Anasayfa » HABERLER » Türk malı oyuncaklar dünya ile yarışıyor

Türk malı oyuncaklar dünya ile yarışıyor

Nürnberg’te açılan dünyanın en büyük dünyanın en büyük uluslararası oyuncak fuarına bu yıl Türkiye tam 52 firma ile rekor katılım sağladı. Fuarda 1 milyon oyuncak müşterilerin beğenisine sunuldu.

Türkiye’den bu yıl fuara 52 firma katıldı. Başkonsolos Serdar Deniz Türk firmalarını tek tek gezip ilgililerden bilgi aldı ve onlara başarılar diledi. Fuar 2 Şubat’a kadar sürdü. Fuarda, 68 ülkeden 2 bin 203’ünü yabancıların oluşturduğu 2 bin 886 firma yer aldı. Bir milyonun üstünde oyuncağın sergilendiği fuarı 132 ülkeden 70 bin iş insanı ziyaret etti.

Fuara katılan seçkin Türk firmalarından Pilsan Plastik, Dede Oyuncak, Star Okey, Özyıldırım Plastik, Erpa, Güçlü, Edu Dizayn, Zuzu Toys, MGS, Selay Toys, Sunman, Matrax Toys, Lolliboni, Kanz, Baby Hope, Redka, Global Toys ve Akar gibi Türk firmalarına ilginin yoğun olması nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bu yıl 71’incisi düzenlenen dünyaca ünlü Uluslararası Oyuncak Fuarı önceki akşam yapılan törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’in de davetli olduğu açılış töreni, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly’nin selamlama konuşmasıyla başladı. Daha sonra yeni oyuncaklar arasında ödüller sahiplerini buldu. Oyuncak üretiminin yüzde 98’iyle lider durumda olan Nürnberg fuarda ev sahipliği yaptı. Türkiye bu yıl 52 firmayla fuarda adeta çıkarma yaptı. Deniz, Türk firmalarını tek tek ziyaret etti ve ilgililerden bilgi aldı.

120.000 yeni ürün 

Fuarın organizatörü satış alanında gitgide  artan  zorluklara cevap verebilmeleri için  profesyonel  ziyaretçilere  daha   şimdiden  doğru  araçları  sağlıyor.  Fuarda teşhir  edilen 120.000 yeni ürün  arasında ziyaretçilerin aradıklarını bulmasına ToyAward ile  ödüllendirilen  ürünler  yardımcı oldu.  Ödüllerin  beş  galibinden biri bu  yıl  Gollnest & Kiesel’di. Şirketin Kıdemli Başkan  Yardımcısı Thorsten Koss,  aldıkları  bu  ödül    hakkında  şu  açıklamayı  yaptı:  “ToyAward  ödülü yenilikçi  bir  ürünün   takdir   edilmesiyle  kalmayıp  ayrıca  büyük   bir  ilgi  de oluşturuyor. Fuarda  aldığımız son  derece  olumlu  yankılar bunu  çok belirgin bir şekilde doğruladı.”

Koronavirüs önlemi

Fuarda koronavirüs için de önlemler alındı. Tuvaletlerde, salon geçişlerinde, restoranlarda toplam 70 dezenfeksiyon kapları bulunduruldu. Ayrıca, koronavirüsten etkilenen Vuhan kentinden kayıt yaptıran katılımcı fuara gelmekten vazgeçti. Virüs vakası nedeniyle Çin’den daha az ziyaretçi geldi. Bilindiği gibi Çin, ev sahibi Almanya’dan sonra 364 firmayla fuarda yer alıyordu. Çinli ziyaretçiler fuarı ağız maskeleriyle dolaştı.

#spielwarenmesse #toyfair #toysforfuture #toytrends2020 #toysector