Anasayfa » HABERLER » Oyuncak Fuarı Her Yerde

Oyuncak Fuarı Her Yerde

Amerikan Oyuncak Birliği’nin “Toy Fair Everywhere” projesi ile şimdi “Oyuncak Fuarı Her Yerde”

 Yeni Sanal Oyuncak Pazarı Bu Yaz Başlıyor

Amerikan Oyuncak Birliği, oyuncak işletmelerinin müşterileri, tedarikçileri ve uluslararası oyun topluluğuyla yüz yüze toplantı ve etkinliklerin yapılamayacağı bu belirsiz zamanlarda bağlantı kurmasına yardımcı olacak yeni bir sanal pazar hafta serisi olan “Toy Fair Everywhere” (Oyuncak Fuarı Her Yerde) için planlarını açıkladı.

“Arkadaşlarımız, ailemiz ve meslektaşlarımızla sosyal mesafeye zorlandığımız bu benzersiz zamanlar, bize bir şey öğretti: bağlantının gücü ve önemi” diyen Amerikan Oyuncak Birliği Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marian Bossard, “Bu üç sanal pazar haftası üye ve oyuncak topluluğunun ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabilir. Bu etkinlik mevcut yüz yüze pazarlarımızın (Toy Fair New York ve Toy Fair Dallas) yerini almak için değil, onları desteklemek ve endüstri katılımındaki boşluğu doldurmak için düşünüldü. Amerikan Oyuncak Birliği, oyuncak ve oyun topluluğu için bu rolü oynama erişimine, kaynaklara ve sorumluluğa sahiptir,” dedi.

Toyuncak dergisi, bu yepyeni sanal etkinliklerle ilgili daha fazla bilgi almak için Amerikan Oyuncak Birliği Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marian Bossard ile röportaj yaptı.

1. Gündeminizde sanal pazar haftaları var. Projenin hem ticari hem de sosyal sorumluluk yönleri var gibi görünüyor. Bize projenin doğasını anlatabilir misiniz?

Marian Bossard: “Toy Fair Everywhere”, Amerikan Oyuncak Birliğinin, oyuncak sektörü müşterileri, tedarikçileri ve uluslararası oyun topluluğuyla yüz yüze toplantıların ve etkinliklerin mümkün olmadığı bir zamanda bağlantı kurmasına yardımcı olmak için oluşturduğu yeni bir sanal pazar haftaları serisidir. “Toy Fair Everywhere” sektör için üç hafta belirlenmiş yedi günlük dönemde (biri Temmuz, biri Ağustos ve sonuncusu Eylül aylarında) gerçekleşecek ve normalde iptal edilen etkinlikler ve yüz yüze toplantıların bıraktığı boşluğu dolduracak tatil satış sezonu etkinliği.

Marian Bossard, Amerikan Oyuncak Birliği Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Küresel salgın milyonlarca sektörü ve kişisel yaşamı olumsuz etkilemekte ve kontrolümüzün dışında bir seyir izlemektedir. Ancak Amerikan Oyuncak Birliği olarak, kontrol edebileceğimiz bir şey olduğunu fark ettik – küresel oyuncak ve oyun sektörü için olumlu bir şey sunma fırsatı. Ve tüm belirsizliklere rağmen, Noel, doğum günleri ve diğer hediye verme tatillerinin hala takvimde olduğunu ve sektörün onlara güvenen ailelere oyuncak ve oyun sunmak için uyum sağlaması ve hazır olması gerektiğini biliyoruz. Halihazırda modern bir teknoloji platformuna ve yazılım sağlayıcı Balluun ile bir ortaklığa sahip olduğumuzdan, bu belirsiz zamanlarda çabalarımızı hızla yeniden odaklayabildik ve satıcı ve alıcı ihtiyaçlarına cevap verebildik.

2. Hepimiz, pandemi tamamen ortadan kalktıktan sonra bile birçok yeni ve radikal değişiklik olacağını tahmin edebiliriz. Sanal gösterilerin ve benzer etkinliklerin düzenli fiziksel ticaret gösterilerini olumsuz etkileyeceğini mi yoksa onlara katkıda bulunacaklarını mı düşünüyorsunuz? Başka bir deyişle, yüz yüze ticaret fuarlarında sanal şovların artıları ve eksileri nelerdir?

