Anasayfa » HABERLER » Pilsan oyun hamuru ve oyun halısı ürünleriyle daha da güçlü

Pilsan oyun hamuru ve oyun halısı ürünleriyle daha da güçlü

Türkiye’nin en büyük oyuncak üreticisi Pilsan, 400’ü aşkın bayisiyle 7. Antalya bayi toplantısını Lara Miracle Resort Hotel’de 16-19 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdi

1940 yılından beri kaliteli ürün ve hizmetiyle çocukların sevinç kaynağı olmayı başaran, oluşturduğu binlerce kişilik istihdam ve 75’in üzerinde ülkeye yaptığı ihracatıyla ülkemize değer katan Pilsan bünyesine kattığı yeni ürünlerle sektörün lideri olmaya devam ediyor.

Düzenlenen 7. bayi toplantısında ilk defa sektöre tanıtılan oyun hamuru ve oyun halısı ürünleriyle geniş ürün gamını daha da zenginleştiren Pilsan Oyuncak sunduğu ürün sayısı çıtasını yükseltiyor.

7.Antalya Bayi toplantısını Lara Miracle Resort Hotel’de gerçekleştiren Pilsan Oyuncak birbirinden popüler ürünlerini mükemmel bir otelde tanıttı. Muhteşem bir atmosferde gerçekleşen organizasyona katılan herkes memnun ayrıldı.

Pilsan Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Faruk Çetinalp, 16-19 Kasım 2017 tarihinde yedincisi düzenlenen Pilsan Antalya Bayi toplantısı organizasyonunda faaliyetleri hakkında sektörü aydınlattı: “Öncelikle bu yıl yedincisini düzenlediğimiz geleneksel hale gelen Pilsan bayi toplantısı için Türkiye’nin dört bir yanından işlerinizi bırakarak ve bize vakit ayırarak geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum, sizleri burada görmek bizler için büyük bir onur. Yoğun bir çalışma ile gecemizi gündüzümüze katarak size layık olabilecek en iyi organizasyonu tertip etmeye çalıştık. Her sene ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Bizlerle aynı heyecanı paylaştığınız için sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu çalışmanın sonunda sizler buradan mutlu bir şekilde ayrılırsınız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, ayağınıza sağlık.”

Hem bugüne hem de geleceğe yön veren ürünler

Sektörün dehası ve Pilsan Oyuncak Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çetinalp ve ekibiyle bir yıla yakın zamandır sergilenen performans, iş bilinci, dikkati, çalışkanlığı ve dehası ile oluşan hem bugüne hem de geleceğe yön veren ürünlerin sunulduğu organizasyonda bayiler ürünleri yakından görüp, deneyip, kullanarak beğendiler ve siparişlerini verdiler.

Ürün tasarımında profesyonel kadrosu ile tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar olan süreçte “Tasarımda Kalite” sloganını benimseyen ve tüm tercihlerini bu doğrultuda yapan Pilsan Oyuncak koşulsuz müşteri memnuniyeti esasına dayanarak ürettiği oyuncaklar, çocukların ruh ve bedensel gelişimine destek olacak nitelikte.

Yepyeni stratejiler ile bütün sektöre hareket verecek bir yol planı yol hazırlandı. 200 bin metrekare alan üzerinde 75 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren Türkiye’nin en büyük plastik oyuncak üretim tesisi ile Pilsan Plastik ve Oyuncak San. A. Ş., Avrupa’nın en büyük oyuncak ve oyun gereçleri üreticisi konumuna ulaşmış durumda.

