Anasayfa » SEKTÖR » Okul öncesi eğitimde girişim fırsatı Gymboree Play&Music ’ten

Okul öncesi eğitimde girişim fırsatı Gymboree Play&Music ’ten

okuloncesiGymboree Play & Music, Türkiye’deki ağını genişletmek amacıyla franchise vermeye başlıyor.

Gymboree Play & Music, Türkiye’deki ağını franchise vererek genişletecek. Çocuklara yaratıcılık ve özgüven aşılayan interaktif ebeveyn-çocuk eğitim programı Gymboree, okul öncesi dönemde miniklerin sosyal, duygusal ve fiziksel olarak gelişmesini hedefliyor. Gymboree Play & Music’in hizmet yelpazesinde, oyun, müzik, resim, fitness gibi 9 ana ders yer alıyor. Bunların yanı sıra, 2-4 yaş grubu için ebeveyn eşlik etmeden yapılan “Drop off” sınıfları, doğum günü programları, temalı partiler düzenleniyor. Oyun salonunda kaydıraklar, tüneller,tırmanma şeritleri gibi eğitim programına özel tasarlanmış 40 çeşit rengarenk ekipmanlar yer alıyor. Oyun dersleri bu ekipmanlar ve diğer program gereçleri ile beraber uygulanıyor.Merkezin işletmesi 30 senelik başarısı kanıtlanmış operasyon ve destek sistemi ile yapılıyor.

Ebeveyn-çocuk interaktif eğitim programları alanında uzman Gymboree Play & Music, Türkiye’deki ağını genişletmek amacıyla franchise vermeye başlıyor. 0-5 yaş çocukların yaşlarına uygun aktiviteler yoluyla fiziksel, duygusal ve sosyal yeteneklerini geliştirmelerinde aileleri desteklemeyi hedefleyen Gymboree Play & Music, çocuklara yaratıcılık ve özgüven aşılıyor.

“On-the-Go” diye adlandırılan gym salonları, anaokulları gibi yerlerde Gymboree programları dahilinde sunulabiliyor. Gymboree Play & Music’in çocuk eğitimine yönelik oyuncakları, kitapları, müzik CD ve oyuncakları da bulunuyor.

“Gymboree işten öte, bir yaşam biçimi”
1976 yılında San Francisco’da kurulan Gymboree Play & Music bugün dünyada 40 ülkede 700’ü aşkın merkezde hizmet veriyor. Girişimci Esra Taşar, 2006 yılında Master Franchise olarak Türkiye’ye getirdiği marka ile kendi iki kız çocuğunu da yetiştirmiş. Taşar, “Gymboree işten öte, bir yaşam biçimi. Franchisee’lerimiz çocukların fiziksel ve ruhsal sağlıklarını geliştiren bir iş yapmaktan dolayı büyük bir manevi tatmin yaşayacaklar” diyor.

Yeni franchise bölgeleri belirlendi
Markanın bugün İstanbul’da Yeşilköy,Bahçesehir, Kemerburgaz, İstinye, Ulus, Erenköy, Atasehir, Kavacık ve Cekmeköy’de, İstanbul dışında ise Ankara, İzmir, Adana ve Kayseri de toplam 13 şubesi bulunuyor. Yeni verilecek franchise’ların ise, İstanbul’da Pendik-Tuzla-Kurtköy,
Kartal-Maltepe-Dragos, Bakırköy- Merter-Bahcelievler, Halkalı, Beylikdüzü-Mimarova-Büyükcekmece, Zekeriyaköy bölgeleri ile, İstanbul
dışında Antalya, Antep, Bursa, Ankara Çayyolu, İzmir, İzmit, Malatya, Mersin, Samsun, Denizli, Eskişehir ve Bodrum ‘da yer alması planlanıyor.

Franchising Şartları
Gymboree Franchise bedeli bölgeye göre farklılıklar gösteriyor. Bölge bedeli $40.000 – $80.000 arasında değişebiliyor. Oyun alanı ekipman ve program gereçleri yatırımı $70.000 civarında. Toplam yatırım bedeli $200.000 – $250.000 olarak, Royalty bedeli ise %8 olarak belirlenmiş.