Anasayfa » FUAR » MGS ihracatı %40’a çıkarmayı hedefliyor

MGS ihracatı %40’a çıkarmayı hedefliyor

mgssss2007 yılında hizmet hayatına başlayan MGS Oyuncak, genç ve dinamik yapısıyla hızla büyümekte ve gelişmektedir.

En71 standardına ve Sağlık Bakanlığı Oyuncak Yönetmeliğine uygun üretim yapmakta, çocuk sağlığına uygun hammadde ve yarı mamul kullanmaktadır. MGS ürünleri uluslararası onaylı kuruluş olan SGS laboratuvarlarında test edilmiş olup CE işareti taşımaktadır. Firma, oyuncak üreticisi olarak yurt içi ve yurt dışı pazar ağına ulaşıp üretim, pazarlama ve satış hizmetlerini dünya standartlarında gerçekleştirmektedir ayrıca yurt içinde en büyük oyuncak ithalatçılarını ve marketlerini tedarik zinciri olarak kullanmaktadır. “Firmamız faaliyet gösterdiği sektörde tanınan bir firma olarak kazandığı saygınlığı uzun yıllar boyunca sürdürme hedefindedir.” diyen MGS Oyuncak firma yetkilisi Mustafa Uçar’dan 2014 Spielwarenmesse Nürnberg Oyuncak Fuarı değerlendirmelerini aldık.

Almanya Oyuncak Fuarı

“Bu sene 5. yılımız. Bu fuara her sene yeni ürün gruplarımızla katılıyoruz. Fuarımız iyi geçti. Standımıza gelen, ilgilenen kişi sayısı fazla idi. Mevcut müşterilerimizle beraber yeni, değişik ülkelerden gelen insanlar da oldu. Ama asıl sonuçlar daha sonra netleşiyor, yani önümüzdeki aylardaki olumlu geri dönüşler fuarımızın iyi geçtiğini gösterecek en önemli unsur. İnşâAllah güzel sonuçlar gerçekleşir. MGS Oyuncak’ın fuara katılmasının en önemli hedefi şu an varolan ihracat hacmimizi artırmak. Belirli bir ihracatımız var, onu daha üst seviyelere taşımayı amaçlıyoruz. İhracatımızı %40 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz, bunun için bu sene kısmet olursa Hong Kong Fuarı’na da katılmayı planlıyoruz.”

Ürünler

Almanya fuarına bu sene 100’ün üzerinde ürünle katıldık. Büyük ürün gruplarımız ağırlıkta idi. Sallanan gruplar, büyük kamyonlar, bisiklet ve pedallı araçları sergiledik.”