Anasayfa » RÖPORTAJ » Turkuaz Okul Kıyafetleri zirveyi hedefliyor

Turkuaz Okul Kıyafetleri zirveyi hedefliyor

Turkuaz Tekstil firma sorumlusu Neslihan Boçnak firma, ürün ve hedefleri hakkında bilgileri paylaştı.

Öncelikle Turkuaz Tekstil hakkında bilgi alabilir miyiz?
“Firmamız 1999 yılından beri, okul kıyafeti alanında hizmet vermektedir. Geride bıraktığımız 16 yılda sektörde varlığımızı hissettirdiğimizi, okul
kıyafeti alanında profesyonel çözümler ürettiğimizi söyleyebiliriz.”

Firmanızın sunduğu ürün konsepti hakkında neler söyleyebilirsiniz?
“Okul öncesinden başlayan eğitim hayatıyla paralel olarak lise dönemine kadar çocuklarımıza eşlik ediyoruz. Üretim yaparken ‘önce sağlık sonra estetik gelir’ diyoruz. En kaliteli ürünleri, en iyi işçilik ve teknolojiyle birleştirerek okul kıyafeti alanında çıtayı yükseltiyoruz.”

‘HER AŞAMADA KALİTE STANDARTLARIMIZI KORUYORUZ’

Ürünlerinizin özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
“Üretim sürecinde birçok değişkeni gözeterek ürün ortaya çıkartıyoruz. Bunların başında en kaliteli kumaşları, çocukların içerisinde rahat edecekleri kesimlerle birleştiriyoruz. Çocuklarımızın beğendiği kıyafetlerle duygusal bağ kurduğunu öngörerek tasarımlarımızı her zaman içerisinde kendilerini iyi hissedecekleri şekilde dizayn ediyoruz. Kumaşından aksesuarına, dikişinden tasarımına kadar her aşamada kalite standartlarımızı koruyoruz.”

Tasarım sürecinize değinebilir misiniz? Trendi nasıl takip ediyorsunuz?
“Okul kıyafetlerini günümüz modasında ve hazır giyim sektöründen ayrı bir yere koyamayız. Tasarım departmanımız, sektördeki yenilikleri, yılın moda renklerini, çocukların zevklerini ve dünyadaki moda tasarımı trendlerini yakından takip etmektedir. Her yıl yeni koleksiyon oluştururken bütün bu değişkenleri göz önünde bulunduruyor, farkımızı ortaya koymak için gayret ediyoruz.”

‘SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ; ZAMANINDA TESLİMAT’

Firmanızı diğer firmalardan farklı kılan özellikleri nelerdir?
“Farklılaşmayı ve yenilenmeyi seven bir firmayız. Sipariş aşamasında ürünlerimiz için birebir numuneler ile sunuyor, kumaş, baskı, nakış gibi en önemli detayları seçerek karar verme imkanı sağlıyoruz. Klasik bedenler dışında özel çocuklar için ölçüler alarak özel üretimler gerçekleştiriyoruz. Herşeyden önce her zaman söz verdiğimiz gibi zamanında teslimat yapmaya özen gösteriyoruz. Düzenli çalıştığımız okullarımız için stok kontrolü sağlıyor ve tükenen ürünleri en kısa sürede temin ediyoruz.”

Hedefleriniz ve hamleleriniz konusunda neler söylersiniz?
“Özel okul ve kolejlerin ilk tercihi olmak hedefimizdir. Tüm Türkiye’deki okulların kıyafet ihtiyaçlarına cevap veriyor, kapasitemizi her geçen gün arttırıyor ve yeni yatırımlar yapıyoruz. Turkuaz Okul Kıyafetleri olarak Türkiye pazarında zirveyi hedefliyoruz.”

#Turkuaz #TurkuazTekstil #TurkuazOkulKıyafetleri #okul #okulkıyafeti