Anasayfa » RÖPORTAJ » TRT Çocuk Lisansları, BEMİ Ahşap Oyuncak kalitesi ile buluşuyor

TRT Çocuk Lisansları, BEMİ Ahşap Oyuncak kalitesi ile buluşuyor

2017 yılı sizin için nasıl bir yıl oldu?
2017 yılı bizim için yatırım yılı oldu diyebiliriz. Öncelikle ciddi yatırımlar yaparak fabrikamızı ve üretim kapasitemizi artırdık. Bu aşamada AR-GE ve alt yapı çalışmalarını geliştirdik. Ülkemize daha kaliteli ve daha sağlıklı oyuncaklar üretebilmek için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ürettiğimiz oyuncakların Avrupa standartları kalitesinde, aynı zamanda Avrupa ihracatının da önünü açacak şekilde olmasına özen gösteriyoruz. Müşteri portföyümüzü artırmak amacıyla 2017 de bizim alanımızla alakalı gerçekleşen bütün fuarlara katılmaya çalıştık. Fuarların bu anlamda çok etkili olduğunu düşünüyoruz. Pazar ağımızı genişletmek amacıyla pazarlama ekibimiz yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Aynı şekilde 2018 de gerçekleşecek olan fuarlara katılmayı planlıyoruz.

TRT Çocuk ile yakın zamanda lisans anlaşmasına imza attınız. Öncelikle hayırlı olsun. Bu konu ile ilgili nasıl bir çalışma yapmayı planlıyorsunuz?
Teşekkür ederiz. Umarım her iki taraf açısından da iyi bir iş birliği olur. Çocukların çok sevdiği karakterleri oyuncaklarımız ile buluşturduk. Bu anlamda çalışmalarımız başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Ağırlıklı olarak lisansları ön plana çıkaracak çalışmalar yapıyoruz. 23 Nisan 2018 de TRT tarafından yapılacak lansman ile lisanslı oyuncaklarımızın tanıtımı yapılacak. En kısa zamanda da bütün seçkin mağazalardaki raflarda yerini alacak. Diğer tarafta da TRT Çocuk kanalının yayınlandığı diğer ülkelere de ihracat yapmayı hedefliyoruz ve bu anlamda bize faydalı olacağını düşündüğümüz uluslararası fuarlara katılmayı planlıyoruz.

2018 yılı için hedefleriniz nelerdir?
Bemi Ahşap Oyuncak ve Eğitim Araçları olarak, temel hedefimiz çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunabilecek kaliteli ve sağlıklı ahşap oyuncak üretmektir. 2018 yılı için hedefimiz de kalitemizi ve vizyonumuzu bozmadan ürün gamımızı genişletmek ve başta ihracat olmak üzere satış hacmimizi artırmak. Türkiye’nin ahşap oyuncak markası olan ‘’BEMİ’’ adını dünyada da bir marka haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda hedefimiz ‘’yenilikçi, yerli ve milli’’ kurumsal kimliğini tamamlayarak üretimlerimize ve projelerimize hızla devam etmektir.

#TRT, #Bemi, #Oyuncak