Anasayfa » FUAR » Orta Doğu’nun en önemli oyuncak fuarı Kids Turkey bu yıl da liderliği bırakmadı

Orta Doğu’nun en önemli oyuncak fuarı Kids Turkey bu yıl da liderliği bırakmadı

Türkiye ve 44 ülkeden gelen 7.846 ziyaretçi bu fuar sayesinde trendler ve yenilikler hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladı.

Kids Turkey bu yıl da Yakın ve Orta Doğu bölgesinin en önemli oyuncak sektörü B2B platformu olduğunu kanıtladı ve unvanını korudu. Türkiye’nin en büyük oyuncak fuarının onuncu etkinliği kapsamında Türkiye ve 44 ülkeden gelen 7.846 ziyaretçi İstanbul Fuar Merkezi’nde buluştu. 132 katılımcı (2016: 122) 26 ile 29 Ekim 2017 tarihleri arasında 14 farklı ürün grubu altında yeniliklerini tanıttı. Spielwarenmesse eG iştiraki Spielwarenmesse Middle East Fuarcılık Ltd. Şti Genel Müdürü Fatih Ciğerlioğlu bu etkinliği gerçek bir başarı olarak nitelendirdi: “Bu yılki katılımcılarımızı %52’si Türk üreticilerinden oluşuyordu. Bu artış sayesinde ticari faaliyetlerin de büyük ölçüde arttığını söyleyebiliriz. Kids Turkey bu etkinlik sayesinde hem Türkiye hem de Yakın ve Orta Doğu’da neden en iyi oyuncak B2B platformu olduğunu bir kez daha gösterme fırsatı yakaladı. Ziyaretçiler bu fuar sayesinde yenilikler ve eğilimler hakkında bilgi edinebiliyor ve iş bağlantıları kurabiliyor.”

Ziyaretçiler kaliteye dikkat çekiyor

Ziyaretçiler de Kids Turkey etkinliği sonuçlarından oldukça memnun. Bunlar arasında fuarı dördüncü kez ziyaret eden Makedonyalı Dejan Simonov da yer alıyor: “Katılımcıların ve sergilenen ürünlerin kalitesinden oldukça etkilendim. Bu oyuncak fuarı sektörümüz için oldukça değerli bir platform. Burada önde gelen tüm şirketleri şahsen görebilir ve yenilikçi ürün fikirleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu nedenle Kids Turkey’i ziyaret etmek her zaman değer”. Konya’dan gelen Moli Toys hem medya hem de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Türk şirketi ilk uzaktan kumandalı Türk otomobili olan yeni ürünlerini tanıttı. Fatih Ciğerlioğlu: “Yerel oyuncak endüstrisi dünya pazarına açılma yolunda atılmış büyük bir adımdır.” Kids Turkey kapsamında göze çarpan bir diğer etkinlik ise bu yıl yedincisi düzenlenen “En İyi Stand Ödülü” yarışması oldu. Ödül, bu yıl Pilsan, Bepateks A.Ş. ve uluslararası Ty markasına verildi.

Katılımcıları destekleyen World of Toys programı

Fuar süresince World of Toys Pavillon’u büyük beğeni topladı. Burada Çin, Almanya, Hong Kong ve Pakistan merkezli alt şirket ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıtma fırsatı yakaladı. Kids Turkey etkinliği sayesinde sadece katılımcılar değil, ziyaretçi ler de birçok kazanç sağladı. Nasıl mı? Spielwarenmesse eG Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Kick açıklıyor: “World of Toys programı sayesinde yabancı şirketler Türkiye oyuncak pazarı hakkında daha fazla bilgi edinebiliyor ve sektörün büyüme gösteren en dinamik bölümlerinden birini daha yakından tanıyabiliyor. Ticari ziyaretçiler bu sayede daha kapsamlı bir ürün yelpazesinden faydalanabiliyor ve uluslararası şirketlerle iletişime geçebiliyor”. Spielwarenmesse eG, kapsamlı hizmetleri ile fuar katılımının hazırlanmasında ve uygulanmasında tüm şirketlere destek sağlıyor. Buna kurulum ve donanımlar ile çeşitli pazarlama önlemleri dahildir.

#oyuncak, #kalite, #ziyaretci, #ticaret