Anasayfa » RÖPORTAJ » Mega Oyuncak: “Toy-Bir’i Oyuncakçılar Derneği düzenlemeli”

Mega Oyuncak: “Toy-Bir’i Oyuncakçılar Derneği düzenlemeli”

  1. Toy-Bir Geleneksel Satıç ve Etkinlik Organizasyonu oyuncak sektörünü 19-23 Ekim 2022 tarihinde Sueno Hotel Deluxe Belek Antalya’da bir araya getirdi. Organizasyonun en çok ilgi gören firmalarından Mega Oyuncak firma sahibi Muharrem Vural firma faaliyetleri, organizasyon ve sektör hakkında görüçlerini paylaçtı.

 

  1. Toy-Bir değerlendirmeniz nasıl”

Biz firma olarak, bu tür etkinlik organizasyonlarının baçlatılmasının, ilk baçlardan beri teçvikçilerinden ve destekçilerinden biriydik, 9 yıl oldu, yer yer 2, yer yer 4 oldu, hepsine katıldık. Müçterilerle buluçmak

açısından önemli bir yer olduğunu düçünüyorum, hem sosyalleçiyoruz. Sektörde kimin ne yaptığını, piyasadaki durumunu görüyoruz, piyasanın çartlarını konuçuyoruz. Bu organizasyonun faydası tartıçmasız. Ama organizasyonda bazı aksaklıklar olabiliyor. Aslında bu organizasyonun Oyuncakçılar Derneği tarafından yapılması gerekiyor

ama bizim dernek bu konuda yetersiz kaldığı için sağ olsun piyasada arkadaçlarımız bu içi organize ediyorlar, üzerlerine alıyorlar, emek veriyorlar, hepsine teçekkür ediyoruz. Ellerine sağlık, özellikle genç nesil arkadaçların bunlarla sektöre katkıları olduğunu düçünüyorum.

Toy – Bir’e biz klasik markalarımızla devam ettik. Onun dıçında son 2 yıldır biliyorsunuz Türkiye’de bir imalat hevesi var. Piyasada özellikle çok üretilmeyen ama ihtiyaç olan ürünleri üretmeye çalıçıyoruz. Bu türde kendi çapımızda bir üretim desteğimiz var. 2ę-}0 çeçit kamyon, doktor setleri gibi değiçik plastik oyuncaklar ürettik. Ama bunlar hem piyasada çok bulunmayan ve kendi ihtiyaçlarımızı özellikle karçılayan sonra da müçterilerimize sunduğumuz güncel ürünler.

2022 senesini nas1l değerlendiriyorsunuz” Enteresan ama sektörün 2022 yılı aslında iyi geçti. Baçarılı bir yıl oldu ama enflasyonun etkileri biraz geriye çekiyor. Her çeye rağmen oyuncak sektörü belli oranda kendi yerini korudu, çok kötümser değiliz.

Biz içinde bulunduğumuz bu ekonomik çartlarda insanların ulaçabileceği ürünleri sunabilmek yani sadece markayı değil müçterinin alabileceği, ülkenin gerçeklerine uygun fiyat aralığında ürünler tespit edip, bunlar ithal olsun imal olsun getirip sunmayı hedefliyoruz.

Bundan sonraki kat1lacağ1n1z fuarlar nelerdir” Biz bundan sonra TÜYAP İstanbul Oyuncak fuarına katılacağız. Biz sektöre destek anlamında bu tür fuarlara katılıyoruz çünkü fuarlara belki satıç açısından çok bir ihtiyaç olmayabilir.

Antalya organizasyonlar1 devam etmeli mi” Kesinlikle devam etmeli ama mümkünse bunu Oyuncakçılar Derneği organize etmeli, çahıslar da bu için çilesinden kurtulmuç olurlar. Çünkü firmaların yapmasında onların da aleyhine oluyor, değiçik dedikodular oluyor, kimseyi mutlu edemiyorsun ama bu organizasyonu herkese eçit yaklaçan tüzel bir kiçilik yaparsa, herçey belli bir normal içinde gerçekleçir.

Eklemek istediğiniz nedir”

Toyuncak dergisine ve Zekai Bey sana teçekkür ederim. Bu içlere çok emek veriyorsun, seninle uzun süredir beraberiz. Sana da sağlık içinde nice seneler diliyorum ve teçekkür ediyorum.