Anasayfa » HABERLER » Oyuncak Hikayesi ana karakterleri

Oyuncak Hikayesi ana karakterleri

Oyuncak Hikayesi animasyon filmindeki ana karakterler

Seriyi izleyecekler için Toy Story ana karakter isimleri, hikayeleri ve özellikleri

Oyuncak Hikayesi karakterleri film vizyona girdiği ilk andan itibaren seyircinin beğenisini kazandı ve büyük küçük herkes tarafından severek izlendi. Oyuncak Hikayesi karakter isimleri yapımcılar tarafından özel olarak belirlendi ve her karaktere kendine has özellikler yüklendi. Oyuncak Hikayesi karakterleri incelendiğinde her karakterin ismine ve türüne göre çok uyumlu davrandığı gözlemleniyor.

Oyuncak Hikayesi Karakterleri

Oyuncak Hikayesi animasyon filminde pek çok karakter vardır. Bunların tamamını özellikleriyle saymak yerine filmde etkileyici rolleri olan ana karakterleri saymayı ve bunların hakkındaki genel özellikleri vermek en doğrusu olacaktır. İşte Oyuncak Hikayesi karakterleri ve özellikleri…

 • Woody: Woody, oyuncak bir kovboydur ve Toy Story yapımının ana karakterlerindir. Woody, kendi takımının önderidir ve ekibini devamlı koruyan bir yapısı vardır. O aidiyet duygusu yüksek olan, sorumluluk sahibi bir oyuncaktır.
 • Lotso: Lots-o’-Huggin’ Bear (kısaca “Lotso”), Toy Story 3’ün ana karakterlerinden biridir. O, Sunnyside Daycare’i eski yardakçılarıyla bir hapishane gibi yöneten büyük, pembe, çilek kokulu bir oyuncak ayıdır.
 • Bo Beep: Disney Pixar Oyuncak Hikayesi serisinde yardımcı bir karakterdir. O porselen bir çoban heykelciği ve Şerif Woody’nin uzun süredir kız arkadaşı. Bo Peep ve koyunları, aslında Molly Davis’in başucu lambasının süslemeleriydi, ancak sonunda bir noktada bağışlandı. Bo, o zamandan beri kendisini sahibi olmayan bir antika olarak yeniden tanımladı.

 • Buzzy Lightyear: Buzzy, filmde en beğenilen karakterlerden bir tanesidir. Kendisi uzay temasını yansıtan bir oyuncak olmanın yanı sıra filmin başında kendisinin gerçekten de bir uzaylı olduğuna kendini inandırmıştır. Buzzy çok cesur ve maceracı bir karakterdir.
 • Jessie: Jessie de Woody gibi kovboy olan oyuncaklardandır. Woody ile yeni yeni arkadaşlık kurmaktadır ve enerjik yapısıyla hızlıca fark edilen karakterlerden biridir. Jessie Oyuncak Hikayesi 2 filminde ortaya çıkar ve maceralarda kilit bir rol üstlenir.
 • Mr. Potato Head: Patates biçimindeki oyuncağın espri yeteneği son derece yüksektir. Oyuncaklar arasında popüler bir yeri olan Potato Head, devamlı ekibi güldürür ve vücudundaki parçalarla oynayarak eğlenceli biçimlere bürünür.

 • Rex: Rex ekibin dinazorudur. Endişesi ve korkaklığıyla bilinir. Fakat yeri geldiğinde içindeki cesareti ve azmi ortaya koymak gibi bir özelliği de vardır.
 • Hamm: Domuz türündeki oyuncak bir kumbaradır. Espri anlayışı yüksek, eğlenceli fakat bir o kadar da sakin yapıda bir oyuncaktır. Kendisinin filmde çok önemli rolleri olmasa bile Hamm filmdeki komik anları oluşturan ve izleyici güldüren oyuncaktır.

Tüm Toy Story karakter isimleri

Toy Story yani Türkçe ismiyle Oyuncak Hikayesi adındaki yapımın ana karakterlerini açıklamalı bir şekilde bir üst başlıkta paylaştık. Fakat filmdeki bütün karakterleri saymak gerekirse aşağıdaki liste kapsamlı bir Oyuncak Hikayesi karakter rehberi olmaya yetecektir. İşte filmlerde yer alan bütün Oyuncak Hikayesi karakterleri…

 1. Woody
 2. Buzz Lightyear
 3. Jessie
 4. Mr. Potato Head
 5. Rex
 6. Hamm
 7. Slinky Dog
 8. Bo Peep
 9. Aliens (The Claw)
 10. Barbie
 11. Ken
 12. Bullseye
 13. Andy Davis
 14. Molly Davis
 15. Mrs. Potato Head
 16. Lotso (Toy Story 3):
 17. Forky (Toy Story 4)
 18. Ducky (Toy Story 4)
 19. Bunny (Toy Story 4)
 20. Duke Caboom (Toy Story 4)

#Woody #Buzz-Lightyear #Jessie #Mr. Potato-Head #Rex #Hamm #Slinky Dog #Bo Peep