Anasayfa » FUAR » Maskotunuzu oyuncağa çevirmek bizim işimiz

Maskotunuzu oyuncağa çevirmek bizim işimiz

maskotFarklıyız Promosyon Ürünleri Kurucu Ortağı Hakan Ayaktar ile ‘Farklıyız Biz!’ i konuştuk

Farklıyız Promosyon Ürünleri nasıl kuruldu? Ve neden ‘Farklıyız Biz!’?

“Farklıyız Promosyon, oyuncak ve promosyon konusunda tecrübeli olan 4 kişinin Türkiye’de olmayan eğitici ve eğlendirici diş fırçasını Türkiye pazarına getirmesi amacı ile kuruldu.

‘farklıyız’ ismi her ne kadar firma ortaklarının isimlerinden bir araya gelmiş olsa da amacımız gerçekten farklı fikirler ile promosyon dünyasına destek vermek. Promosyon fuarında sergilediğimiz ürünlerimiz ile bu yolda iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz.” 

Oyuncak veya promosyon piyasasına sunduğunuz ürünler nelerdir?

“Öncelikle ürünlerimiz çocuklar için eğitici ve eğlendirici olan diş fırçalarımız olup Looney Tunes, Smurf lisanslarıyla desteklidir. Bu fırçalar 2 dakika boyunca çocuklara dişlerini nasıl fırçalayacaklarını müzik eşliğinde anlatarak, diş fırçalamayı eğlenceli bir olaya çevirmeyi hedefliyor. Diğer hizmetlerimiz ise firmaların karakterlerini 3 boyutlu oyuncağa çevirmek. Oyuncağın dışında firmalara kendi maskot ya da logolarını kullanarak şapkadan çantaya, anahtarlıktan yastığa, kumaştan plastiğe kadar her nevi promosyon üretimi de yapıyoruz.”

Ürünlerinizin sektördeki diğer ürünlerden farkı nedir?

“Yılbaşından itibaren piyasaya çıkacak olan diş fırçalarımız bırakın Türkiye’yi dünyada sadece ABD’de bir firmada bulunmakta. Bundan dolayı diğer ürünlerden bir çok noktada farklı diyebiliriz. Eğitici diş fırçalarımız yanısıra gençler için de Justen Biber, Lady  Gaga, One Direction ve PSY gibi dünyaca ünlü isimlerin de müzikli diş fırçaları hakkı bizde bulunmakta. Oyuncak promosyonu konusunda farkımız ise firmaların maskotlarını 2 boyutlu resimden 3 boyutlu oyuncağa çevirmek . Türkiye’deki ve Çin’deki üretimlerimizle hızlı hizmet vermemiz de bizi ayrıcalıklı kılan başka bir nokta.”

Sektörde kendi alanınızda hangi konumda olmak istersiniz, hedefleriniz nelerdir?

“ ‘Farklıyız’ yeni kurulan bir firma ve tabiki hedefleri çok büyük. Tamamen kurumsal bir firma yapısında çalışmaya gayret gösteriyoruz. Online, perakende satış ve promosyon üretimi konusunda ciddi hedeflerimiz var ve bunun için profesyonel bir kadro ile çalışıyoruz. Ürünlerimize güveniyoruz ve piyasada farklıyız, firmamızın gerçekten farklı olduğunu göstermek istiyoruz ki en güzeli de promosyon fuarında standımızı ziyaret edenlerin ağzından bu cümleyi duymak oldu:  “Gerçekten siz farklısınız.”  

Katıldığınız 2014 Promotürk Promosyon Fuarı’nda hangi ürünleri sergilediniz ve fuarınız nasıl geçti?

“Dediğim gibi, yeni kurulan bir firmayız ve fuara ilk defa katıldık. Promosyon fuarında tecrübemiz olmamasına rağmen standart grubun müthiş tasarımı ve bizim ürünlerimiz ile sıcak hareketli canlı bir standımız oldu ve fuara ziyarete gelen herkesin dikkatini çekti. Fuarda 3 grup ürünümüz bulunuyordu:  Distribütörü olduğumuz Brush Buddies diş fırçası ürünleri, yıllardır üretimini yaptığımız Türkiye’de ve Avrupa’da bulunan bir çok firmanın ve federasyonun maskotunun oyuncak ve promosyon ürünleri ve bunun yanı sıra da sanırım en ilgi çekeni dünyaca ünlü Hansa Plush hareketli, dev boyutta ürünleri oldu.”

Promosyon sektörünün geleceği konusunda neler düşünüyorsunuz?

“Promosyon ürünleri, strateji gereği en büyüğünden en küçüğüne tüm kurum ve kuruluşların faydalarını farkedip satış ve pazarlama sürecindeki etkisinin büyük olmasından dolayı olmazsa olmazlarından biri olmuş durumda. Türkiye’de promosyon sektörü farkedilir derecede gelişim göstermektedir. Bizler de FARKLIYIZ Promosyon olarak, eski yıllara dayanan üretici ve ithalatçı gücümüz ve tecrübelerimiz  ile promosyon sektöründe hakettiğimiz yerlere ulaşacağımıza inanıyoruz.”