Anasayfa » RÖPORTAJ » Spielwarenmesse 2018’de geçen yıla göre ziyaretçi daha azdı

Spielwarenmesse 2018’de geçen yıla göre ziyaretçi daha azdı

Kuruluş ve ürünleri
Firmamız 2005 yılında şahıs firması olarak kuruldu. Bugün ise yoluna satış ve üretim alanında iki ayrı uzman firma profili ile yoluna devam etmektedir. Üretimini yaptığımız ürünler başlıca anaokulu olmak üzere tüm okul mobilyaları, masaüstü bazı oyuncaklar, dış mekan ahşap oyun gruplarıdır.

Katıldığı fuarlar
Spielwarenmesse Nürnberg fuarına ve yurtiçi sektör fuarlarına katılıyoruz.

Spielwarenmesse Nürnberg Oyuncak fuarı
Nürnberg fuarı bizim için dünyaya açılma yollarından biri. 2018 yılında 2. kez Nürnberg fuarına katıldık. Geçen yıla göre ziyaretçi profili daha sınırlıydı diyebiliriz, ziyaretçilerin ağırlıklı kısmı Avrupalı ziyaretçilerdi. Umut verici bir fuardı diyebiliriz.

Nurnberg’in Türkiye’deki oyuncak fuarlarından farkı

Nürnberg fuarı farklı ülkelerden ziyaretçi ve katılımcı getirebiliyor. Bizdeki fuarların görüş açısı henüz yeterince genişleyememiş ve sektör olarak da yeterince üretici firmaya ve bu firmaların nitelikli ürün üretimine ulaşamadıklarını düşünüyoruz.

Marka olarak geleceğe yönelik…
Her şeyden önce coğrafyamızda barış ve huzur bekliyoruz. Yabancı yatırımcı veya müşteriler bölgemizdeki gelişmeleri endişe içerisinde gözlemliyorlar ve bu durum ticareti olumsuz etkiliyor. 2018’de üreticinin desteklenmesi ülkemizin gelişmesine ve gücüne güç katacaktır.

2018 beklentileri
Markamızı ve ürünlerimizi yurtdışına tanıtmak istiyoruz. Eğitim mobilyası ve oyuncakları üzerindeki %18’lik KDV’nin düşürülmesi eğitimi ve üreticiyi destekleyecektir. Bu konuda sektörümüzün beklentisi önem arz etmektedir.

#Spielwarenmesse , #Ziyaretci, #Nurnberg