Anasayfa » RÖPORTAJ » Üretimde en büyük problem, ulaşım ve hammaddeye uzaklık

Üretimde en büyük problem, ulaşım ve hammaddeye uzaklık

4K Eğitim Araçları Genel Müdürü Hakkı Akif Kartarı firma, ürün konsepti, Kırtasiye fuarı ve sektörle ilgili sorularımızı cevapladı

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Firmamız 4K Eğitim Araçları olarak 2009 yılında faaliyete geçmiştir. 1500 m2 kapalı ve 3500 m2 açık alanda Tokat’ın Zile ilçesinde üretim yapmaktadır. Aile şirketidir.

Firmanızın sunduğu ürün konsepti ile ilgili, 4K Eğitim Araçları olarak okul sıraları, Amfi sıralar, Yazı tahtaları, Mantar ve kumaş kaplı pano, Milli levha takımları, Atatürk köşeleri, çeşitli Oturma bank ve Çöp kovası modelleri üretimi yapmaktayız. Aynı zamanda plastik masa, sandalye ve oturma gruplarında ve diğer ürün gruplarında bayiliklerimiz bulunmaktadır. Firmamızı diğer firmalardan farklı kılan özelliği, sektörde kullanılan en kaliteyi hammaddeyi kullanarak, kaliteden taviz vermeden müşterisine en uygun şartları sunmasıdır.”

Trendlerin değişmesi ile sizin ürünlerde de değişiklikler oluyor mu?

“4K Eğitim Araçları olarak yenilikleri takip eden bir firmadır.  Ürün geliştirmeyi, ürün gamına yeni ürünler katmayı seven bir firmadır.

Öte yandan hammadde konusunda, Anadolu’da üretim yapmanın en büyük problemi ulaşım ve hammaddeye uzaklıktır diyebiliriz. Hammadde alımlarımızı genellikle İstanbul ve Ankara’dan sağlıyoruz.

İhracata önem veren firmamız 81 ile yapmış olduğu satışlarla beraber 18 ülkeye ihracat yapmıştır. Almanya, Fransa, Romanya, Nijerya, Nijer, Gana, Azerbaycan, Irak ve Gürcistan bu ülkelerden bazılarıdır.

Ülkemiz eğitim araçları bakımından dünyada en ön sıralardadır. Üretilen model ve tasarımlar birçok ülkede bulunmamaktadır.”