Anasayfa » Dergi » Oyuncakçılar OYDER seçimi için bir araya geldi

Oyuncakçılar OYDER seçimi için bir araya geldi

Oyuncakçılar yaklaşan OYDER seçimi için bir araya geldi

Oyuncak sektöründen bazı firmalar 4 Mart 2023 Salı Başakşehir Kömür Türk Mutfağı’nda 20 Mart 2023 Pazartesi günü kahvaltıda bir araya geldi.

Oyuncak sektörünün temsil edilmesi için önümüzdeki günlerde yapılacak olan OYDER Oyuncakçılar Derneği Yönetim Kurulu için neler yapılması gerektiği, seçime katılacak adayların tarafsız bir şekilde değerlendirildiği toplantıda, katılan tüm firmalar tek tek söz aldı ve kendi düşüncesini paylaştı.

Sektörde herkesin hem fikir olduğu ve oyuncak sektörünün daha ileri gitmesi için neler yapılması gerektiği konuları ele alındı. Örneğin ihracatın artması, firmaların marka değerinin yükselmesi, yurt dışı alım heyetlerinin ve B2B toplantılarının düzenlenmesi, ulaşım, nakliye, kargo ve akaryakıt gibi konularda hep birlikte hareket edilmesi, yurt içi ve yurt dışı fuarlarda milli katılım, sektörde çoğu firmanın bilmediği devlet teşvikleri ve diğer faydalı konular, resmi bazda büyük kurum ve kuruluşlara birlikte hareket ederek sektörün gelişmesi için yapılacak girişimler, imalat ve ithalatta karşılaşılan sıkıntılar ve bunlara çözüm önerileri ve bunlara benzer pek çok konu 14 Mart 2023 Salı günü Başakşehir Kömür Türk Mutfağı’nda ve 20 Mart 2023 Pazartesi Esenler’de başka bir mekanda buluşan sektör temsilcileri tarafından ele alındı. Lezzetli ve zengin menü kahvaltı eşliğinde samimi bir havada sektörün sorunları ve gelişmesi için yapılması gereken konular ayrıntılı olarak masaya yatırıldı, herkes kendi görüşünü dile getirdi.

Tüm sektöre hayırlı olsun.

#OYDERSeçimi #OyuncakçılarDerneği #KurulSeçimi #OyuncakSektörü #OYDER