Anasayfa » PERAKENDECİ OYUNCAKÇILAR » Polesie: “Dünyanın en kaliteli oyuncağını üretmeye çalışıyoruz”

Polesie: “Dünyanın en kaliteli oyuncağını üretmeye çalışıyoruz”

  1. Toy-Bir Geleneksel Antalya Oyuncak Satıç ve Etkinlik Organizasyonu, 19-2} Ekim 2022 tarihinde Sueno Hotel Deluxe Belek’te gerçekleçti. Etkinliğe katılan firmalardan Polesie TS Genel Müdürü Yener Dinçkurt; organizasyon, faaliyetleri ve sektör hakkında bilgi verdi.

Polesie’nin 9. Toy-Bir’i nasıl geçiyor”

Toy – Bir organizasyonu iyi geçiyor, katılımcı sayısı da fena değil. Gördüğüm kadarıyla satıçlarda bir artıç oluçtu. Biz, bu etkinliğe yeni ürünlerle katıldık. Yeni ürünlerle organizasyona katılınca, insanlar yeniliklere açık oldukları için güzel çeyler oluyor, memnunuz.

Ayrıca, yeni bir yatırım daha yaptık. Hem İstanbul hem de tekrar Sinop’ta (Gerze ilçesinde) bir pelüç oyuncak fabrikası kurduk. İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde çalıçmalarımız devam ediyor. Böylece ikinci yatırımımız plastiğin dıçında pelüç oyuncak üzerine oldu. Ondan da çok memnunuz. Gelen geri dönüçler çok iyi.

Herkes çok memnun. “Ürünler çok kaliteli, standartların üstünde” diyorlar. Hatta, orada da güzel çalıçmalarımız oluyor. Müçterilerin sipariçlerini topluyoruz. Ön sipariç olarak bayağı bir sipariç toparladık. İnçallah, onları da teslim edip Bismillah diye baçlayacağız.

2022 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz” Aslında 2022 yılı 2021’e göre daha iyi geçti. Yani 2021’de malum pandemiden dolayı sıkıntılar vardı. Bu yüzden 2022, çok daha iyi geçti. Bu sene sonuna doğru ihracatımızı bayağı arttırdık. Özellikle Polesie tarafında ihracat hedefini tutturacağız. İnçallah 202} sonuna kadar %70 ihracat, %30 iç piyasa hedefimizi tamamen oturmuç olacağız. şu anda, bütün çalıçmaları bu yönde yapıyoruz. Allah’ın izniyle hedefe doğru ilerliyoruz. İhracatı %70’e getirdiğimiz an itibariyle, yeni yatırımlar baçlayacak. Zaten makine yatırımlarımızı yaptık. Yeni oyuncaklar ve yeni üretimler geliyor.

Bunlarla birlikte, biraz daha büyüyeceğiz. 2023 yılı da maksimum büyüme senemiz olacak inçallah. Bir önceki fuarda da “Türkiye’nin her yerinde olacağız” demiçtik. $u anda, Türkiye’nin köylerinde dahi varız. Çocuklarımız her türlü oyuncaklarımıza ulaçabiliyor.

Bizim hedefimiz, çocuklara ulaçmak ve bu oyuncaklarla onlara dokunabilmekti. Bununla beraber ana hedefimizi gerçekleçtirmiç olduk. Çünkü çok önemli olan, doğru kalitede, standartlara uygun ürün üretmek ve ulaçtırmak. Hep anlatıyorum, biz bu konuda çok iddialıyız. şu anda dünyanın en kaliteli oyuncağını üretmeye çalıçıyoruz, bakın, Türkiye’de demiyorum, dünyanın en kaliteli oyuncağını üretmeye çalıçıyoruz. Pelüçte de aynı çey geçerli, en yüksek kalitede üretim yapıyoruz. Çünkü bu ürünlerimizle çocuklarımız temas halinde. Sonuç olarak, kendi çocuğumuza oynatmadığımız hiçbir oyuncağı satmıyoruz, bizim ana hedefimiz bu.

Neler eklemek istersiniz”

Teçekkür ediyorum. “Bizi izlemeye devam edin”. Her fuarda söylüyorum, dikkat ederseniz benim sloganım bu oldu. Bizi izlemeye devam edin, çünkü daha çok çey yapacağız, ülkemiz için çalıçıyoruz.