Anasayfa » FUAR » OYDER Başkanı Ahmet Alioğlu açılış konuşması

OYDER Başkanı Ahmet Alioğlu açılış konuşması

oyuncakAltıncısı düzenlenen Toyzeria Oyuncak, Lisans, Oyun ve Oyun Ekipmanları Fuarı’nın sektörümüz ve ülkemiz adına yeni umutlar doğuracak adımların başlangıcı olması dileğimle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz, onur verdiniz.

Oyuncak sektörü hızla büyüyen ve gelişen bir sektör. Sürekli ciddi bir artış grafiği gösteren sektörümüzün böyle güzel bir organizasyonla bir araya gelmesi sektör adına büyük bir önem taşımaktadır.

Oyuncak sektörünün siz değerli mensuplarının verdiği destekle sektörümüz giderek büyüyen ve gelişen bir fuara sahip olmuştur. Bu güzel organizasyonda katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sektörümüze baktığımızda, son yıllarda en önemli gelişmenin oyuncaklarda ciddi bir kalite yükselişi olduğunu söyleyebiliriz. Üretici firmalarımızın birbirinden güzel, kaliteli ürünleri dünyanın birçok ülkesine ihraç edebiliyor.

Ülkemiz ve sektörümüz adına güzel bir gelişmeyi bizlere yaşatan sektör mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyuncakların %85’i Çin’den ithal edilmektedir. Oyuncak ithalatında çok ciddi denetimler, kontroller yapılması sayesinde artık her oyuncağın ülkeye girişine izin verilmiyor. Bu da beraberinde ithal ürünlerdeki kalite artışını getirdi.

Sonuç olarak şunu diyebiliriz ki, ülkemizde ne yerli üretim olan ne de ithal ürünlerde herhangi bir kalite, sağlık sorunu bulunmamaktadır. Sektörümüz kendini bir adım daha yukarı taşımıştır.
Bu önemli güzel gelişmeleri tüm kamuoyuna duyurmak ise sektör mensupları olarak hepimizin borcudur. Birazdan hepimizin heyecanla beklediği ve hazırladığı fuarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Herkese hayırlı, uğurlu olsun.