Anasayfa » PERAKENDECİ OYUNCAKÇILAR » Yağmur Oyuncak dört koldan hizmet sunuyor

Yağmur Oyuncak dört koldan hizmet sunuyor

Anne ve Bebek gereçlerinden eğitici ürünlere her türlü oyuncaktan bisiklet ve akülü araçlara, hediyelik ve hobi ürünlerinden deniz ve havuz malzemelerine kadar 20.000 farklı ürün satışı yapan Yağmur Oyuncak bunun yanı sıra A’dan Z’ye anahtar teslim anaokulu, kreş ve oyun alanı projelendirme, tasarım ve kurulumunu yapıyor. Ayrıca Pilsan, Ümit Bisiklet, Adel, FaberCastell firmalarının Bursa ve Güney Marmara bölge bayiliğini yapıyor. Bunun dışında firmada her türlü lisanslı toptan ve perakende satışı mevcut.

Firmanızı kısaca anlatır mısınız?

“1993 yılında kırtasiye dağıtım işi ile faaliyete geçen firmamız, 1999 yılında toptan kitap, 2000 yılında ise toptan oyuncak satısına başlayarak, sektörünün en seçkin ve geniş ürün yelpazesini en uygun fiyat ve vade seçenekleri ve geniş hizmet ağıyla tüm Güney Marmara ve Ege’ye ulaştırmaktadır.

KENDİ MARKAMIZLA İTHAL ETTİĞİMİZ OYUNCAKLARI DA SUNUYORUZ

Firmanızın sunduğu ürün konsepti ve verdiğiniz hizmet hakkında bilgi verir misiniz?

“2006 yılından itibaren toptan kitap-kırtasiye ve toptan oyuncak satışını ayırarak sektörel profesyonelleşme yolunda önemli bir adım atan firmamız 2009 yılında müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek ve mevcut ihtiyaçları karşılayabilmek için 2500 m2 kapalı alana sahip yeni mağazasına taşınmıştır.2015 yılında Türkiye ilk kez Gross market konseptiyle toptan ve perakende oyuncak satışı yaptığımız 3000 m2‘lik yeni şubemizi hizmete açtık.Toptan ve perakende oyuncak ticaretinin dışında kendi markamızla ithal ettiğimiz oyuncakların da satışını yapmaktayız.”

Ürünlerinizi nasıl geliştiriyor ya da yeni ürün, yeni şekiller belirliyorsunuz? Ar-Ge sorumlunuz, ekibiniz ya da departmanınız var mı?

“Anne ve Bebek gereçlerinden eğitici ürünlere her türlü oyuncaktan bisiklet ve akülü araçlara, hediyelik ve hobi ürünlerinden deniz ve havuz malzemelerine kadar 20.000 farklı ürün satışını yapmaktayız. Bunun yanı sıra A’dan Z’ye anahtar teslim anaokulu, kreş ve oyun alanı projelendirme, tasarım ve kurulumunu yapmaktayız.

Ayrıca Pilsan, Ümit Bisiklet, Adel, FaberCastell firmalarının Bursa ve Güney Marmara bölge bayiliğini yapmaktayız. Bunun dışında her türlü lisanslı toptan ve perakende satışımız mevcuttur.”

Türkiye’de bu ürünleri üreten çok firma var mıdır? Varsa siz bu isin neresindesiniz?

“22 yıldır toptan oyuncak satısı yapmaktayız. Satışlarımız plasiyer toptan mağaza satışımız mevcuttur. Bunun yan sıra 2008 yılında faaliyete geçirdiğimiz sektörün ilk b2b portallarından biri olan yagmuroyuncak.com üzerinden bayilerimize hizmet vermekteyiz.

Plasiyer ve sıcak satışı satış araçlarımız ile tüm batı Anadolu’ya, b2b portalımız üzerinden de tüm Türkiye’den 1000’e yakın toptan bayimize hizmet vermekteyiz.”

‘HER YIL MAYIS AYINDA BİR FUAR DÜZENLEMEKTEYİZ’

Fuar katılımlarınız oluyor mu? Hangi fuarlara katılıyorsunuz?

“2008 yılından bu yana her yıl mayıs ayında bir fuar düzenlemekteyiz. Bu fuarda bayisi olduğumuz ve satışını yaptığımız markalarla bayilerimize buluşturuyor, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olmalarını sağlıyoruz. Özellikle bu yıl gümrüklerde yaşanan sıkıntıdan kaynaklanan problemler sezonluk planlarımızı sekteye uğrattı, ancak sorun çözülmüşe benziyor. Umarım bir daha tekrar etmez. Bunun dışında oluşabilecek problemleri profesyonel ekibimizle tolare etmeye çalışıyoruz. Müşterilerimize satın alma süreçlerinde olabildiğince bilgi ve destek vererek satış sonrası ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçmeye çalışıyoruz. Sektördeki trendleri, firmaların reklam planlarını ve pazarın yeniliklerini bilgilendirerek müşterilerimizi bilinçlendirmeye çalışıyoruz.”

Hedefleriniz ve hamleleriniz konusunda neler söylersiniz?

“Türkiye’de oyuncak sektörü her geçen gün büyümekte, gelecekteki öngörümüz bu büyümenin katlanarak devam edeceği yönünde. 2015 yılı bizim için bir büyüme yılı oldu. Yeni açtığımız şube ile hem ciromuzu artırdık, hem de müşteri portföyümüzde ciddi bir büyüme yakaladık, ancak sektör için sıkıntılı bir yıl oldu. Toyder sektör için çok önemli. Yağmur Oyuncak olarak bu mecrada yer almak bizim için ayrıca keyif verici.”

#YağmurOyuncak #Oyuncak #Röportaj #ürünsatışı #toptanperakendesatış #fuar