Anasayfa » RÖPORTAJ » YOYO Toys trend olma yolunda

YOYO Toys trend olma yolunda

Yoyo Oyuncak firma sahibi Mehmet Tiryaki ile söyleşi

Öncelikle kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1977 Safranbolu doğumluyum, ilk-orta ve lise eğitimimi Karabük ve Safranbolu’da, Lisans eğitimimi Bülent Ecevit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladım.
Kariyerim boyunca birçok eğitim programına katıldım, bunlardan bazıları; *Satış ve pazarlama eğitimi *Yetiştiren yönetici * Satış-stok ve m2 verimliliği *Görsel düzen ve satışa katkıları vb. Perakende sektöründe 21 yıl çeşitli pozisyonlarda hizmet verdikten sonra,2017 yılı itibariyle Tiryaki Oyuncak Ltd. Şti. kurarak ‘’YOYO TOYS’’ adı altında ilk perakende mağazamızı (1850 m2 ) Antalya-Lara’da açtık. Firmanızı ve ürün gruplarınızı tanıtır mısınız? Firmamız yerli bir firma olup markamız olan YOYO toys yeni ve trend olma yolunda olan bir markadır. Firma olarak amaçlarımızın arasında müşterilerimize kaliteli, güncel ürünler sunmak ve tüm müşteri profillerine hitap edecek şekilde fiyat politikası uygulamaktır. Bünyemizde yer alan ürü grupları;
• 0-14 yaş Oyuncak ve Eğitici ürün grupları
• 0-3 yaş Bebek Araç ve gereçleri
• Park ve Bahçe oyuncakları
• Deniz ve havuz malzemeleri
• Bisiklet, Paten ve Scooter vb. metal spor ürünleri

Sektöre sunduğunuz ürünleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Ürünlerimizin güncel olması, uygunluk belgelerinin tam olması ve kalite standartlarını taşıması bizim için çok önemli.

TOY25

Firmanızı diğerlerinden farklı kılan özellikler nelerdir?

Bir firma neden sizi seçmeli? İnsan kaynağına değer veriyoruz, paylaşımcıyız, yetiştiren bir çalışma programımız var, bu nedenle de mutlu bir ekip çalışması yapıyoruz. Firmamız bünyesinde çalışan ekip arkadaşlarımız, kendi branşlarında uzmanlaşmış deneyim sahibi personellerdir. Müşterilerimiz mağazamıza geldiğinde kendilerini huzurlu hissediyorlar, ürün seçiminden satış sonrası hizmetlerine kadar, yapıcı ve değer veren bir davranış biçimi sergiliyoruz.

Sektörde kendi alanınızda hangi konumda olmayı hedefliyorsunuz?

Üç aşamalı bir hedefimiz var, öncelikle bölgenin en iyi hizmet veren rekabeti zor bir markası olmak, ikinci hedefimiz çevre illerde şubelerimizi çoğaltıp bu hizmeti farklı lokasyonlara taşımak. Umarım üçüncü hedefimizi gerçekleştirdiğimizi görmek nasip olur, burada hedefimizi çok büyüttük, çünkü dünyanın sayılı oyuncak markaları arasında yer almayı hedefliyoruz. Rabbim inşallah %100 Türk olan markamız YoYo Toys’u dünyaya duyurmayı bize nasip eder.

Önemine binaen eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Perakende sektöründe 21 yıldır hizmet vermekteyim fakat, Tiryaki Oyuncak San. Tic. Ltd. henüz emekleme safhasında, mağazamızı açalı bir ay olmasına rağmen şükürler olsun ki geri dönüşümler gayet iyi, markamızın kurulumundan bugüne kadar deneyimlerini esirgemeyen değerli büyüklerime teşekkürü bir borç biliyorum. Siz değerli dostlarıma ve Toyuncak ailesine de bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle.

#yoyo, #toys, #MehmetTiryaki