Anasayfa » FUAR » Prava ürünleri fuarda büyük beğeni topladı

Prava ürünleri fuarda büyük beğeni topladı

prava1983 yılında, Ramazan ve Ömer Çakan’ın ortak iştirakiyle aile şirketi olarak kurulan, bebek ve çocuk gereçleri alanında küçük bir atölye olarak faaliyet göstermeye başlayan Kardeş Bisiklet, günümüzde bebek arabaları ve çamaşır askılıkları üreten 5000 m²’lik bir fabrikaya dönüşerek çalışma hayatına devam ediyor.

Sektöründe geliştirdiği ve öncülük ettiği yeniliklerle, ilklere imza atmayı başarmanın haklı gururunu yaşayan firma, en iyiyi, en kaliteliyi, en uygun fiyata müşterilerine sunmayı kendine ilke edinmiş olup, yoluna geçmişte olduğu gibi günümüzde de emin adımlarla devam ediyor. Prava markasını sunan Kardeş Bisiklet ve Çocuk Gereçleri Firma Sahibi Tamer Çakan’dan 2014 Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı değerlendirmelerini aldık.

2014 Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı

“16 – 19 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleşen 26.Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı güzeldi. Prava olarak bu fuara her sene düzenli olarak katılıyoruz. İş bağlantılarımızın yanı sıra yeni ürünleri görme fırsatımız oluyor. İç piyasada kendini ispat eden firmamız, uluslararası arenada kendini göstermek ve ihracatını artırmak için %100 Türk Malı ürünlerini fuarda teşhir etti. Ürünlerimiz gerek yerli gerek yabancı ziyaretçiler tarafından büyük beğeni gördü. Müşterilerimizden ve diğer ziyaretçilerden ürünlerimizle ilgili olumlu tepkiler aldık, dolayısıyla fuarımız gayet güzel geçti. Prava ismini daha çok duyurmak ve kalitesini göstermek için bu tür fuarlara katılmaya devam edeceğiz.”

Fuarın daha iyi olması için

“Bu fuar, sektördeki en yeni ve modern ürünlerin sunulduğu, tüm tanınmış markaların yer aldığı bir platform. Daha iyi olması için daha çok tanıtım yapılması ve medyada daha çok duyurulması gerektiğini düşünüyorum. Genel olarak, bizim fuarla ilgili bir sıkıntımız yoktur.”

2013 yılı değerlendirmesi

“Kurumsal bir yapıyla planlı hareket eden Kardeş Bisiklet için 2013 yılı genel anlamda iyi geçti. Beklentilerimizi karşıladık, bir kötü durum yaşamadık. 2014 yılının da iyi geçeceğini düşünüyorum. Şu ana kadar gördüğümüz talepler de fena değil. Bu yılın da iyi geçmesini ümit ediyoruz.”

2014 yılı için hedefleri

“Firma olarak en büyük hedefimiz ürünlerimizin kalitesini bozmadan hatta daha iyi kalitede üreterek müşterilerimizin beğenisine sunmaktır. Her sene ürün gamımıza yeni çeşitler katarak fuarlarda sergiliyoruz. Önümüzdeki sene de inşallah yeni ürünlerle fuara katılmayı planlıyoruz. Yurt içi ve yurt dışında firmamızın bilinirliğini artırmak ve marka değerini yükseltmek için çalışıyoruz.”

İstikrar önemli

“Kurun yükselmesi direk olmasa da dolaylı yoldan maliyetlerin artmasına sebep oluyor. Öte yandan ülkemizde yaşanan bazı olaylardan dolayı oluşan belirsizlik kötü, hem sektörümüze hem de firmamıza olumsuz yönde etkileri oluyor. Bu belirsizliğin bir an önce bitmesini ve istikrarın devam etmesini arzu ediyoruz. Piyasada istikrar olursa, bir sorun yaşamayız diye düşünüyorum.”