Anasayfa » RÖPORTAJ » “Yeterli yurt dışı alıcılarını ülkemize getirmeyi başaramıyoruz”

“Yeterli yurt dışı alıcılarını ülkemize getirmeyi başaramıyoruz”

Kuruluşu ve ürünleri
Firmamız, 1983 yılından bu yana Heidi Oyuncak resmi adıyla iç piyasada faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca 26 yıldan bu yana da bir İspanyol firması olan ve eğitici oyuncaklar üreten EDUCA & BORRAS’ın Türkiye’deki tek distribütörlüğünü yapmakta olup, bunun yanında Pintoo Plastik Puzzle, Eureka & Cast metal 3D Puzzle, Akıl Topu-Wisdom Ball, Trefl Puzzle markalarının da ülkemizdeki tek distribütörü konumundadır. 2006 yılında kendi markamız olan ART PUZZLE’ı tasarlayıp, ürettirerek iç piyasada iyi bir yer edindikten sonra, yurt dışına açılımını sağladık. Şuan 26 ülkeye ihracatımız mevcut. Yine kendi tasarımımız ve markamız olan HEİDİ PUZZLE ÇERÇEVESİ’ni farklı model ve ölçülerde demonte çerçeve şeklinde üreterek, yapılan puzzle’ların dekoratif bir objeye dönüşmesini sağlayarak, emeklerin de boşa gitmemesini amaçlıyoruz. Bunun yanında ART KİDS markasıyla çocuk grubu puzzle ürünlerimiz de çok yakında piyasaya sunulacak.

Katıldığı fuaralar
Rusya’da Kids Russia ve Mir Detstva fuarlarına, Almanya’da ise Spielwarenmesse oyuncak fuarlarına katılıyoruz. Hong Kong, New York ve Dubai fuarlarını da gelecek programlarımıza aldık.

Spielwarenmesse Nürnberg Oyuncak Fuarı
2018 yılında Nürnberg Fuarı’na 4. kez katılım gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çok geniş ziyaretçi profiline sahip bir fuar olması bizim açımızdan avantajlı. Markamıza ilgi her yıl daha da yoğunlaşarak artıyor. Bu yılki ziyaretçi sayısı geçen yıllara oranla daha düşüktü fakat daha fazla gerçek alıcı profili mevcuttu. Bu sebeple genel anlamıyla memnun kaldık desek yanlış olmaz.

Nurnberg’in farkı
Yabancı ziyaretçi profili ve sayısı daha güçlü. Organizasyon muhteşem. Her şey düşünülmüş. Biz yeterli yurt dışı alıcılarını ülkemize getirmeyi maalesef başaramıyoruz.

2018 yılı
Sürekli olarak kendimizi geliştiriyor ve tüketici talebine yönelik modeller üretmeye çalışıyoruz. Piyasaya yeni sunacağımız çocuk modellerimizle daha geniş kitlelere ulaşmayı, hem iç hem de dış piyasada gelişimimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.

Marka olarak geleceğe yönelik
Hedefimiz ART PUZZLE markasını dünya markası konumuna getirerek, ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sağlayabilmek.

Önemine binaen eklemek istediğiniz
Ülkemizdeki tüm fuar katılımcıların ortak hareket etmesini derneğimiz vasıtasıyla sağlayabilirsek daha uygun şartlarda bu fuar katılımlarını gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.

#YurtDisi, #Kurulus, #Nurnberg