Anasayfa » FUAR » Nürnberg Oyuncak Fuarı’na rekor katılım

Nürnberg Oyuncak Fuarı’na rekor katılım

t366. Nürnberg Oyuncak Fuarı’na bu seneye kadar olmayan rekor katılımla 24 Türk firması katıldı

Her yıl uluslararası oyuncak pazarlarının yolları Nürnberg’de kesişiyor. Ünlü markalar, yeni kurulmuş özgün şirketler, büyük zincirlerin alıcıları, bağımsız bayiler ve birçok basın mensubu, oyuncak fuarını bu sektörün en önemli olaylarından biri haline getiriyor. Bu dünya lideri fuarda belirleyici iş temasları oluşuyor, gelecek yılın trendleri doğuyor ve en güncel bilgi alışverişi yapılıyor. Her şeyden önce ortamda büyük bir heyecan hakim oluyor.

66. Nürnberg Oyuncak Fuarı açıldı Dünyanın en büyük oyuncak fuarı olan Uluslararası Nürnberg Oyuncak Fuarı (Spielwarenmesse) kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl 66’ncısı gerçekleştirilen fuara, 67 ülkeden yaklaşık 2 bin 857 oyuncak firması katıldı. Fuarda bu yıl markalaşmış ve seri üretilen oyuncakların yanı sıra 80 bini aşkın yeni ürün tanıtıldı. 170 bin metrekarelik fuar alanında 1 milyona yakın oyuncak, ziyaretçilerle buluştu. 80 bin ziyaretçinin beklendiği fuar 2 Şubat Pazartesi gününe kadar devam eden fuara bu yıl 24 oyuncak şirketiyle katılan Türkiye, aynı zamanda katılım rekorunu da kırmış oldu.

Türk firmalarının yanı sıra çok sayıda Türk işadamı fuarı ziyaret ederek, sergilenen oyuncakları yakından görme fırsatı buldu. Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya, Türk firmalarını tek tek gezerek onlardan bilgi aldı.

Dünya lideri fuarda

60’ı aşkın ülkeden, 940’ı başka fuarlarda temsil edilmemiş 2.700’den fazla katılımcının yer aldığı fuarı 120’yi aşkın ülkeden bunlardan 25.000’i sadece Spielwarenmesse® fuarına katılım sağlayan 70.000’den fazla ziyaretçi gezdi. Yaklaşık 1 milyon ürün ve 75.000 yenilik teşhir edildi.

TrendGallery

Oyuncak fuarlarının trend izcileri dünyanın her yerine yayıldı. Sektördeki sezgi ve bilgiler, uluslararası Trend Platformunun temelini oluşturuyor. 3A salonundaki TrendGallery, oyuncak sektörünün gelecekteki en önemli eğilimlerini etkili bir biçimde gösterir.

ToyAwardt4

Bu değerli ödül her yıl fuardaki yenilikçiliklere verilir. ToyAward basının da dikkatini üzerine toplar ve kazananlara ürünlerini piyasada öne çıkartma imkanı sunar. Bu yılda öyle oldu.

Toy Business Forum

Burada en iyi uzmanlar sektöre günlük işler için değerli know-how sundu. Ücretsiz kısa sunumlarla pazarlara ve gelişmelere genel bir bakış sahibi olunması için, pazarlama ve satışlarla ilgili ipuçları paylaşıldı. Her gün pratikten örneklerle farklı konular ele alındı.