Anasayfa » HABERLER » Toy Fair New York 2020 beklentileri tam karşıladı

Toy Fair New York 2020 beklentileri tam karşıladı

Toy Fair New York fuarındaki yeniliklere sektör hayran kaldı…

Fuar 100 ülkeden sektör profesyonellerini 22-25 Şubat’ta New York, Javits Center’da ağırladı.

100.000’den fazla ilham verici oyuncak ve oyun

117 yıllık New York Oyuncak Fuarı, 100 ülkeden on binlerce oyun yenilikçisini 22 – 25 Şubat 2020 tarihinde New York’un Jacob K. Javits fuar merkezinde biraraya getirdi. Yok satan fuar Kuzey Amerika’nın inanılmaz yeteneklerini ve eğlenceli ruhunu sergiledi. Uluslararası oyuncak sektörünün 100.000’den fazla ilham verici oyuncak ve oyunla dolu fuar alanı yaklaşık 8 futbol sahasına eşdeğer. Fuar ayrıca yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek ve işletmelerin hızla gelişen bir oyuncak ve perakende ortamında başarılı olmalarına yardımcı olmak için ilgi çekici pek çok günlük eğitim programlarını sağladı.

En yeni trendler, yeni iş fırsatları

Fuarı düzenleyen Amerikan Oyuncakçılar Derneği Başkanı ve CEO’su Steve Pasierb; “Son 117 yılda New York Oyuncak Fuarı, New York’un ikonik Oyuncak Binasındaki iş toplantılarından, en yeni trendleri, yeni iş fırsatlarını, New York’un finans ve medya topluluklarına erişimi arayan oyuncak profesyonelleri için önemli bir küresel merkeze dönüştü ve rakipsiz eğitim programlarına sahne oldu,” diyor ve ekliyor “Bu yılki fuarda en yeni ürün grupları, klasikler üzerinde yenilikçi değişiklikler, heyecan verici yeni teknoloji ve interaktif oyunlar ve dijital ve geleneksel medya, lisanslı oyuncaklar görücüye çıktı – hepsi çocukların en iyi istek listelerine girmeye aday ve 27 milyar dolarlık ABD oyuncak pazarına sürülmek için hayati önem taşıyor ve ABD oyuncak üreticileri de 90 milyar dolarlık küresel oyuncak pazarında etkin bir role sahip. ”

30 ülkeden şirketler, ülkenin en büyük 25 oyuncakçısı ile birlikte perakendecisinden, uluslararası satış noktalarından ve özel mağazalardan alıcılara yeni bağlantılar yapıldı, bunlar arasında: Big Lots, Dollar General, 99 Cents Only Stores, Best Buy, BJ’s Wholesale, Amazon, Target, Ebay, Learning Resources, Hobby Lobby, Disney Store, Dave & Busters, Gamestop/EB Games, Walgreens, Walmart, Urban Outfitters, Staples, Six Flags Entertainment, Smyths Toys (İngiltere), The Entertainer Ltd. (İngiltere), A.S. Watson Group (Hong Kong), and Hudson’s Bay (Kanada).

Fuar, her zamankinden daha fazla sayıda etkileyici ve içerik oluşturucu kitlesini ağırladı

Fuarın “Launch Pad” bölümündeki ilk kez katılımcılar, ziyaretçileri daha önce hiç görülmemiş oyunlarıyla cezbetti, kıdemli markalar ise oyun ve yenilik konusunda çıtayı daha da yükseltmeye devam ettiler. Büyük bir pop kültür hedefi olan Tic Tac Toy, FGTeeV, ThatYouTub3Family, Jace’s Toy Playhouse, and SuperHeroKids dahil olmak üzere her zamankinden daha fazla etkileyici ve içerik oluşturucuyu fuar memnuniyetle karşıladı. Disney Parks, Experiences and Consumer Products, Lionsgate Entertainment, Netflix; Sesame Workshop, Sony Pictures, Warner Bros. Consumer Products ve ViacomCBS gibi pek çok eğlence şirketi, anlaşmaları müzakere etmek ve yeni oyun kategorilerine girmek için fuar bir kez daha katılım gösterdi.

Toy Fair New York geçen sene fuarda olmayan bu sene katılan uluslararası perakendeciyi etkileme anlamında Türkiye, Bolivya, Finlandiya, Gana, Guyana, Haiti, Macaristan, Yeni Zelanda, Tayland ve Ukrayna’dan pek çok kimseyi fuara davet ederek, bu alanda da kendini büyüttü.

Star Oyun Aletleri fuara katıldı

New York Toy Fair’de Türkiye’den çok sayıda ziyaretçi vardı. Türkiye’nin en büyük oyun aletleri üreticilerinden Star Oyun Aletleri de fuara ilk kez katılımcı olarak katıldı ve fuar sonuçlarından memnun kaldı. 1977 yılında İstanbul’da kurulan Star, bu alanda kaçınılmaz bir ithalatçı olarak Türkiye’nin statüsünü daha da ileri taşıdı ve çok kısa sürede küresel bir marka haline geldi. 1999 yılında Esenyurt’ta inşa edilen 10 bin metrekarelik yeni tesisine taşındı ve günümüzde son teknoloji ile donatılmış fabrikasında başta oyun kartları, tavla, rummikub tahtaları, bulmacalar ve domino vb. olmak üzere yaklaşık 300 çeşit oyun seti üretiyor.

Yaklaşık 1000 basın mensubu ile tanıtım fırsatları

İş yapmanın yanı sıra, katılımcılar, yılın oyuncak hikayesini toplamak ve Amerikan Oyuncak Derneği’nin 2020’nin en iyi oyuncak trendleri hakkında rapor vermek için Toy Fair’e katılan yaklaşık 1.000 basın mensubu da medya fırsatlarından yararlandı.

