Anasayfa » HABERLER » Türk Barter’dan güvenli ticaret

Türk Barter’dan güvenli ticaret

Türk ekonomisine kriz sonrası barter sistemini kazandıran Türk Barter, etkin büyümesini her geçen gün daha büyük hedeflerle sürdürüyor. İdeal hizmet şekli ve güvenli çalışma prensibiyle, yerli-yabancı bir çok kurumsal üyeyi bünyesinde bulunduran Türk Barter; sadece bulunduğu coğrafyada değil global alanda da başarısını sürdürüyor.  Türk Barter; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Kayseri ve Konya’da bulunan şubeleriyle üyelerine daha hızlı, verimli hizmet sunuyor. Tüm sektörlerin iş hacmini göz önüne alarak ticaretlerini yönetebilmeleri amacıyla onlara alternatif finansal çözümler üretiyor.

Güvenli ticaret alternatifi sunuyor

Türk Barter, firmaları Barter Sistemi’ni kullanmaya davet ederken firmaların işlem kapasitesi ve arzlarını analiz ederek Barter Sistemi’ne dâhil eder. Böylece firmaların Barter Ortak Pazarı’ndaki işlem hacmi hesaplanır. Türk Barter, konusunda profesyonel kadrosu ile tüm sektörlerde çok sayıda firmayı Barter Ortak Pazarı’nda buluşturup, ulusal ve uluslararası Barter işlemleri yapıyor ve firmaların atıl kapasitesini alternatif bir finans modeli olarak kullanabilmeyi sağlıyor. Kredili işlemlerde firmanın riskini minimuma düşüren sistem ile üye firmalar, borçlarını stokları ile yapılandırma imkanı buluyorlar. Üye firmaların sunduğu ürün ve hizmetlerin tanıtım, planlama ve uygulanmasında üyelerinin stratejik iş ortağı olarak hareket eden Türk Barter, bünyesinde bulunan medya firmalarıyla da bu sistemi destekliyor. Böylelikle işlemlerin kolay takibi sağlanırken, Türk Barter her müşteriye güvenli ticaret avantajı sunuyor.

Alternatif pazarın büyümesine yardımcı oluyor

BarterShop, Alışveriş Merkezi’nde şu an on binlerce ürünü müşterilerine sunmaktadır. Her geçen gün ürün yelpazesini daha da genişleten BarterShop, Parasız Alışveriş Merkezi olarak anılıyor. Ürün çeşitliğinin çok olmasının yanı sıra %100 barter ile ödeme imkânı sunan Türk Barter, alternatif pazarın büyümesine yardımcı oluyor. Beyaz eşyadan promosyon ürünlerine kadar bir çok sektörün ürünlerini değerli müşterilerine sunan Türk Barter, ayrıca tüm bu ürünlerini web sitesinden de alma imkanı sağlıyor. Barterın öncü ismi Türk Barter, üye olan şirketlere dev bir Pazar imkânı sunuyor. Barter Ortak Pazarı’na katılan firmalar, Pazar paylarını sistemden gelen müşterilerle büyütüp, satışları ve kârlarını barter sistemi ile artırıyor ve ihtiyacı olan pek çok ürün ya da hizmeti barter sistemi içinde bulabiliyor. Ayrıca alacaklarınızı tahsil etmekte, ticaretinizi büyütmekte, yeni müşteriler kazandırmakta, borçlarınızı öderken stoklarınızı eritmekte, atıl kapasitenizi eritirken satış ve kârınızı artırmakta en etkili yol barter sistemi.

Krizi fırsata değil ticarete dönüştürüyor

‘’Krizi fırsata değil; ticarete dönüştürüyoruz!’’ sloganıyla yola çıkan Türk Barter 10.000’i aşkın üyesiyle şirketlere risk yönetim hizmeti sunmaktadır. Türk Barter’ın arz eden ve talep eden firmayı bir araya getirmesi ve tüm alışverişlerin garantörü konumunda olması dolayısıyla; güven problemi asla yaşanmıyor. Her sektörde kullanılabilen barter sistemi ile firmalar, bir araya geldikleri ve birbirleriyle alışveriş yapabildikleri Barter Ortak Pazarı’nda satın aldıkları mal ya da hizmetin bedelini para ile değil; üretilen mal veya hizmetle ödüyor. Bu sistem ile firmalar, hem stoklarını eritme fırsatı yakalıyor hem içinde bulundukları ekonomik çıkmazı kolaylıkla atlatıyor, hem de yatırımlarını tamamlayıp yeni yatırımlara başlayabiliyor. Benzersiz bir finans sistemi olan Barter’ı kullanarak nakit ödeme yapmadan ürün ya da hizmet alan firma, enflasyondan ve likidite sıkışıklığından etkilenmeden, güvenli ve sürekli satış yapma olanağını elde ediyor. Türk Barter, KOBİ’leri nefes almaya davet ederek, KOBİ’lere özel kredi paketi ile Türk iş dünyasının sırtındaki yükü azaltmayı hedefliyor.

Türk Barter tüm sektörlerde hizmet veriyor

Türk Barter sektörel anlamda birçok dalda hizmet vermektedir. Turizm, Tekstil, Gayrimenkul, Elektronik, Mobilya, Turizm, Medya, Emlak, Sağlık, Otomotiv, İnşaat, Eğitim, Gıda, Lojistik, Telekomünikasyon sektöründe ve daha birçok alanda on binlerce ürünün kurumsal firmalar arasında Barter işlemlerini gerçekleştirmektedir. Atıl kapasitelerini eritmek isteyen, satış ve kârını artırmayı amaçlayan, yeni müşteriler arayan firmalar, Türk Barter Ortak Pazarı’nda güven ile ticaret yapıyor. 10 bini aşkın firmanın tüm ürün ve hizmetlerini diğer tüm üyelere sunduğu Barter arzları ile büyük bir tanıtım kapasitesi oluşturuluyor.

#TürkBarter #güvenliticaret #ticaret #Haberler