Anasayfa » HABERLER » Yemeye Karşı Güvenli bir Oyun Hamuru: BECKS

Yemeye Karşı Güvenli bir Oyun Hamuru: BECKS

naturOyun hamurlarında ürün güvenliği ve ürün kalitesinin önemi basında çokça yer alan bir konu değildir. Avrupa’nın en büyük oyun hamur üreticisi BECKS Oyun Hamurlarının Türkiye temsilciliği “oyun hamurlarının güvenilirliği” ile ilgili açıklamalar yaptı.

Okul öncesi eğitimin 3-4 yaş aralığına kadar inmesi ve okulluluk oranının her geçen sene artması, eğitimde kullanılan materyallerin çeşitliliğinde de bir artışa sebep olmuştur. Özellikle bu yaş gruplarında kullanılan oyun hamurları, en önemli materyallerden biri olarak göze çarpmaktadır.

Oyun hamurları, çocukların okul ve ev ortamında sıkça oynadıkları bir üründür. 3 boyutlu şekiller üretilebilmesi, zihinde kurgulanan nesnelerin özgürce şekillendirilebilmesi bakımından 3-4 yaş ve üstü çocukların gelişimine önemli ölçüde katkıları vardır.

Her çocuğun ilgisini çeken bu oyun hamurları, içerisinde kimyasal maddeler bulundurduğu takdirde, cilde zararlar verebilmektedir. Aynı zamanda çocukların bu hamurları yeme riski göz önüne alınmalı ve satın alınırken daha da dikkat edilmesi gereken bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyun hamurları patates, mısır nişastası gibi materyallerden üretilmektedir. Bazı markalar formaldehit vb. kimyasal maddeler kullanarak çocuk sağlını riske atmaktadır. BECKS oyun hamurları ise, ürünlerinde hiçbir kimyasal madde kullanmamakta, yeme riskine karşı sağlığa zarar verici maddeler barındırmadığı için ürettiği ürünler ile kalite konusunda dikkat çekmektedir.

Oyun hamurlarının bir diğer özelliği ise kurumamaları ve kolay şekil alabilmeleridir. Aynı zamanda ele ve tırnaklara yapışmadan kolayca silinebilmeleri de oyun hamurlarının kalitesini gösteren niteliklerdendir. BECKS oyun hamurları bu konuda gene kalitesinden ödün vermemekte, kalitesi ve güvenilirliği bakımından sıkça tercih edilmektedir.

Eğitsel açıdan ve zihne olan katkısı bakımından oyun hamurlarının çocuklar üzerindeki katkısı oldukça büyüktür. Güvenli ürünler kullanıldığı takdirde, çocuklar için vazgeçilmez materyaller olarak her zaman ön planda olacaklardır.