Anasayfa » HABERLER » Toys Turkey International Fair oyuncak fuarı gerçekleşti

Toys Turkey International Fair oyuncak fuarı gerçekleşti

Toys Turkey International Fair, 25-28 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya Pine Beach Maritim Otel’de kapılarını açtı.

Türkiye dinamik, değişken ve büyüyen bir pazara sahip olan ülkeler arasında. Genç nüfusu, stratejik konumu ve 1.2 milyar dolar civarı pazar hacmiyle, Asya ve Avrupa’nın oyuncak merkezi haline geliyor. Bu bağlamda ihracat alanında yapılacak çok iş var. Bu yönde Nisan ayında sektör bir etkinliğe imza atarak, Antalya’da şu ana kadar hiç denenmemiş, yapılmamış, ilk ve tek uluslararası Toys Turkey oyuncak fuarını gerçekleştirdi.

Antalya Maritim Belek Hotelde, Türkiye’de ilk defa Toys Turkey ihracat fuarı düzenlendi. Fuarın açılışını Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap AŞCI yaptı. Aşçı açılış konuşmasının ardından, tüm standları ziyaret edip, görüşmeler yaptı ve tüm katılımcılara başarılar diledi.

Toys Turkey International Fair önemli iletişim ortaklarını ve karar verme materyallerini bir araya getirdi. Fuar tüm karar alıcılarının ve Türk oyuncak sektörünü keşfetmek isteyenler için yıllık planlamasında kendisini hedef tarih olarak konumlandırarak 25-28 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya Pine Beach Maritim Otel’de kapılarını açtı.

Antalya’nın eşsiz konumunda ticaret ve tatilin bir arada sunulduğu fuarda katılımcılar ürünlerini sergilerken, iyi bir tatilin de keyfini yaşadılar.

Bu sene ilk defa düzenlenmesine rağmen küçük çapta, şirin bir fuar oldu. Toys Turkey fuarında sektörümüzden 24 seçkin üretici firma en güzel ürünlerini ferah, geniş atmosferde beğeniye sundu.  Standları uluslararası alıcılar ziyaret etti. Fuar beklentileri kısmi olarak karşıladı ama ilk sene olmasına rağmen çok da olumsuz geçmedi. Bu yıl deneme aşamasında olan bu fuar için organizasyon firması pekçok ülkeden alıcı davet etti ama bütün masrafları karşılanmasına rağmen yeterli ziyaretçi seviyesine ulaşılamadı. Ama 2-3 ay gibi kısa zamanda düşünülen ve hayata geçen bir proje için bu da bir başarıdır. Fuara katılmayanlar için “çok şeyi kaçırdılar” veya “kaçırmadılar” denemez ama ne geleceği de belli değildir ve katılmamak bir çözüm değildir.

#Toys #Gülsüm #Antalya