MB: Şahsen fuarların yerine kesinlikle geçmeyeceğini, ancak “Toy Fair Everywhere”’in Toy Fair Dallas ve Toy Fair New York’ta gerçekleşen ağ oluşturma, eğitim, iş kurma ve sipariş yazma için tüm fırsatlar sağlayacağını taahhüt ediyoruz.

Bir gösteri katında yürürken, sanal pazar haftası katılımcıları günlük etkinliklerin bir takvimini keşfedecek, katılımcılara kategoriye göre göz atacak ve sanal demolar ve sohbetler için randevu alabilecekler. Şahsen Oyuncak Fuarı deneyimlerini çevrimiçi olarak daha da çoğaltan “Toy Fair Everywhere”, küresel oyuncak topluluğunun esnekliğini, sürüşünü ve tutkusunu vurgulayan ilgili ve zamanında eğitim oturumları ve hem canlı hem de önceden kaydedilmiş diğer ilgi çekici özel etkinliklere de sahip olacak.

Pazar haftalarına öncülük eden Amerikan Oyuncak Birliği, “Toy Fair Everywhere” platformunun kullanımını anlamak ve en üst düzeye çıkarmak için pazar yeri katılımcılarıyla birlikte çalışarak markaların her bir şirkete özgü deneyimler yaratmasına izin verir – tıpkı herhangi bir etkinliğe katılmaya hazırlanırken, hedefler koyar ve bir mesaj geliştirmek önemlidir. “Toy Fair Everywhere” platformu, üç pazar haftası etkinliğinin her biri için sanal showroom’ların özelleştirilmesine ve yeniden keşfedilmesine olanak tanıyacak. Zemin alanının sınırlı olduğu yüz yüze gösterilerin aksine, bu etkinlikler için standın kullanılabilirliği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

Sektöre uzaktan bağlantı kurmak ve onlarla etkileşimde bulunmak için çok ihtiyaç duyulan fırsatı sunmanın heyecanını yaşarken, işletmelerinin mevcut iklimde öne çıkması için önemli bir adım atmaya devam ediyoruz.

3. Bu üç haftalık sanal olaydan iyi sonuçlar alırsanız, pandemik hastalık tamamen bittikten sonra bile bunları düzenlemeye devam edecek misiniz?

Dijital iş deneyimleri, salgın bittikten sonra ortadan kalkmayacak büyüyen bir zorunluluktur. Önümüzdeki aylarda yüz yüze toplantılar ve etkinlikler tekrar açılsa bile bu sanal pazarların ve toplantıların devam etmesini bekliyoruz. Hepimiz dünyamızdaki değişimleri özetlemek ve yüzleşmek için. Bir dernek olarak, bu fırsatı sektöre sunmak için en iyi konumdayız ve onu oyuncak alanındaki herkes için bir çözüm ve başarı haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz.

4. Bu pazar haftaları ziyaretçi ve katılımcıların bakış açısından uluslararası olacak mı? Her iki taraf için bize fiyat bilgisi verebilir misiniz?

Herkes, 13-19 Temmuz, 17-23 Ağustos ve 14-20 Eylül 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek “Toy Fair Everywhere” pazar haftalarına katılabilir. Katılımcılar, her üçüne de 650 $ sabit ücretle katılabilirler. İki pazar haftasına katılma oranı (yalnızca Ağustos ve Eylül) 500 $ ‘dır. Temmuz ayında başlayan şirketler, 26 Mayıs’ta showroom’unu kurmaya başlayacak. Ağustos ve Eylül aylarını seçenler Temmuz pazarının kapanışından sonra Temmuz ayı ortasında erişim kazanacaklar. Daha fazla bilgi edinmek için, katılımcılara platformun potansiyelinin tam olarak anlaşılmasını sağlayacak 7 Mayıs web seminerine ve dijital bir showroom oluşturmak ve yürütmek için önemli araçlara ve tekniklere mutlaka katılın. Bu arada, sergilenmeyle ilgili sorular ve bilgi için (alfabetik olarak A-M şirketleri) lütfen Simon Yung ([email protected]) ve (alfabetik olarak N-Z şirketleri de) Leigh Carleu ([email protected]) ile iletişime geçiniz.

 

 

The Toy Association Unveils “Toy Fair Everywhere”

New Virtual Toy Market Weeks to Kick Off This Summer

The Toy Association has unveiled plans for “Toy Fair Everywhere”, a new series of virtual market weeks to help toy businesses connect with their customers, suppliers, and the global play community during these uncertain times when in-person meetings and events may not be possible.

