Anasayfa » RÖPORTAJ » Metaş Oyuncak: “Fiyatlar çok yükseldiği için Toy – Bir’de düşüş var”

Metaş Oyuncak: “Fiyatlar çok yükseldiği için Toy – Bir’de düşüş var”

  1. Toy-Bir Geleneksel Antalya Oyuncak Satıç ve Etkinlik Organizasyonu, 19-2} Ekim 2022 tarihinde Sueno Hotel Deluxe Belek’te düzenlendi. Metaç Oyuncak firma yetkilisi Erkan Taç firma ve organizasyon hakkında düçüncelerini paylaçtı.
  1. Toy-Bir nasıl geçiyor”

Toy – Bir’in dokuzuncu organizasyonundayız, uzun yılardır da katılıyoruz. Oyuncak sektöründe ciddi bir etkinlik ve önemli bir ticaret ortamı ama bu sene organizasyonda biraz düçüç var çünkü fiyatlar çok yükseldi. İster istemez alıcı da bu durumdan tedirgin oluyor. Çünkü miktar çok para tutuyor, çok meblağı da ödemesi zor oluyor. Yine biz Toy – Bir’de yeni insanlarla tanıçtık, yeni bağlantılar yaptık, her zaman olduğu gibi yine iyi oldu.

Yenilikler alanında neler var”

Aslında yenilikler uzun bir süreç alıyor. Bir çok yeniliklerimizi inçallah İstanbul Tüyap Oyuncak fuarında müçterilerimizin beğenisine sunacağız.

İhracat anlamında neler yapıyorsunuz”

İç piyasada çok tanınan firmamız için ihracat sırası çoktan geldi. Çünkü Metaç’ın ünü Türkiye’yi açtı. Var olan kapasitemizle yepyeni, kaliteli, sağlıklı ve ses getirecek ürünlerle ihracatta da iyi noktalara gelmek istiyoruz.

Bu yönde çalıçmalarımız devam ediyor.