Anasayfa » HABERLER » Oyuncak sektörü hikayesini yeniden yazıyor

Oyuncak sektörü hikayesini yeniden yazıyor

Tüyap’ta 26 Şubat – 1 Mart 2019 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek İstanbul Oyuncak Fuarı bu yıl iki kat büyüme hedefliyor

Tüyap’ta 26 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Oyuncak Fuarı, içine girdiğimiz yeni ekonomik dönemle birlikte tüm sektör dinamiklerini değiştirmeye hazırlanıyor. TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen fuar sonrası uzun vadeli değer oluşturma hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini, dengeli katılımcı profilleri ve yurtdışı ziyaretçisiyle birlikte bu yıl ihracat performanslarını güçlendirirken, büyümeyi ikiye katlayacaklarını belirtti.

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A. Ş. ve Türkiye Oyuncakçılar Derneği (OYDER) iş birliği ile düzenlenen İstanbul Oyuncak Fuarı 26 Şubat – 1 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Geçtiğimiz yıl 10000 m2 alanda düzenlenen ve 77 markaya ev sahipliği yapan fuar 40 ülkeden 4000 sektör profesyonelini üretici ve ithalatçılarla aynı platformda buluşturdu. Fuar bu yıl hedeflerini büyüterek 2 salon 20.000 m2 alanda 100’ün üzerinde markaya ev sahipliği yapmak için gün sayıyor.

Maksimum verimlilik

Türkiye istatistiklerine bakıldığında toplam nüfusun 19 milyonunun 0-14 yaş arası çocuklardan oluştuğu ve 2018 yılında, 385 milyon ABD doları değerinde oyuncak satıldığı gözlemlendi. Oyuncak sektörü, Türkiye ekonomisi ihracatında önemli bir yere sahip. Ortadoğu ve Balkanlar’ın merkez üssü konumunda. Tüm sektör profesyonellerine yeni ihracat kanalları ve iş ilişkileri sunmaya hazırlanan fuar ile birlikte oyuncak sektörünün 2018 ihracat rakamlarının üzerine çıkarak maksimum verimlilik ile dinamik bir döneme girmesi hedefleniyor.

10 bin profesyonel ziyaretçi

Fuarda, bebek oyuncakları ve araçlarından peluş oyuncaklara, ahşap oyuncaklardan elektronik oyuncaklara, festival malzemelerinden hobi malzemelerine, model oyuncaklardan zeka geliştirici oyuncaklara, spor ve outdoor oyun ve oyuncaklardan lisanslı ürünlere kadar akla gelen tüm oyuncak ürünleri sergilenecek. T.C. Ticaret Bakanlığı’nın yurtdışı alım heyeti desteği ve TÜYAP’ın yurt dışındaki 7 ofisi, 26 ülkedeki temsilcilik ağı ile ihracat odaklı hedeflerine ulaşmayı planlayan fuar Arnavutluk, Azerbaycan, Hırvatistan, Türkmenistan, Kazakistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Moldova, Kosova, İran, Irak, İsrail, Filistin, Suudi Arabistan, BAE, Kuveyt, Yemen, Ürdün, Cezayir, Tunus, Mısır, Libya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Polonya, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi ülkeler başta olmak üzere birçok ülkede tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Yurtiçinde ise Türkiye’nin her şehrindeki toptancı ve perakendecilere ulaşarak yurtiçi alım heyeti organizasyonu ile 10.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırlamak için sektörün en büyük markalarından oluşan katılımcıları ile birlikte hazırlanıyor.

Kolay ulaşım ve konaklama avantajı

İstanbul Yeni Havalimanı’nın tarifeli seferlerinin başlaması ile birlikte hizmete alınan İST2 güzergahının başlangıç noktası TÜYAP oldu. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi bu güzergah ile birlikte yurtiçi ve yurtdışından gelecek ziyaretçilerine ulaşım kolaylığı ve rakipleri önünde avantaj sağlamış oldu. 630 oda kapasitesiyle İstanbul’un en büyük 2. Oteli olan ve fuar merkezine doğrudan geçiş imkanı sağlayan Tüyap Palas ile de konaklamanın konforunu sunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi hem konaklaması hem de ulaşım ağları ile profesyonel ziyaretçilere kolay çözümler sunuyor.

#İstanbulOyuncakFuarı#TuyapOyuncak#TuyapPalas