Anasayfa » SAĞLIK » Öğrencilerin başarısı için ‘Akıl Oyunları’ şart

Öğrencilerin başarısı için ‘Akıl Oyunları’ şart

cocukÖğrenciler iki haftalık sömestr tatilini geride bıraktı. İkinci döneme başlayan öğrencilerin okuldaki başarılarını artırmak için okul dışında velilere ciddi işler düşüyor.

Ebeveynlerin çocuklarıyla kuracağı olumlu ilişkiler çocukların sosyal becerilerini geliştirirken okul başarılarını da olumlu yönde etkiliyor.

PAL Oyuncak Eğitim Uzmanı Osman Metin ikinci dönemde çocukların okuldaki fiziksel, düşünsel ve duygusal gelişimlerini desteklemek için ailelere özellikle eğitici oyun ve oyuncakları öneriyor.

Çocuğunuzu okula motive edin

İkinci dönemin ilk haftasında çocuğunuz hâlâ tatil durgunluğunu yaşıyor olabilir. Onu okula yeniden motive etmek için uyku saatlerini düzenleyin, tatil dönemindeki rehavetten kurtulması için ona küçük görevler verin. Örneğin ikinci dönemde kullanacağı eğitim materyallerini ona hazırlatın.

Eğitimde okul öncesi dönemi önemseyin

Çevresiyle uyum içinde yaşayan, sosyal becerileri gelişmiş ve okul başarısının temeli okulöncesi dönemde atılıyor. Çocuğunuzun okulda karşılaşabileceği sorunları aşması için okul öncesi dönemde eğitici oyun ve oyuncaklardan, okul döneminde de eğitime destek olan PAL Akıl Oyunları’ndan faydalanın. Okul öncesi dönemde çocuğunuzun fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimlerini destekleyen oyun ve oyuncaklar ile oynamasına özen gösterin. Bu oyun ve oyuncaklar çocuğunuzun hem sosyal iletişim hem de problem çözme becerileri geliştirecektir. Oyunları uygulaması esnasında kullanılan matematik ve diğer müfredat terimleri onlar temel eğitim vermektedir.

Çocuğunuzun okulda yaşayabileceği problemleri akıl oyunları ile aşın

Dünyanın en çok tercih edilen “Akıl Oyunlarını” Türkiye’ye getiren PAL Eğitici Oyuncak Ürün Müdürü Murat Üstünbaş, özellikle klasik öğrenme metotlarından sıkılan öğrencileri, okula ve derse adapte etmek için “Akıl Oyunlarını” öneriyor. www.paloyuncak. com adresinden temin edebileceğiniz akıl oyunları ile ikinci dönemde çocuğunuzun okul başarısını artırın.