Anasayfa » SEKTÖR » Pilsan Bayileri Antalya’da buluştu

Pilsan Bayileri Antalya’da buluştu

pilsandddAvrupa’da ve Çin’de böyle farklı ürün üretebilen bir firma yok.

Pilsan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raşit Akar: “550 çalışanımızla Türkiye ve Avrupa’nın en büyük oyuncak firmasıyız, 9 farklı ürün grubu ile 62 ülkeye yüzde 55 oranında ihracat yapıyoruz, İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya gibi ülkelere oyuncak satar hale geldik, Pilsan olarak dünyada ilk olan oyuncaklar yapıyoruz.”

Pilsan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raşit Akar, Türkiye’de üretilen oyuncakları dünyanın 62 ülkesine ihraç ettiklerini söyledi.

3. Pilsan Bayiler Toplantısı Antalya’nın Kundu bölgesinde başladı. Yurt dışından 6 ülke ile 81 ilden 400 bayiinin katıldığı toplantı üç gün sürdü. Toplantıda Pilsan bayilerine yeni ürünlerini tanıttı, ürünler hakkında bilgiler verdi.

Geleneksel bayiler toplantısını Antalya’da gerçekleştirdiklerini belirten Pilsan Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raşit Akar, Türkiye’nin en kaliteli oyuncak firması olduklarını söyledi. 500 çeşit ürünlerinin olduğunu kaydeden Akar, “Pilsan şu an 550 çalışanımızla Türkiye ve Avrupa’nın en büyük oyuncak firması. Avrupa’nın en büyük oyuncak fabrikasını Lüleburgaz’a kuruyoruz. 500 farklı çeşit ürün üretimi yapabilen dünyada tek firmayız. Avrupa da ve Çin de böyle farklı ürün üretebilen bir firma yok” dedi.

62 ülkeye Türk malı oyuncak ihracat ediyoruz

Toplam 9 farklı ürün gruplarının olduğunu hatırlatan Raşit Akar, “Ürün gruplarımız arasında akülü arabalar, pedallı arabalar, bisikletler, park bahçe grupları ve bebek oyuncakları gibi 9 farklı ürün grubu yer alıyor. 62 ülkeye yüzde 55 oranında ihracat yapan bir firmayız. Ülkemizde de iç piyasanın artması için bu tür toplantılar düzenliyoruz. İnsanların Türk malı oyuncak almasını sağlıyoruz. Oyuncakta kalite çok önemli. Özellikle Türk malı olması, Türkiye’de üretilmesi, Türk işçisi ve Türk sermayesi olması çok önemli. Müşterilerimizden tek istediğimiz Türk malı ürünlere sahip çıkmaları. Bu ürünlerin Türkiye’de üretilmesi çok önemli. Çocuklarımıza Türk malı oyuncaklar alalım.” diye konuştu. Pilsan oyuncaklarının kalite noktasında çok iyi olduklarını belirten Akar, “Kalite noktasında çok iyiyiz. Oyuncakta büyük ülkeler ile yarışıyoruz. Ülke olarak süper güç olmak istiyorsak oyuncaktan başlamalıyız. İtalya, ispanya, İngiltere, Almanya gibi ülkelere oyuncak satar hale geldik. Pilsan olarak dünyada ilk olan oyuncaklar yapıyoruz. Dünyaya çok fazla entegre olduk.” ifadelerini kullandı.