Anasayfa » RÖPORTAJ » ‘Sektörümüzün geleceği adına heyecanlıyız’

‘Sektörümüzün geleceği adına heyecanlıyız’

Hobi Eğitim Dünyası Genel Müdürü Ahmet Koçak dergimize firma, ürün konsepti ve Kırtasiye fuarı hakkında bilgi verdi.

Hobi Eğitim Dünyası, “ bir hayal kur, çünkü hayalindir seni değerli kılan” diyerek beşikten mezara bütün insanların hayal kurmalarına ve hobi sahibi mutlu insanlar olmalarına hizmet ediyor. Aynı zamanda çocukların eğlenirken öğrenmelerini ve öğrenirken de eğlenmelerini amaçlıyor.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ OYUN

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Firmamız akıl ve zeka oyunları imalatı ve ithalatı yapmaktadır. Yüzlerce çeşit akıl oyunu ile eğitim camiasına hizmet vermekteyiz. Özellikle kırtasiyeler, oyuncakçılar ve okullar ile çalışmaktayız. Akıl oyunları alanında en uygun fiyat ve en zengin çeşit iddiasındayız. Her Geçen gün ürün çeşitliliğimizi artırmaktayız. Özellikle geleneksel oyunumuz mangala konusunda piyasada iyi bir konumdayız. Bizim bir sloganımız var; “işimiz gücümüz oyun”.

SADECE AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Firmanızın sunduğu ürün konsepti ve verdiğiniz hizmet hakkında bilgi verir misiniz?

“Firmamız ne bir oyuncakçı ne de kırtasiyecidir. Biz piyasanın daha alışık olmadığı bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Sadece akıl ve zeka oyunları satıyoruz. Oyun satmanın yanında eğitim desteği de veriyoruz. Firma olarak üründen daha kıymetli olan bilgiyi satıyoruz. Özellikle okullardan yoğun ilgi görüyoruz. Yeni yeni de kırtasiye firmaları sektörümüzle tanışmaya başladılar fakat daha yolun çok başındalar.”

HEYECANLIYIZ…

Kırtasiye 2016 fuarında hangi ürünlerinizi ön plana çıkardınız, fuarınız nasıl geçti?

“Fuarda özellikle ahşap ve plastik mangala oyunumuza ilgi çok fazlaydı. Ayrıca montessori eğitim setlerine de ilgi oldukça yoğundu. Birçok firma sadece akıl ve zeka oyunları için fuara geldiklerini belirttiler. Bizim açımızdan fuar oldukça iyi geçti. Ürünlerimizi tanıttık ve sektörümüzün geleceği adına heyecanlandık.”