fuarda yoğun ilgi gösterdi

Yurt dışı firmalar Derya Bebe ürünlerine fuarda yoğun ilgi gösterdi

arabbbbaDerya Bebe sektöründe 47 yıllık tecrübesi ile % 100 yerli üretim yaparak ve Gold Baby, Johnson, Snopy ve Babyliss markalarını ülkemizin bilinen ve tercih edilen kaliteli markaları yapmıştır.

Derya Bebe’nin ana ilkesi kaliteli yerli üretim ve müşteri memnuniyetidir. Firma, yerli üretim benimsemekle çalışanlar için istihdam oluşturmayı en büyük gururu olarak görmektedir. Derya Bebe Çocuk Gereçleri firma sahibi Derya Dilber’den 2014 Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı değerlendirmelerini aldık.

2014 Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuar

ı “16 – 19 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleşen 26.Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı güzeldi. Derya Bebe olarak bu fuara 1998 yılından beri her sene düzenli olarak katılıyoruz. Bu sene fuarda müşterilerimize yeni bir ürünümüzü tanıttık. Olumlu tepkiler aldık, gayet güzel geçti. Ayrıca, bu senenin ilk siparişlerini bu fuarda yurtdışından 1-2 siparişle aldık. Bu sene fuardan daha da memnunuz. Bazı müşterilerimiz fuarın tarihi konusunda eleştiri yapıyorlar. Cumartesi, Pazar değil de hafta içi olsa daha iyi olurdu diye düşünenler var. Ama neticede bizim açımızdan başarılı, güzel bir fuar geçti.”

Fuarın daha iyi olması için

“Fuar tarihi Şubat sonlarına doğru olsa daha da memnun olacağız. En azından fuardan daha iyi siparişlerle çıkma olasılığı yüksek olur. Tarih erken olduğu için çok iyi siparişler alınamıyor ya da geri dönüşler 1 ay sonra oluyor. Bunun dışında fuarla ilgili başka bir sıkıntı yok. Ama bu tarihe denk geldi, her zaman yılın bu günlerinde yapılıyor.”

2013 yılı değerlendirmesi

“Genel itibariyle 2013 yılımız iyi geçti. Beklentilerimizi karşıladık, bir kötü durum yok. 2014 yılının da iyi geçeceğini düşünüyorum. Şu ana kadar gördüğümüz talepler de fena değil. Bu yılın da iyi geçmesini ümit ediyoruz.”

2014 için hedefleri

“Firma olarak en büyük hedefimiz ürünlerimizin kalitesini bozmadan hatta daha iyi kalitede üreterek müşterilerimizin beğenisine sunmaktır. Her sene ürün gamımıza yeni çeşitler katarak fuarlarda sergiliyoruz. Önümüzdeki sene de inşâAllah yeni ürünlerle fuara katılmayı planlıyoruz.”

Dolar kurunun yükselmesi

“Kurun yükselmesi direk olmasa da dolaylı yoldan maliyetlerin artmasına sebep oluyor. Ama ihracatımıza bir fayda sağladı. Bunu bu fuarda hissettik. Birkaç yurt dışı firmadan sipariş aldık. Ama belirsizlik kötü, inşâAllah bu kur çok fazla oynamaz. Fiyatlar değişince, insanların bu fiyatlara alışması gerekiyor, bu da bir durgunluk oluşturuyor. Dolar kurunun, piyasanın bir istikrarı olursa, bir sorun yaşamayız diye düşünüyorum.”