Anasayfa » HABERLER » Pilsan jet gibi!

Pilsan jet gibi!

pilsanPilsan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzcan Çetinalp ile görüştük.

‘Çalışmalarımızı sektöre duyurduk’

Antalya’da bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimiz için otelimizi özenle seçtik. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamayı hedefledik. Aldığımız izlenimlere göre bayilerimiz organizasyonumuzdan gayet memnun oldular. Biz bu toplantımızda tüm ürünlerimizin kalitesini, yeni ürünlerimizi, atılımlarımızı, çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı başta bu davetimize katılarak bize onur veren 500’e yakın bayimiz olmak üzere tüm oyuncak sektörüne duyurduk. Pilsan’ın tüm oyuncaklarından ve kalitesinden haberi olmayan sektördeki herkesle bunu paylaştık.

‘Faruk Çetinalp’in yeri doldurulamaz’

Firmadaki konumum konusundaki durumla ilgili olarak, Pilsan’ı bu güne getiren saygıdeğer babam Faruk Çetinalp Türkiye’de bir ekoldür. Yeri hiçbir zaman doldurulmaz ve onun yeri her zaman en üsttedir. Ben de üçüncü nesil olarak geliyorum ve firmamızın daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyorum. Bundan önceki bütün Pilsan Bayi toplantılarına katıldım fakat bu kez organizasyon içinde daha aktif bir şekilde rol aldım. Bu nedenle Antalya bayi toplantımız benim için daha özel oldu. Aynı zamanda kendimi de tanıtmış oldum. Dedem Yakup Çetinalp’in kurduğu Pilsan’ı sevgili babam Faruk Çetinalp üzerine çok şeyler katarak bu noktaya getirdi. Nesilden nesile aktarılan değerler var. Dedemden bana gelen değerler bizim başarımızın asıl kaynağıdır. Bana verilen görevi en iyi şekilde yaparak, firmamızı daha güzel noktalara getirmek için bundan sonra daha çok çalışacağım. İçinde bulunduğum işi çok seviyorum. Birşeyler üretmek, oyuncaklarla çalışmak benim için büyük bir zevk. Bütün çalışma arkadaşlarımızın oyuncaklarla ilgilenmesi ve bu işi sevmeleri beni çok etkiliyor. Tüm Pilsan ailesi bizim için çok değerli.

‘Pilsan bundan sonra koşar adımlarla devam edecek’

Yaklaşık 450’ye yakın ürün çeşidimizi İstanbul’da tek noktada üretiyoruz. 400 servisimizle hem bayilerimize hem de müşterilerimize hizmet veriyoruz. Tüm ürünlerimizde 2 sene elektronik, 6 ay akü garantisi sunuyoruz. Bu toplantı için gerek promosyon ürünleri, gerekse de yeni ürünler alanında çok yeni ve önemli çalışmalar yaptık. Pilsan şu an yürür adımlarla devam yoluna ediyor. Bu tarihten itibaren yatırımlarına, çalışmalarına ve atılımlarına koşar adımlarla devam edecek. Bu bağlamda, 67 ülkeye ihracat yapıyoruz. Devamlı olarak yeni ürünler çıkararak, üretim kapasitemizi artırmak adına çalışmalar yapıyoruz. 65 bin metrekare kapalı, 140 bin metrekare açık alana sahip yeni fabrikamız Çorlu’da devreye girecek.

Oyuncak sektörü dünyada sağlıklı büyüyen bir sektör. Biz de ülkemizde sektör lideri olarak yerimizi koruyup, emin adımlarla yeni projeler, ürünler, atılımlar ve yatırımlarla her zaman daha iyisini yapmak için çaba gösteriyoruz. Bir kurumsal yapı çerçevesinde, kaliteli ürün ve kaliteli servisimizle daha iyi noktalara gelmek en büyük ümidimiz.