Anasayfa » TEDARİKÇİ OYUNCAKÇILAR » Newtoys ile ‘Yarının üyüklerine iyi bakın…’  

Newtoys ile ‘Yarının üyüklerine iyi bakın…’  

nweZeka oyunlarıyla ön plana çıkan Kazo Eğitim Araçları’nın yeni markası Newtoys’un eğitim danışmanı İbrahim Halil Demir hedeflerini ve gelecekteki düşüncelerini bizimle paylaştı.

Oyuncak sektörünün önemli imalatçı firmalarından olan Kazo Eğitim Araçları 15 yıllık tecrübesini perakende sektörüne aktardı. Yeni markası Newtoys etiketi ile zeka oyunları konsepti ile Bursa’nın gözde alışveriş merkezlerinden biri olan Koru Park AVM’de yeni şubesiyle hizmet vermeye başladı.

Newtoys eğitim danışmanı İbrahim Halil Demir: “Dünyada oyuncak sektörü gelişiyor ancak oyun sektörüne dünyanın ihtiyacı var. Akıllı telefonlar, akıllı tahtalar, akıllı bilgisayarlar vb. araçlar akıllanırken insan beyninin tembelleşmesi, dikkatinin bozulması, görsel hafızası ve ilgi dağınıklığı hastalık haline dönüşmüştür. Buradan referans alarak çocuklarımızın ve insanımızın bu hastalıktan uzaklaşması için zeka oyunlarına yatırım yaparak 50’ nin üzerinde yeni oyun ürettik. Buna benzer oyun merkezleri dünyanın her yerinde varken ülkemizde olmaması üzüntü verici,

Çocuklar için sıradan oyuncak zamanı bitti. Onları zihin ve zekâlarını geliştirecek oyunlara ve araçlara ihtiyaç var. Newtoys bu açığı kapatacak bir mağaza.

‘Farkındalık yönünü ortaya çıkartır’

‘Newtoys ürünleriyle zekânızı geliştirin, zihninizi güçlendirin’ diyerek yola çıktık.

İnsanın hayatında en önemli birikim öğrendikleridir. Öğrendiklerini kalıcı kılan yaparak yaşayarak ve oynayarak yaptıklarıdır. İşte zeka oyunları bu süreçte insanın FARKINDALIK yönünü ortaya çıkartır.

Tarihte insanlar 9 taş, mancala, tangram, dama, satranç… vb. oyunları günümüze kadar taşımışlardır.

Çabuk öğrenmede geleceğin metodu Zeka Oyunlarıdır. Akıl oyunları zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan bir eğitim metodudur. Bu metot yıllar öncesinde ileri dünya ülkelerinde bir öğreti metodu olarak kullanılmıştır.

Zeka Oyunlarının önemini kavrayan Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 öğretim yılında 5.sınıftan başlamak üzere 5., 6.,7., 8. sınıflarda eğitim öğretim müfredatına koyarak uygulamaya başlamıştır.”

Zeka Oyunları ile kazanılan beceriler:

1) Akıl Yürütme,

2) Pratik Problem Çözme,

3) İletişim,

4) Dili Doğru Kullanma,

5) Eleştirel Düşünme,

6) Üretken Olma,

7) Araştırma,

8) Hızlı Karar Verme,

9) Bilgi Teknolojilerini Kullanma,

10) Girişimcilik.

Önümüzdeki süreç içinde Newtoys markası altında franchising bayilikler vererek şube sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu süreçle beraber ürün sayımız ve Ar – Ge çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.”