Anasayfa » HABERLER » Matrax Oyuncak yeni yerinde tam gaz

Matrax Oyuncak yeni yerinde tam gaz

Matrax Oyuncak yeni yerinde tam gaz üretim ve ihracat hedefliyor

Ürün gamını geliştirme ve zengin stok hacmi

Akçiçek Oyuncak sektörde yarım asırlık deneyimiyle, piyasaya sunduğu tüm oyuncakları “Matrax Oyuncak” markasıyla İkitelli’de 3000 m2’lik bir alana kurulu fabrikasında imal ediyordu. Ürettiği kaliteli ve sağlıklı ürünlere yurt içi ve yurt dışından gelen yoğun talep üzerine, Matrax Oyuncak, Nisan ayında ürün gamını geliştirme ve zengin stok hacmi tutma açısından kendisine büyük avantajlar sağlayacak Kayabaşı Mah. Uğurlu Sok. No: 10 Başakşehir adresinde 5000 metrekare alana sahip yeni yerine taşındı. Yeni yerinde taleplere daha hızlı dönüşler yaparak, müşteri memnuniyetini artırmayı planlıyor. 1.100.000 adet yıllık oyuncak üretim kapasitesi olan alan aynı zamanda sektörün kalbi İstoç’a da yakın bir mesafede bulunuyor.

Anaokullarına yönelik eğitici oyuncak

Eğitici, öğretici ve eğlendirici oyuncaklar üreten Matrax Oyuncak ürünlerini üç yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler severek, eğlenerek kullanıyor. Ürünleri arasında futbol ve basketbol gibi sporların oynanabileceği minyatür masa üstü/ayaklı, iç mekan/dış mekan oyuncakları yer alan firma ayrıca anaokullarına yönelik eğitici oyuncak grubuyla çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor.
İstoç’ta bulunan satış mağazasının yanı sıra Türkiye genelinde yaygın bir satış ağına sahip Matrax Oyuncak iki ana grupta 60 farklı ürün çeşidiyle Türkiye ve dünyada önde gelen zincir mağazalarda yer alıyor.

Konu hakkında bilgi aldığımız Matrax Oyuncak İhracat Müdürü Hüseyin Urkaç, “Taşındığımız yeni yerimizde halihazırda 2 farklı kategoride çalışmalarını yaptığımız ürün gamımız daha da çeşitlenmiş olacak. Yeni ürün çıkarma noktasında daha fazla makine, daha fazla yatırım ve daha fazla stok alanı gerekiyordu, yeni yere taşınarak bunları çözmüş olduk. Böylece yeni ürünleri piyasaya çok daha hızlı bir şekilde çıkarabileceğiz.

Lisans çalışmaları

Matrax Oyuncak’ta yenilikler anlamında çalışmalar yaptıklarını dile getiren Urkaç, “Aslında bizim ürün konseptimiz futbol ve spor oyuncakları üzerine ama piyasadan gelen talepler doğrultusunda ürün gamımızı genişletiyoruz. Lisans anlamında çalışmalarımız var. Galatasaray ile lisans anlamında çalışıyoruz. Real Madrid ile lisans görüşmelerimiz var. Bunun dışında birkaç ülkedeki futbol federasyonları ile de lisans anlamında görüşmelerimiz devam ediyor, bunların milli takımlarının lisanslı ürünlerini çıkarıp, ihracatını yaparak, hem ürün gamımızı zenginleştirmeyi ve hem de ihracatımıza bir ivme kazandırmaya düşünüyoruz.” diyerek lisans faaliyetlerini belirtti.

Yerli oyuncaklar “Made in Türkiye” ibaresiyle dünya pazarlarında

Sektör dinamiklerini takip etmek için ülkemizde ve yurt dışında fuarlara katılan Matrax Oyuncak, güncel teknolojileri ve yeni gelişmeleri yakından takip ediyor.
Toyuncak Dergisi olarak, Uzak Doğu ürünlerinin hakim olduğu oyuncak pazarında tamamen yerli üretim oyuncaklarını “Made in Türkiye” ibaresiyle tanıtıp, dünya pazarlarına sunarak, ülkemizin bayrağını dalgalandıran Matrax Oyuncak’a yeni yerinde başarılarının devamını diliyoruz.

#MatraxOyuncak #AkçiçekOyuncak #taşınma #Lisans #RealMadrid #HüseyinUrkaç