Anasayfa » HABERLER » Toy-Bir Satış ve Etkinlik Organizasyonu her sene konumunu daha da güçlendiriyor

Toy-Bir Satış ve Etkinlik Organizasyonu her sene konumunu daha da güçlendiriyor

Bu sene 4. Toy-Bir Satış ve Etkinlik Organizasyonu 21-24 Mart 2019 tarihinde Kaya Palazzo Golf Resort Belek Antalya’da gerçekleştirildi

 

Çok yoğun yaşanan rekabet ortamında kurumlar çok dinamik, esnek, yaratıcı uyumlu ve dünyayı takip ediyor olmak zorundalar. Bugünün iş ortamında hantal, yavaş, atalet içinde kurumların yaşama şansı pek bulunmuyor. Yanı başınızda zaman zaman şikâyetçi olan hep aynı yüzler var ya, onlar sanırım kendi durumlarını gözden geçirmek zorundalar. Bu kadar yoğun yaşanan rekabet içinde başarılı olabilmek diğer faktörler yanında bazı pazarlama aletlerini de iyi kullanabilmekten geçiyor, işte bu pazarlama aletlerinden en önemlilerinden bir tanesi doğru hazırlanmış satış organizasyonu.

 

Oyuncak sektörünün dostluk ve ticaretin bir arada yürüdüğü, ender organizasyonlardan biri olma özelliğine sahip organizasyonda hoş sohbet ve muhabbetle keyifli ticaret bir arada sunuldu. Katılan firmalar organizasyonun iyi geçtiğini, her sene performansını daha da artırdığını, insanların sevdikleriyle bir araya gelerek hem ziyaret hem ticaret gerçekleştirdiklerini söyledi. 39 seçkin firmanın katılımıyla gerçekleşen fuarda çok sayıda toptan, perakende müşterileri sergilenen ürünlere yoğun ilgi gösterdi, ürünleri yakından inceleyip, zaman stresi yaşamadan siparişlerini verdiler. Sektörün bir araya geldiği organizasyonda oyuncak firmaları piyasanın, perakendecinin, ithalatçının ve üreticinin sıkıntılarını, bunlara çözüm yollarını, gelecek için yapılması gerekenleri detaylı konuşma imkanı yakaladı. İthalata yapılan vergiler sonucu, yerli imalat ürünleri daha çok ilgi gördü. İthal oyuncak ile yerli oyuncak arasında makas daha da daraldı.

 

4. Toy – Bir organizasyondan herkes memnun

Her gün çekilişle sürpriz hediyelerin sunulduğu etkinlikte 10 adet LED TV müşterilere hediye edildi.

Firmalar 4. Toy – Bir organizasyondan memnun kaldı. Organizasyonu düzenleyenler geçen seneye oranla daha iyi organize olmuş bir pozisyondaydılar. Gelen müşteri kalitesi de yüksekti. Katılan firmalar da bekledikleri ciroyu yakalamış durumdalar. Bu da şunu gösteriyor ki iki tarafta memnun satıcı da alıcı da. Gelen müşteri çeşidini bulamazsa mal almayacak, alamadığı zaman satış yapılamamış olacak, ciro ortaya çıkmayacaktı. Ama böyle olmadı. Zaten beklenti de budur. Fuarlar bir vesiledir. Bu etkinlikte Denizli, Kayseri, Samsun, İzmir, Trabzon, Ankara ve Bursa gibi Anadolu’nun pek çok ilinden sektörden dostlar ve arkadaşlar bu vesileyle bir araya geldi, aileler de görüştü. Bunun adı belli hem ziyaret hem ticaret. Dinlenirken ziyaret yapıyorsun, ziyaret yaparken de ticaret yapmış oluyorsun. Ortaya bir bütün çıkıyor. Her ne kadar çalkantı var gibi gözükse de her zaman işini doğru yapan, doğru ürünü, doğru zamanda çıkaran, doğru insanlara satan, sektörümüzdeki bütün arkadaşların durumları iyi. Normal ticaret yapan esnafımızdan da böyle sistemli çalışan, işini takip eden, işini doğru zamanda, doğru insanla yaptığı zaman iş kendiliğinden rantabl hale geliyor.

 

1.si Antalya’da ve 2.si de İstanbul’da olmak üzere senede toplam 2 fuar mantıklı

Organizasyona katılan firmaların ortak görüşü oyuncak sektöründe İstanbul ve Antalya’da toplam olarak çok fuar yapılıyor olması. Oyuncak Derneği’nin veya sektörde senelerdir bu işi yapan duayen ithalatçılar ve gelişmiş manevi anlamda büyük firmaların ortak bir noktada buluşarak, fuar sayısını azaltmaları gerekiyor. Oyuncak firmalarının çoğu bir araya gelerek ve birincisi 3. Ayda Antalya’da, ve ikincisi de 9. ayda İstanbul’da olmak üzere senede toplam 2 fuar yapılmasının gayet mantıklı olacağını düşünüyor.

#ToyBir, #Oyuncak, #toyfair, #antalya, #4.Toy-Bir