Pilsan bölgesinde ve dünyada bir marka değeri olma hedefiyle oyuncak firmaları içerisinde dünyanın en önde gelen fuarlarında da tüm dünya pazarına tanıtımını yapıyor. Üretiminin %50’sini Almanya, Rusya, İtalya, İspanya, İngiltere, İsviçre, Belçika, Polonya, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Irak, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ortadoğu ve Balkan Ülkeleri gibi 75 farklı ülkedeki müşterilerine ihrac ediyor, ayrıca gerek Türkiye’de gerek dünya çapında önde gelen zincir mağazalar ve oyuncak mağazalarında ürünlerinin satışını yapan Pilsan, oyuncak sektörünün ülkemizde ve bölgemizde lider firması olarak devam ediyor.

Şu anda yaklaşık 15 ürün segmentinde (akülü arabalar, bisikletler, pedallı arabalar, pedalsız arabalar, zincirli arabalar, 3 tekerlekli bisikletler, kamyonlar, zeka oyuncakları, eğitim grubu, spor grubu, park bahçe grubu, kaydırak ve salıncak grubu, bebek gereçleri grubu, yazlık oyuncaklar, sallanan oyuncaklar grubu, vs.) toplam 400 farklı ürünü bulunuyor. Ürünler, Pilsan ana markası altında, üretiliyor. Pilsan sahip olduğu tecrübe, plastik kalıpları, makine parkuru, yetişmiş ve bilgili elamanları ile kendi bünyesinde üretim yapma kabiliyeti açısından dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Sahip olduğu mevcut makine parkurundaki rotasyon, şişirme, enjeksiyon, vakum gibi plastik işleme parkurunun yanında grafik, matbaa, preshane ve kalıphane gibi bölümleriyle, işgücü ve teknolojisiyle Pilsan Türkiye’nin lider ve öncü firması.

Ar-ge konusunda ciddi yatırımlarıyla büyük gelişme gösteren Pilsan son yıllarda Ar-Ge ve mühendislik konusundaki yatırımlarının karşılığı olarak yüksek katma değerli ve teknolojisi farklı ürünlere yöneldi ve bunda da başarılı oldu. Üretimine başlanması planlanan tüm ürünler bilgisayar ortamında tasarımcılar tarafından standartlara uygun olarak tasarlanıyor ve testlere tabi tutuluyor. Çizimi yapılan ürünlerin kalıpları kendi bünyesinde bulunan kalıp işleme departmanları tarafından tam otomatik makinelerde ve maksimum %0,02 tolerans ile imal ediliyor. Plastik ham madde kullanımı konusunda aynı ölçüde geniş bir yelpazeye sahip olan firma, tüm ürünlerinde insan sağlığına uygun TSE, Sağlık Bakanlığı ve uluslararası sağlık kuruşları tarafından akredite olmuş olan laboratuvarlar tarafından yapılan kimyasal testlerinden tam not almış ham maddeler ve boyalar kullanılıyor.

Koşulsuz müşteri memnuniyeti

Pilsan’ı marka yapan en büyük değeri ise “koşulsuz müşteri memnuniyeti”. Tüm ürünleri koşulsuz müşteri memnuniyeti esas alınarak tasarlanıyor, test ediliyor ve üretiliyor. Kalite standartlarını ISO 9001:2000 ve OHSAS 18001.99 belgelerine sahip olarak yükseltiyor. Pilsan ürünleri gerek kendi laboratuvarlarında gerek Avrupa birliği normlarındaki test firmaları laboratuvarlarında düzenli olarak test ediliyor ve belgelendiriliyor. Pilsan, Avrupa ürün mevzuatlarına uygunluğu gösteren CE belgesine de sahip. Pilsan ürünleri kalite yönetim standartlarına uygun olarak ISO9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO 10002:2004 standartlarında üretiliyor.

Liderlik ruhunda var…

Yeni ve sektörü yönlendiren ürünler ile daima bir adım önde olmanın sorumluluğuyla 2018 yılında yine genişleyen ürün gamı ile Pilsan bayileriyle hep birlikte daha fazla son tüketiciye ulaşmayı hedefliyor.

Bu sene daha çok ürün!