Beth Reynolds bizi çok sıcak karşıladı

Fuara Toyuncak dergisinden Türk basın mensubu olarak biz davet edildik. Bizimle Energy PR Kıdemli Hesap Yöneticisi Bayan Beth Reynolds çok sıcak karşıladı ve bizimle çok iyi ilgilendi, standları gezerken bize eşlik etti. Onunla tanışmak harikaydı, fuarda yardımcı olduğu için çok memnun olduk.

Spin Master Ltd.’de Başkan Yardımcısı ve CSR, Tammy Smitham, “New York Oyuncak Fuarı, PR ve Influencer ekibimiz için takvimdeki en heyecan verici etkinliklerden biri, çünkü yaklaşan oyuncak, oyun, eğlence ve oyuncak ve dijitalde yeniliği sergilemek için pek çok medya ve içerik yaratıcısıyla tanışma fırsatımız oldu,” dedi.

Toy Fair’de en üst seviye medya kuruluşları

Toy Fair’deki en üst seviye medya kuruluşları arasında ABC News, CNBC, CBS News, CNN, Fox News, The Today Show, Good Morning America, The Ellen Degeneres Show, Shark Tank, Newsweek, The Wall Street Journal, The New York Times, Good Housekeeping, Parenting.com ve Forbes.com vardı.

Fuarda düzinelerce günlük eğitim seminerleri, panel sunumları ve demolar gerçekleştirildi; güvenlik, uyumluluk ve sürdürülebilirlik de dahil olmak üzere akla gelebilecek her oyuncak ve oyun konusunu kapsayan; oyuncak icadı, tasarım ve girişimcilik; en yüksek trendler; küresel ticaret ve pazarın genişlemesi; lisans; ve dahası sunuldu. Genişletilmiş bir Creative Factor programı bir fuarın vurgu noktasıydı. Önemli, etkileyici faktörlerle bugünün oyuncak, oyun ve perakende ortamında yenilik yapmak ve ihtiyaç duydukları ipuçlarını, araçları ve stratejileri sunmak için Creative Factor tiyatrosunda neredeyse saatlik sunumlar yapıldı. Üniversite düzeyindeki oyuncak tasarım öğrencileri için bir açılış olan Öğrenci Kongresi ve mucitlere fikirlerini en iyi oyuncak profesyonelleri ve üretim ortaklarına sunma şansı veren ikinci yıllık CF@TF Inventor Day de gerçekleştirildi.

Bu fuar herkesin beklentilerini karşıladı

Fuar atmosferi iyimser ve enerjikti, birçok katılımcı ve alıcı Oyuncak Fuarı’nın beklentilerini aştığını söylüyor:

Buzzy, Inc.’in lisans direktörü Pia Colon Wurth, “İlk kez bir katılımcı olarak, fuar bizim için mükemmel geçti” dedi. “Çok çeşitli ziyaretçi ile karşılaştık! Tasfiye memurlarından bağımsızlara, müze mağazalarına, Shark Tank’a kadar herkesle tanıştık. Hiç kimse ürünlerimizi görmeden standımızı geçemedi. Bizim için harika bir fuardı!” dedi.

Bright Stripes ortağı Eric Von Stein ekledi: “Toy Fair New York’ta inanılmaz bir deneyim yaşadık ve standımızda yüzlerce alıcı gördük. Lansman Pad’i [ilk kez katılımcılar için] yepyeni ürünler bulmak isteyen insanlarla doluydu ve fuarın sonuna kadar meşgul olduk. Ürünlerimize çok gerçek bir heyecan ve coşku yaşadık ve 2021’de standımızın rezervasyonu için sabırsızlanıyoruz!”

Oyuncak Fuarı her zaman bizim için olmazsa olmaz bir oyuncak gösterisi

“Oyuncak Fuarı her zaman bizim için gitmesi gereken bir oyuncak şovudur,” diyor Pilot Flying J. Genel Ürün Müdürü Daniel Elliott, “Sektör trendleri ve tüketici satın alma alışkanlıkları hakkında güncel bilgilere sahip olabilmek oyuncak işimizi anlamamıza ve büyütmemize yardımcı olur. Yerel girişimcilerden dünya çapındaki sanayi devlerine kadar uzanan satıcılarla, tüm bu şirketlere merkezi bir yerde, misafirlerin önünde doğru ürünleri nasıl almaya devam edebileceğimizi görmek harika bir şey.”

Bu yılki fuarda harika geri bildirimler aldım

Toys R Us Canada’nın Bölüm Müdürü Shelley MacDonald, ekibine “Bu yılki fuardan harika geri bildirimler aldık. Sağlam ürün serilerinden ve yeni tanıtımlardan TY Fashion Show gibi heyecan verici satıcı aktivasyonlarına ve Shaquille O’Neal’ı görmeye Tonka için Basic Fun standında, eğlenceli bir hava oluşturdu ve ilginç şeyler yaşandı. Her zaman ilginç ve benzersiz deneyimlerin olduğu 1. kat standları da denemeyi dört gözle bekliyoruz.”

  1. Toy Fair New York, 13-16 Şubat 2021’de

Uluslararası oyuncak sektörü, gelecek yıl bir kez daha 13 Şubat Cumartesi – 16 Şubat Salı tarihlerinde Jacob K. Javits Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 118. Oyuncak Fuarı New York’ta bir araya gelecek. 6 – 8 Ekim 2020 tarihlerinde Dallas, Texas’te gerçekleşecek Amerikan Oyuncakçılar Derneği’nin uzun süreli pazar yeri olan Toy Fair Dallas’ın tarihini kaydedin.

#NYTF #toyassociation @EnergyPR #NewYorkToyFair #NYTF2020