“If there is one thing, we have all learned in these unprecedented times when we are forced to social distance from friends, family, and colleagues, it’s the power and importance of connection,” said Marian Bossard, executive vice president of global market events at The Toy Association. “These three virtual market weeks can help answer member and toy community needs. They were not created to replace our existing face-to-face marketplaces (Toy Fair New York and Toy Fair Dallas) but to supplement them and help bridge the gap in industry engagement. The Toy Association has the reach, the resources, and the responsibility to play this role for the toy and play community.”

Toyuncak magazine interviewed Ms. Marian Bossard, executive vice president of global market events at The Toy Association, to get more details of this brand-new virtual events.

1. You have recently introduced virtual market weeks. It seems the project have both commercial and social responsibility aspects. Could you brief us the nature of the project?

Marian Bossard: Toy Fair Everywhere is a new series of virtual market weeks that The Toy Association created to help toy businesses connect with their customers, suppliers, and the global play community at a time when in-person meetings and events are not possible. Toy Fair Everywhere market weeks are scheduled to take place during three designated seven-day periods (one each in July, August, and September), and will fill the void left by canceled events and face-to-face meetings that normally occur leading up to the holiday selling season.

The global pandemic is upending millions of professional and personal lives, leaving so much out of our control. But at The Toy Association, we recognized that there was one thing we could control – an opportunity for us to provide something positive for the global toy and play community. And despite all the uncertainty, we know that Christmas, birthdays, and other gift-giving holidays are still on the calendar and the industry needs to adapt and be prepared to deliver toys and games to the families who are counting on them. Since we already had a state-of-the-art technology platform and a partnership with software provider Balluun, we were able to quickly refocus our efforts and respond to seller and buyer needs during these uncertain times.

2. We can all predict that there will be many new and radical changes even after the pandemic is totally vanished. Do you think the virtual shows and similar events will negatively affect the regular physical trade shows or will they contribute to them? In other words, what are the pros and cons of virtual shows on face-to-face trade shows?

MB: There is certainly no replacement for in-person events, but we are committed to ensuring that Toy Fair Everywhere recreates all the opportunities for networking, education, business-building, and order-writing that occur at Toy Fair Dallas and Toy Fair New York.

Just as if walking a show floor, virtual market week attendees will explore a calendar of daily events, browse exhibitors by category, and book appointments for virtual demos and chats. Further replicating the in-person Toy Fair experiences online, Toy Fair Everywhere will also feature relevant and timely educational sessions and other engaging special events, both live and pre-recorded, that highlight the resiliency, drive, and passion of the global toy community.

Leading up to the market weeks, The Toy Association will work with marketplace participants to understand and maximize the use of its Toy Fair Everywhere platform, allowing brands to craft experiences unique to each company − just as one prepares to participate in any event, setting goals and developing a message is important. The Toy Fair Everywhere platform will allow virtual showrooms to be customized and reinvented for each of the three market week events. And unlike in-person shows where floor space is limited, there are no limits on booth availability for these events.

We’re excited to be providing the industry with the much-needed opportunity to connect and engage from afar, while continuing to make essential headway for their businesses to forge ahead in the current climate.

3. If you get good results from these three weekly virtual events, will you continue to organize them even after the pandemic disease is totally over?

Digital business experiences are a growing necessity that will not simply go away once the pandemic is over. We expect these virtual markets and meetings to remain, even when face-to-face meetings and events reopen in the months to come. We all need to pivot and face the changes in our world. As an association, we are best positioned to provide this opportunity to the industry, and we are working day and night to make it a solution and a success for everyone in the toy space.

4. Will these market weeks be international from the standpoints of visitors and exhibitors? Can you give us price info for both parties?
Anyone can participate in the Toy Fair Everywhere market weeks, taking place July 13-19, August 17-23, and September 14-20, 2020. Exhibitors can participate in all three for a flat rate of $650. The rate to participate in two market weeks (August and September only) is $500. Companies participating beginning in July will have access to start setting up their showroom on May 26.  Those who select August and September will gain access in mid-July after the close of the July market.  To learn more, be sure to attend our May 7 webinar that will provide exhibitors with a full understanding of the platform’s potential, as well as important tools and techniques for building and executing a digital showroom. In the meantime, for questions and information about exhibiting, please contact Simon Yung ([email protected]) (companies A-M) and Leigh Carleu ([email protected]) (companies N-Z).

#toy_fair #tfny #thetoyassociation