Pilsan daha önceki yıllarda yaptığı promosyon çalışmalarından daha zengin bir ürün gamıyla karşımıza çıktı. Otel’in en geniş alanında yer alan sergideki promosyon masasında pekçok ürün yer aldı. Bu promosyon ürünleri ve özellikle son bir sene içinde Pilsan bünyesine katılan oyun halısı ve oyun hamuru ürünleri bayilere sunuldu.

Toplantıda konuşan Pilsan Oyuncak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzcan Çetinalp konula ilgili şu bilgileri paylaştı: “Değerli Pilsan misafirleri, değerli Pilsan ailesi, hepiniz Pilsan’ın bu sene yedincisini düzenlediği bayi toplantımıza hoş geldiniz, sizleri tekrar aramızda görmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Burada hepinizin kol kola bir arada toplanması gerçekten bizi çok heyecanlandırıyor. Antalya bayi toplantısı artık gelenekselleşti. Bu sene de yeni ve var olan ürünlerimizi tanıtmak amacıyla salonumuzu en iyi şekilde çeşitlendirdik, promosyon ürünlerimizi sergiledik.

Avrupa’nın en büyük oyuncak fabrikası ile oyuncakta büyük ülkeler ile yarışıyoruz

77 senedir faaliyet gösteren, sektörün en eskisi, lideri ve yenilikçi firması olarak, hiçbir zaman yatırımdan çekinmedik. Yeni üretim tesisimizin inşasını tamamen bitirdikten sonra üretim tesisimizdeki makina parkurumuzu hızla çeşitlendirdik ve üretim kapasitemizi daha da artıracak yeni makinalar ekledik. Bunlarla birlikte tam kapasite ile üretimimize devam ediyoruz. Bu üretim tesisimiz çok büyük bir yatırım, 75 bin metrekare kapalı alana 200 bin metrekare taban alanına sahip bu fabrika Avrupa’nın en büyük oyuncak fabrikası durumunda. Vatandaşımızı yüksek kalitede sağlık standartlarına uygun ürünlerle buluşturuyoruz ve tüm dünyada insanların Türk malı oyuncak almasını sağlıyoruz. Oyuncakta kalite çok önemli, Türk markası olarak tüm dünyada bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırıyoruz. Tüm ürünlerimizin yüzde yüz yerli sermaye ile Türkiye’de üretilmesi, Türk işçisi ve Türk sermayesi olması çok önemli, bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

Bayilere birçok avantaj

Ülkemizde birçok büyük firma üretimini Çin’e kaydırmışken biz böyle bir yatırımı yüz akıyla tamamladık. Bu kadar büyük bir yatırımın bitmesi, makinaların taşınması tamamlandı. Kaliteden ödün vermemek için yeni elemanlara eğitim sağladık. Bu sene de sizlere Pilsan bayi toplantılarından renkli seçeneği sunmayı düşündük. 42 ayrı ürünümüz var.” ifadelerini kullandı.

Bayi memnuniyeti zirvede

Onlarca yıldır Pilsan bayrağını taşıyan, Pilsan’a güvenen, Pilsan ürünlerini gururla satan Türkiye’nin dört bir yanından toplantıya katılan tüm müşteriler bu avantajları kendilerine sunan, aynı zamanda müthiş bir otelde aileleriyle keyifli bir tatil yapmalarını sağlayan Pilsan’a çok teşekkür ettiler, bir dahaki seneye de böyle güzel bir organizasyonda tekrar biraraya gelmeyi dilediler.

Pilsan’a sonsuz teşekkürler

Sektör oyuncularını en iyi şekilde tanıtan Toyuncak Dergisi olarak, oyuncak sektöründe olan herşeyi en yakından takip edip, sektöre duyurmaya devam ediyoruz. Toyuncak Dergisi olarak bu etkinlik için basından her sene sadece bizi davet eden Pilsan’a sonsuz teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

#pilsan, #oyunhamuru, #oyunhalisi, #dahaguclu