Anasayfa » SEKTÖR » Pilsan: Hedef dünya liderliği

Pilsan: Hedef dünya liderliği

 03-06 Kasım 2016 tarihleri arasında Maritim Pine Beach Resort-Belek otelinde 4 gün süren 2016 Pilsan Bayi toplantısında Pilsan Oyuncak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Oğuzcan Çetinalp ile düzenledikleri 2016 bayi toplantısı ve sektör hakkında söyleşi yaptık.

Antalya Bayi toplantısında 5 yıldızlı ağırlama

“Geleneksel hale gelen ve bu sene altıncısını düzenlediğimiz Antalya bayi toplantımızda bayilerimiz ile biraraya geldik. Ülkemizin ve Antalya’nın en güzel otellerinden birinde onları misafir ettik, yeni ürünlerimizi ve promosyonlarımızı pilsunduk. İnşallah daha nice yıllara, hep beraber düzenleyeceğiz”

Müşterilerinize bu sene sunduğunuz yeni ürünleriniz ve promosyonlarınız nelerdi?

“Bu sene de bu toplantımızda sektörümüze yeni ürünlerimiz olan çift kişilik akülü araba, kale kaydırak, park bahçe ürünleri, iç mekan oyuncakları, polietilen yer matları, yazlık oyuncaklar gibi pek çok yeni ürünümüzü lanse ettik, tüm müşterilerimizin beğenisine sunduk. Sergilediğimiz bu ürünlere çok olumlu tepkiler aldık, ürünlerimiz çok beğenildi. Bu olumlu dönüşlerden memnun olduk. Bayilerimiz de ilerleyen süreçte inşallah değerli siparişlerini bize iletecekler, biz de akabinde ürünleri kendilerine ulaştıracağız.”

Pilsan’ın Türk ve dünya çapında sektördeki yeri nedir?

“Pilsan’ın artık kurumsal yapısıyla, fabrikasıyla, geliştirmiş olduğu oyuürünlerle ve organizasyonlarıyla dünya çapında bir firma olduğu aşikar ve Pilsan’ın yaptığı her organizasyon ve çıkardığı her ürün sektöre yön çizici düzeyde oluyor. Bunun onurunu gururunu yaşıyoruz. İnşallah buna hızımızı daha da artırarak devam edeceğiz.”

15 Temmuzdan sonra iş durumunda bir yavaşlama oldu mu? Bu süreçten nasıl etkilendiniz?

“Ülke olarak 15 Temmuzda büyük bir felaket atlattık. Şu an burada bulunmamız bile Allah’ın bir lütfu, Allah bize yardım etti. 15 Temmuzdan sonra ister istemez piyasalarda dalgalanmalar oldu fakat biz bu dalgalanmaları olabildiğince absorbe ederek müşterilerimize hissettirmedik. Tekrar bu fuarımızı yani bayi toplantımızı bu sene de sürdürdük ve promosyon ürünlerimizi ve yeni ürünlerimizi yine sunduk. Çalışmalarımız tam gaz devam ediyor. Biz firma olarak bu dalgalanmaları bir dalgakıran gibi dalgayı absorbe ediyoruz ve hiçbir aksilik olmamış gibi aynen imalatımıza ve yeni ürünlerimize aynı şekilde devam ediyoruz.”

Katıldığımız fuarlar hakkında neler söylemek istersiniz?

oyuncakk“Pilsan olarak global çapta bir marka olduğumuz için bu çaptaki fuarların hepsine uzun yıllardan beri katılım sağlıyoruz. Pilsan yeni bir müşteri aramak veya farklı bir aktivite gözetmeksizin bütün fuarlarda yer alıyor ve almaya devam edecek.

Yeni ürün gamınızda neler var?

“Pilsan olarak yeni ürün gamımızla ilgili şunu belirtmek isterim: Biz sadece bir noktaya odaklanmak değil, her zaman park bahçe, iç mekan, yazlık, akülü araçlar gibi her ürün gamına odaklanarak sektörümüze yeni ürünler kazandırmaya devam ediyoruz. Değişik ürün çeşitlerine ağırlık vererek Pilsan’ı yeni ürünlerle homojen bir şekilde daha da etkin kılacağız.”

Pagev Oyuncak Komitesi Başkanlığı ile ilgili olarak neler söylemek istersiniz?

“Yavuz Eroğlu PAGEV başkanı olarak başkanlığa başladığı dönemden itibaren gerek PAGEV adına gerek sektör adına çok büyük organizasyonların ve yeniliklerin altına imzasını attı. Bu vakıf bünyesinde bir oyuncak komitesi kuruldu ve ben bu komitenin başkanlığını yürütmekteyim. Yavuz Bey ilebbirlikte sektörümüz adına yürütmekte olduğumuz tüm gelişmelerde azda olsa 15 Temmuzdan sonraki süreçte biraz yavaşlamalarvoldu. Sayın bakanımız Fikri Işık’ın yerine Sayın Faruk Özlü görevi üstlendi, Sayın Özlü’nün gelişi ile birlikte süreç aynı şekilde devam etti ve bizim bütün toplantısektörümüz adına yaptığımız, taleplerimize ve görüşlerimize çok önem veriyor. Çalışmalarına başlamış olduğumuz bazı süreçler var ki eskiden belirtmiş olduğumuz Organize Sanayi Birliği ve Türk Yerli İmalatçı Kalkındırma projemiz aynı şekilde devam ediyor fakat içinde bulunduğumuz ekonomik ve siyasi konjonktürden dolayı biraz yavaşlamalar olmuş olabilir. Aynı şekilde PAGEV başkanlığında Yavuz Eroğlu ve ben oyuncak komitesinde olmak üzere tüm çalışmalarımız aynen devam ediyor. Biz tüm sektöre faydalı olacağını düşündüğümüz bu proje için elimizden gelen her şayi yapacağız.”

Pilsan olarak hedefleriniz nelerdir?

“Sektör lideri olarak marka değerini daha ileri taşımak, daha farklı alanlarda profesyonelleşmek, müşterilerimize daha iyi hizmet etmek ve mevcut kalite çıtasını daha da yukarıya taşımak bizim hedeflerimizin başılarında yer almaktadır. Pilsan olarak şu ana kadar hiçbir zaman yerimizde saymadık, bundan sonra da yüzde yüz Türk sermayesi olarak en iyi şekilde ve sağlam adımlarla yolumuza devam edeceğiz inşallah.”

#PilsanBayitoplantısı #PilsanOyuncak #Pilsan #Oyuncak #Sektör

#OğuzcanÇetinalp