Anasayfa » HABERLER » Spielwarenmesse 2020 ile yeni yıla hızlı gir

Spielwarenmesse 2020 ile yeni yıla hızlı gir

Dünya oyuncak endüstrisinin en büyük buluşma noktasında ileriye dönük yenilikler ve profesyonel ziyaretçiler için birbirinden değerli ürünler

Son trende uygun ürünler, yaratıcı iş fikirleri, değerli uzman görüşleri – tüm bunlar ve daha fazlası 71. Uluslararası Nürnberg Oyuncak Fuarı’nda. 29 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında Nürnberg Fuar Merkezi bir kez daha uluslararası oyuncak dünyasının buluşma noktasına dönüşecek. Gerek önde gelen dünya markaları gerekse gelecek vaat eden start-up girişimler, binlerce katılımcı 170.000 m² alanda pazarla ilgili son yenilikleri sergileyecek. Perakende sektöründeki artan zorluklar da göz önünde bulundurularak, ziyaretçiler için özel aksiyon-vitrin alanları, uzmanlardan sunumlar ve yeni hizmetlerin anlatıldığı kapsamlı bir yardımcı program hazırlandı.

Zamanla yarış

Oyuncak endüstrisi hiç bu kadar hızlı değişime uğramamıştı. Yeni neslin değişen yaşam tarzları, bilgi sahibi ve talepkâr tüketiciler, ve hızla büyüyen e-ticaretle birlikte dijitalleşme, sektörü her gün meşgul eden temel konular. Spielwarenmesse, oyuncak firmaları için kendilerini rekabetin içinde ön plana çıkarabilmeleri açısından olmazsa olmaz bir etkinlik. Tüm büyük katılımcıların bu uluslararası platformda hazır bulunması, fuar ziyaretini daha da önemli ve verimli hale getirmektedir. Fuarda sergilenecek 1 milyondan fazla ürün, ziyaretçilere pazarla ilgili dört dörtlük bir bakış verecek. Bu benzersiz etkinlikte son trendleri keşfedebilir, POS ürün uygulamaları gibi yenilikçi ürün çeşitlerini görebilir, bilgilerinizi derinleştirebilir ve gerek mevcut gerekse yeni iş bağlantılarınızla iletişiminizi ilerletebilirsiniz. Fuarın etkileyici büyüklüğünün yanı sıra, kalite ve hizmet de organizatör Spielwarenmesse eG’nin büyük önem verdiği başlıca konulardır. Böylece, profesyonel ziyaretçiler işleri için gerekli tüm önemli ve pratik bilgileri tek bir noktadan almış oluyorlar.

İham veren ürünler yelpazesi

18 salona dağılmış toplam on iki ürün grubunda trend ve yeniliklerden benzersiz örnekler sunulur. Yetmişincisi yapılan geçmiş fuarın salon düzeni ve doluluk oranı büyük memnuniyet yaratmıştı. 4A salonunda yer alan oldukça yeni ve başarılı ürün grubu “Elektronik Oyuncak”, uzaktan kumandalı oyuncak, robotlar, elektronik eğitim ürünleri ve sanal oyunlar gibi konuları kapsamakta. Bu salonun en önemli çekim merkezi ise Tech2Play adlı aksiyon alanı, burada Multicopter gibi birçok çeşitli ürün canlı olarak denenebilir. Ayrıca salon 7’de bir araya getirilen tren modelleri ve genel oyuncak modelleriyle bu alandaki tüm yelpaze sunulmuş oluyor. Parti malzemesi, karnaval ve havai fişek ürün grubunda ise yine çok özel bir imkan sunuluyor: Salon 8’de açılan özel şov podyumunda katılımcılar moda defilesi ve demo sunumlarla son yeniliklerini etkili bir şekilde ziyaretçilerin beğenilerine sunabilirler. Aynı şekilde, bebek ve çocuk ürünleri için salon 2 ve 3’ün arasında ve “Toys meet Books” (Oyuncak ve kitabın buluşması) teması için girişte yer alan özel alanlarda sektör profesyonelleri cazip ürünleri inceleyip portföylerine ilham bulabilirler.

