Anasayfa » SEKTÖR » Teşekkür ve Merhaba

Teşekkür ve Merhaba

Değerli meslektaşlarım,

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz 28 Mart 2018’de, dernek üyelerinin katılımıyla, derneğimiz OYDER’in 2 yılda bir yapılan olağan genel kurulu gerçekleşti. Geçmiş yönetimin ibra edilmesinin ardından yapılan yeni yönetim kurulu seçiminde, Genel Kurulumuz görevi ekibimize verdi.

Seçim, tüm dernek ve kurumlara örnek gösterilecek bir demokrasi anlayışı ve gerçek bir dostluk havası içinde geçti. Bu güzel ve nadide ortamı sağlayan başta geçmiş dönem başkanımız Yakup Kireçci ve ekibine olmak üzere tüm oyuncak sektörü üyelerine, toplantıyı kusursuz bir şekilde yöneten Divan Kurulumuza, OYDER çalışanlarına ve oylarıyla katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

Böylesine yoğun bir ilgiyi karşılıksız bırakmamak adına, yönetim kurulumuz ayağının tozuyla, tam kadro uyum içinde çalışmalarına kendi içindeki görev dağılımını yaparak başladı.
Derneğimizin hızla kurumsallaşmasını sağlamak, kamuoyu ve resmi makamlar nezdinde hak ettiği saygınlığı kazandırmak, yurt dışı ilişkilerini geliştirmek, sektörümüzü büyütmek, OYDER’i güçlendirmek ve sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere üzerimize düşen görevleri yerine getirebilmek için hep birlikte çalışmamızın gerektiği konusunda hemfikiriz ve bu amaçla gerekli adımları atmaya başladık.

Hedefimiz çıtayı olabildiğince yükseltmek! Bunu yaparken, bizden önceki yönetimlerin başlattıkları ve başarıyla yürüttükleri önemli kampanya ve projeleri geliştirerek sürdürmeyi de amaçlıyoruz. Bunun için çeşitli komite ve çalışma gruplarını en yakın zamanda oluşturacağız.

Yeni yönetim olarak bizler, göstermiş olduğunuz teveccühe layık olmak için elimizden geleni yapacağız.
OYDER; Üreticiden, ithalatçıya, toptancıdan, perakendeciye tüm oyuncakçıların derneğidir.
Özellikle üretici, ithalatçı, toptancı ve perakendecilerden oluşan karma bir grubu içeren yeni Yönetim Kurulumuz tüm sektörün yönetim kuruludur ve söz verdiğimiz üzere oyuncak sektörünün bütünü adına görev yapacak ve ayrıca derneğimize yakışır sosyal sorumluluklar için çalışacaktır.

Siz dernek üyelerinden biz yönetim kurulunu yapılacak projelerde desteklemenizi ve hep arkamızda olduğunuzu hissettirmenizi temenni ediyorum.

İlginiz için tekrar teşekkür ediyor, hepinize şimdiden başarılı ve bereketli bir dönem diliyorum.

OYDER Başkanı Esin Yürür