Anasayfa » FUAR » Star Okey bu sene oyun kağıdı konseptiyle Nurnberg fuarında ilgi odağı oldu

Star Okey bu sene oyun kağıdı konseptiyle Nurnberg fuarında ilgi odağı oldu

Star Okey firma yetkilisi Hakan Kemal Ömeroğlu ile Nurnberg oyuncak fuarında fuar ve faaliyetleri hakkında söyleşi yaptık.

Star Okey olarak bu sene ne gibi yeniliklerle buradasınız ve kaç yıldır bu fuara katılıyorsunuz?

“Nurnberg Spielwarenmesse fuarına dördüncü kez katılıyoruz.  Bu yıl biraz daha farklı bir konsept geliştirip Oyun kağıdı ve çeşitlerini biraz daha ön plana çıkartarak bir düzen yaptık. Çok geniş bir yelpazeye sahip olduğumuz için  mevcut alanımızda hepsini göz önüne çıkarmamız biraz zor oluyor.”

2016 yılı sizin için nasıl geçti?

“Türkiye şartlarına ve onca olumsuzluğa rağmen 2016 yılı bizim için kötü geçmedi, ve yıllık hedeflerimizi tutturduk. 2017 yılı için ekonomideki olumsuzluklardan dolayı çok büyük hedefler koymadık. Ama yine 2017’de yeniliklerimiz devam edecek ,ürünlerimizi sürekli yeniliyoruz ve ürün gamımıza sürekli yeni ürünler  ekliyoruz.”

Bu fuar beklentilerinizi karşılıyor mu? Türkiye’deki firmalara bu fuara katılmalarını önerir misiniz?

“Nurnberg fuarı beklentilerimizi karşılıyor. Türkiye’deki firmalara da bu fuara katılmalarını öneririz. Bizim öncelikle katılma sebebimiz mevcut müşterilerimize yine burada olduğumuzu göstermek ve dış pazarda yeni müşteriler bulmak. Bu fuara dört senedir katılım sağladığımız için artık belli bir müşteri portföyümüz oluştu. Fuarda tanınan bir yüzüz. Gelecek sene de daha büyük bir yerle ve daha kapsamlı bir şekilde fuara katılım sağlamayı düşünüyoruz.”

Marka olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir?

“Star Okey olarak kendi alanımızda artık Türkiye’de yediden yetmişe bilinen bir markayız. Sektörümüzde lider konumda olduğumuzu düşünüyoruz. Kalite politikamızı bozmadan, markamızın üstünlüğünü muhafaza ederek hatta daha çok üstüne katarak markamızın değerini arttırmak istiyoruz.  Ürün kalitemizi  sürekli arttırarak marka değerimizi arttırmak, Türkiye pazarında ve yurt dışında ürün noktalarımızı  artırmaya devam etmek hedeflerimiz arasında.

Standımıza en çok hangi ülkelerden ziyaretçiler geliyor? Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz?

“Standımıza Avrupa’dan çok ziyaretçi geliyor. Ama genel olarak neredeyse her kıtadan ziyaretçimiz de müşterimiz de mevcut.  İhracatımız Türk nüfusunun da fazlaca olmasının etkisiyle  Avrupa ağırlıklı,  bunun dışında  Orta Doğu,  Amerika kıtası ve Batı Asya yine yurt dışı pazarlarımız arasında.”

#StarOkey #oyunkağıdı #Nurnbergfuarı #HakanKemalÖmeroğlu