Trendler

Salon 3A’da, “Genç ve Yenilikçi Girişimler” standında bulunan start-up firmalar ve “New Exhibition Center (NEC)” alanında yer alan ilk kez katılanlar satın almacılara yepyeni perspektifler sunuyor. Hemen yan taraftaki “TrendGallery” ise 120.000 yeni ürünler arasında oryantasyon sağlıyor. Spielwarenmesse’nin üç önemli trendi bu noktalarda uygun ürünlerle sunulur ve ilgili ziyaretçilere canlı olarak deneyim yaşatılır. Yıllık trendler, uluslararası pazar araştırmacıları, trend-takipçileri ve basın mensuplarından oluşan 12 kişilik bir trend komitesi (TrendCommitee) tarafından belirlenmekte. “TrendGallery” alanına ayrıca en iyi oyuncak ödülü (ToyAwards) kazananları ve adayları girmeye hak kazanır. Sektörde saygın bir yeri olan “ToyAwards” ödül töreni, bebek ve yenidoğan (0-3 yaş), okul öncesi (3-6 yaş), ilkokul çocukları (6-10 yaş), genç ve yetişkin (10 yaş ve üstü) ve start-up olmak üzere 5 farklı kategoriyi kapsar ve ödüller hemen fuarın açılış töreninden sahiplerini bulur.

Lisanslı oyuncaklar

Ziyaretçiler, bilgilerini “Toy Business Forum”unda pekiştirebilirler. 3A’da yer alan özel sunum alanında, üst düzey Alman ve uluslararası konuşmacılar söz alıp, ağırlıklı olarak pazarın güncel durumu ve trendler üzerine bilgiler verirler.

Günün konuları #trend (Çarşamba, 29.1.2020), #change (Perşembe, 30.1.2020), #digital (Cuma, 31.01.2020), #retail (Cumartesi, 01.02.2020) ve #marketing (Pazar, 02.02.2020) olarak belirlendi. Ayrıca, “Toy Business Forum”da çarşambadan cumaya her sabah “LicenceTalks” adı altında lisans görüşmeleri yapılır – burada uzmanlar, lisanlarla ilgili tüm konularda bilgiler verir. Licensing International (eski adıyla LIMA) ile uzatılan iş birliğiyle bu alanın ne kadar önemli olduğunun altı çizilmiş oldu. Bu uluslararası dernek, lisans ajansları, lisans veren ve alanların buluşma noktası olarak 12 nolu salonun fuayesinde yerini alacak. Dernek üyelerini ise çok özel bir sürpriz bekliyor: LicencePreview ile davet edilen misafirlerine ayrıcalıklı bir ortamda en son ürünlerini tanıtabilecekler. Bunun ötesinde, gerek ürünlerde gerekse hatıra fotoğrafı selfisi için yapılan defilelerde, lisans konusu fuarın her yerinde karşınıza çıkacaktır.

Tek elden hizmet

Kusursuz bir fuar gezisi için profesyonel ziyaretçilere sayısız hizmetler sunulmaktadır. Günlük ziyaret planı online fuar kataloğu, interaktif salonlar veya Spielwarenmesse uygulamasıyla kolayca yapılabilecek. Fuarın kendi yayını “Spirit of Play” ile yılın 365 günü sektörün durumundan online haberdar olabilirsiniz. Kasımda ise derginin basılı versiyonu dağıtıma çıkar. Partner oteller programı ve Airbnb iş birliği, uygun konaklama bulmada yardımcı olur. Ziyaretçiler, fuar alanında da birçok başka hizmetten de yararlanabilir, örneğin fuar giriş bileti aynı zamanda tüm fuar süresince Nürnberg içi toplu ulaşım araçlarında da geçerlidir. Ayrıca fuar girişinde veya online siteden indirilebilen kupon kodu da ziyaretçiler için düşünülmüş avantajlı bir uygulama, bu kuponlarla ziyaretçiler katılımcı stantlarına uğrayarak küçük hediyeler ve özel indirimlerden faydalanabilirler. Randevuların arasında, küçük bir mola almak, mobil cihazları şarj etmek ve yapılan görüşmelerin notlarını almak için ziyaretçi salonları sizi bekliyor.

Spielwarenmesse eG CEO’su Ernst Kick’in deyimiyle: “Nürnberg Oyuncak Fuarı, tüm paydaşlarına, yeni çalışma yılına yaratıcı ve enerji dolu bir giriş yapmak için benzersiz bir ortam sunuyor. Özellikle günümüzde, ilham, birebir temas ve öngörülebilirlik her zamankinden daha önemli hale geldi.”

#Spielwarenmesse #ErnstKick #Nürnberg #SpiritofPlay #TrendGallery #Spielwarenmesse2020