Anasayfa » RÖPORTAJ » Öncülüğü ve kalitesiyle Toys Store sektörün bir adım önünde

Öncülüğü ve kalitesiyle Toys Store sektörün bir adım önünde

Rize’de toptan ve perakende oyuncak ve eğitici ürünler sunan Toys Store firma sahibi Sude Tüfekçi ile faaliyetleri ve sektör hakkında söyleşi yaptık.

Oyuncak sektörüne nasıl başladınız?

“2014 yılının 7. ayından beri oyuncak sektörüne ağırlık vermekteyiz. İçinde bulunduğumuz Rize ve Karadeniz’de böyle bir oyuncak mağazasına ihtiyaç olduğunu hissederek bu işe başladık. Mağazamızda oyuncağın dışında 0-3 yaş arası bütün araç gereçlerisude
elimizde mevcuttur, anaokullarına çok büyük ağırlık vermekteyiz, eğitici ahşap ürünlerimizden müşterilerimiz çok memnun. Anaokullarına toptan, oyuncak alanında da perakende hizmet veriyoruz. Okullara giderek, katalogları hazırlayarak, onların da bu süreçte bizim ziyaretimize gelip, karşılıklı desteği birbirimize veriyoruz. Okullarımıza elimizden gelen bütün yardım ve desteği yapıyoruz. İnsanlarımıza, tüketicilerimize, müşterilerimize ve okullarımıza lisanslı ürünlerimizle çok güzel bir hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin memnuniyetini sağlayarak yaptığımız iş ve ticarette en önde olmaya çalışıyoruz. Düzgün ithalatçılarımızla ve satıcılarımızla her zaman uyum içinde iyi bir çalışma sürdürüyoruz. Hep beraber güzel bir gelecek için daha ileri gitmek için bizi tercih etmelerini öneriyoruz.

İki buçuk yıl içerisinde geldiğiniz nokta nedir ve hedeflerinize ne kadar ulaştığınızı düşünüyorsunuz?

“Biz Rize’de insanlara öncülüğü, kaliteyi, kanserojen içeren ürünleri almamalarını anlatmayı kendimize bir hedef edindik. Lisanslı ürünlerin kanserojen muhtevalı ürünlerden nasıl ayırt edilebileceğini aktardık. Korsan ve kanserojen içerikli ürünlerin oyuncaaksatılmamasını dile getirdik. Hep elit ürünlerle mağazamızda bunu başardığımızı düşünüyorum. Lisanslı ürünler normalde çok yüksek maliyetlerle geliyordu ama gerek interneti takip ederek gerekse de piyasaları takip ederek müşteri potansiyelimizi oturttuk. Müşteriye çok iyi, elit ürünleri sunduğumuz için, hiçbir şekilde bir sorun yaşamıyoruz, müşteri tercih hakkını bizden yana kullanıyor.”

 Sunacağınız ürünleri neye göre seçiyorsunuz?

“Ürünler sezonuna göre talep görüyor. Müşteri en çok mevsimine göre oyuncak alıyor, bazı oyuncaklar yazın, eğitici oyuncaklar kışın daha çok satılıyor. Eğitici malzemeler okullar açıldığında daha çok sirküle oluyor.”

Geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir?

“Önümüzdeki zaman için hedef olarak, ilerde büyük potansiyeli olan büyük bir AVM açıldığı zaman, orada büyük bir mağazamız olmasını isteriz. İçinde faaliyet gösterdiğimiz sektörle birlikte hareket ederek, sektörün bizi ulaştıracağı en iyi noktaya gelmek isteriz. Biz sektörü takip ediyoruz, sektör bizi takip etmiyor, kendi başımıza bir hedefimiz yok, bizim için sektör neyi getiriyorsa onu sırtımıza taşıyacağız. Bununla birlikte, ilerde Çin’de güzel pazarlar kurulduğunda, sektör yerleştiğinde İstanbul’da, burada veya başka bir ilde ithalat yapmak en büyük hayalimiz.

Neler eklemek istersiniz?

“Tüm sektörde faaliyet gösteren arkadaşlarıma ve tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyorum. Her zaman iyi hizmet vermelerini istiyorum.”

 

#ToysStore #toptan #perakende #oyuncak #SudeTüfekçi #Röportaj