Anasayfa » HABERLER » STEM Okullardan sonra evinizde

STEM Okullardan sonra evinizde

STEM eğitim materyallerinin dünyadaki en büyük temsilcisi Fischertechnik, Edu Play markası ile Türkiye’de çocukların okul eğitimini evde de sürdürmesini amaçlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), STEM eğitim modeli ile Türk eğitim sisteminde öğretme metodunu değiştiriyor. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik dallarını içinde barındıran STEM eğitim modeli ile öğrencilerin sınav odaklı eğitim görmesi yerine, öğrencilerin gerçek hayata hazırlanması amaçlanıyor. STEM eğitim materyallerinin dünyadaki en büyük temsilcisi Fischertechnik, Edu Play markası ile Türkiye’de çocukların okul eğitimini evde de sürdürmesini amaçlıyor.  Okul öncesi, ilk- orta öğretim, robotik ve mekatronik setleri ile tamamen Türk eğitim müfredatına uygun Edu Play eğitici oyuncakları STEM eğitiminin en büyük oyuncusu olma niteliğinde.

Çocukların öğrenirken eğlenmeleri ve keyifli zaman geçirmelerini sağlayan Edu Play, geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlıyor. Türkiye’de uygulama alanlarının artmasıyla yeni icatları beraberinde getirecek olan bu oyuncaklar, çocukların analitik düşünme yeteneğinin gelişmesine de destek oluyor. Çok geçmeli eğitici oyuncak materyalleri ile çocuklar, rüzgar değirmenlerinden, çizgi izleyen ve telefonla kontrol edilebilen robotlara; güneş enerjisiyle çalışan vinçlerden, atlı karıncalara kadar birçok mekanik ve robotik makinaları yapabiliyor; geliştirmiş oldukları yetenekleri sayesinde de kendi icatlarını tasarlayabiliyor.

7’den 70’e herkesin oynayabileceği Edu Play setleri, gerçek uygulamalarına en yakın tasarım ve kuruluma sahip. Edu Play ile oynayan çocukların ya da gençlerin ileride bilimsel ve teknik uygulamalara daha çabuk adapte olması ve başarılı olması da kaçınılmazdır.

Çok yönlü birleşim ile daha çok kazanım

Farklı kenarlarından birleşebilme özelliği olan geçmeli Edu Tech parçaları, üretken ve esnek kullanım sağlar. Geçmeli parçalarla oynamak çocukların; şekil algısını, renk algısını, el-göz koordinasyonunu, üretkenliğini, öz güvenini ve zekâsını arttırır. Geçmeli parçalar temel yapı taşları olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede hem farklı setlerdeki blokların ortak kullanımını sağlar hem de üretkenliği destekler. Fischertechnik, Eğitici oyuncak dalında dünya çapında almış olduğu ödüller ile çocukların üretkenliğinde ne kadar büyük pay sahibi olduğunu göstermektedir.

#STEM #Fischertechnik #EduPlay #eğitim #eğitimmateryalleri #EduTech