Anasayfa » HABERLER » Her Yaşa Akıl Oyunları ile Her Yönden Kaliteli Oyun Keyfi!

Her Yaşa Akıl Oyunları ile Her Yönden Kaliteli Oyun Keyfi!

Katamino, Abalone, Quoridor, Hızlı Bardaklar… akıl oyunu denince akla ilk gelen bu oyunların tümü Türkiye Resmi Dağıtıcısı olan Her Yaşa Akıl Oyunları ile ülkemize ulaştırılmaktadır.

Aman dikkat, çakma tabir edilen kalite açısından orijinali ile karşılaştırılamayan, oyunlarımızın ruhunu da çalan kopya ürünler piyasada dolaşmakta!

Oyunlarımızın sıra dışı yüksek kalitesinden kaynaklanan çok uzun kullanım süresi ve oyunun oynanmasından alınan keyif, heyecan ve beraberinde gelen yoğun oynama isteği de hesaba katıldığında orijinal ürün en ekonomik ürün olmaktadır.

 QUORIDOR

Oyun dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen Mensa Select ödülü dahil 8 farklı ödüle sahip mükemmel bir oyun! Orijinal ürün markası olan Gigamic logosu kutu üzerinde ve Türkçe dahil 33 farklı dilde 42 sayfa kullanım kılavuzu kutu içeriğinde yer almaktadır. Farklı isimlerle de taklidi bulunan oyunun Türkçe orijinali, ömür boyu büyük bir keyifle oynayabileceğiniz sıra dışı kalitede olup üzerinde anne- Her Yaşa Akıl Oyunları logosu da yer almaktadır.

Quoridor oyununun amacı karşı tarafa ilk ulaşan olmaktır. Sırası gelen oyuncu ya piyonunu bir hamle oynar ya da rakibini engellemek için önüne engel koyar. Rakibinizin size sürekli engeller çıkartması canınızı sıkmasın, her zaman bir çıkış yolu vardır!

Bu oyunun kuralları ve sıra dışı materyal kalitesi Quoridor ile aynı olan, her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz mini versiyonu, Quoridor Mini’de bulunmaktadır. Bu üründe tek farklılık oyunun boyutudur. Tüm Quoridor çeşitlerimiz 8 yaş üzerindeki herkes, 2-4 kişi oynayabilmektedir. Küçük yaş çocuklarımız için özel tasarlanmış Quoridor Çocuk (Kid) versiyonunda ise piyonlar fare şekline dönüştürülmüş olup 5 yaştan itibaren oynanabilmektedir.Ayrıca mükemmel bir işçiliğe sahip, özel üretim olan Quoridor Deluxe de 2017 nin ilk çeyreğinde çok yakında raflarda yerini alacak! Taklitlerinden sakının!

HIZLI BARDAKLAR

“Hız, Dikkat, Eğlence… Hızlı bardaklar anne’den” sloganı ile ulusal kanallarda reklamları dönen Hızlı Bardaklar oyunu dikkat ve konsantrasyon gelişimi için süper bir oyun! Orijinal ürün markası Amigo logosu.Her oyuncuya bir takım, yani 5 ayrı renkli bardak dağıtılır. Sonra üzerlerinde bardakların düzenlenme şekillerini gösteren kartlar karıştırılarak deste halinde kapalı olarak masanın ortasına konulur. Zil de ortaya yakın bir yere konulur. Oyuncular bardakları baş aşağı önüne dizer. Sonra oyunculardan biri destenin en üstündeki kartı açarak açık şekilde ortaya bırakır. Kartın üzerinde bardakların ne şekilde, yani yan yana mı veya üst üste mi ve de hangi renk sırasına göre düzenlenecekleri resmedilmiştir. Kim önce karttaki resme göre bardakları düzenlemeyi başarırsa zile basar ve de kartı kazanır. Bu bir hız ve de dikkat işidir.
Oyun tüm 43 kart bitince sona erer. Her oyuncunun önündeki kartlar sayılır. Kimin kart sayısı daha fazla ise o oyunun galibidir. Yani kim daha çabuk bardakları istenilen şekilde düzenlemişse kazanan olur.

bardak

KATAMİNO

O bir yıldız! Akıl oyunlarının yıldızı, en ödüllüsü Katamino ile hala tanışmadıysanız acele edin. Piyasada yine Katamino isimi ile veya başka isimler altında kopyaları bulunan oyunun Türkçe orijinali üzerinde  Her Yaşa Akıl Oyunları logosu, orijinal ürün markası olan Gigamic logosu ve 46 sayfa birbirinden güzel uygulamalar içeren yüksek baskı kaliteli kitabı bulunmaktadır.Katamino çocukların geometrinin temel kavramlarını anlamasına yardımcı olan bir inşa oyunudur. Çok sayıdaki bulmacaların zorluk seviyeleri çok kolaydan çok zora değişmektedir.
Tek kişinin oynayabileceği bir bulmaca olduğu gibi iki kişi arasında oynanan bir strateji oyunu olarak da oynanabilir. Katamino her yaştan oyuncuların çok severek oynadığı farklı seviyeleri olan sıra dışı bir oyundur.

Birçok uluslararası ödül ile tanınmış olan oyunun özellikle okullar tarafından yoğun olarak kullanılması eğitsel yönü ile kabul gördüğünün kanıtıdır.

#AkılOyunları #HerYaşaAkılOyunları #KaliteliOyunKeyfi #KaliteliOyun #oyun