Anasayfa » HABERLER » OYDER: Bu karar üzerinde Made-in-China yazan bütün ürünlere uygulanıyor

OYDER: Bu karar üzerinde Made-in-China yazan bütün ürünlere uygulanıyor

Toys Turkey açılışı öncesi konuşma yapan OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Kireçci şunları söyledi:

“Sayın oyuncak sektörü katılımcıları Toys Turkey Satış Organizasyonunun açılışı için hep beraber bir araya geldik. OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Kireçci olarak yönetim kurulu adına burada açılışı yapmak üzere sizlerle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ülkemizin sosyo ekonomik ve siyasal sorunlarının olduğu bir dönemde böyle bir satış organizasyonu için siz değerli katılımcılar ve değerli misafirlerimiz ile beraber burada 4 gün boyunca hem birlikte olup sohbet etmek, hem önümüzdeki dönemde oyuncak sektörünün gelişmesi ile ilgili birikimlerimizi paylaşmak ve hem de yeni ürünlerimizi siz değerli müşterilerimize değerli dükkanlarında potansiyel çocuk müşterilerine sunmaları için burada bir araya geldik.

Biliyorsunuz son dönemde ithalat sektöründe özellikle alınan yasaklarla beraber ithalatçı arkadaşlar zor bir dönemden geçiyor. Bu konu sadece ithalat sektörünün bir sorunu değildir, sektörün üreticisine kadar tüm sektörü ilgilendiren bir konudur. Biz OYDER olarak, bu dönemde üzerimize düşen görevi harfiyen yerine getiriyoruz. Bununla ilgili gerekli çalışmaları ve lobi faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bunun da sonuçlarını yavaş yavaş almaktayız. Herkesin bu konuda bize güven duymasını rica ediyorum. Bu konuyu ayrıntılı olarak bir araya gelip size anlatacağız. Önümüzdeki dönemde çok daha  iyi gelişmeler olacak.

Burada bulunmak hasebiyle anlatmak istediğim konunun başka bir boyutu daha var. Oyuncak sektörünün yaşadığı sorun sadece bizim sektöre uygulanan bir uygulama değildir. Tabii ki biz de devletimizin ve büyüklerimizin aldığı kararların arkasındayız. Hatta bir anekdot vereyim. En son Bakan Yardımcımızla yaptığımız görüşmede kendilerine aynen şunu söyledim, “Bakanım şu an arkanızda bulunan bayrakta biz de nöbet tutmaktayız. Biz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Tüm sektör olarak alacağınız bütün kararların arkasındayız. Ama yaşadığımız bu buhranı anlamanızı rica ediyoruz.” diyerek derdimizi kendilerine defalarca dile getirdik, bir sürü gelişmeler oluyor. Daha iyi gelişmeler de olacak ama bu biraz zaman alacak bir konu çünkü işin siyasi bir tarafı da var. Basında farklı şeyler söyleniyor.

Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Şu an burada olamayan ve organizasyona akşam katılacak olan katılımcılarımız da var. Herkese iyi bir satış organizasyonu olmasını diliyorum.”

#oyder, #madeinchina, #Yakup, #Kireçci