Anasayfa » FUAR » Markalı Eğlence Şirketi ‘Hasbro’ Türkiye tanıtım günleri

Markalı Eğlence Şirketi ‘Hasbro’ Türkiye tanıtım günleri

t13Hasbro’nun 2015 markaları, ürünleri ve lisans dünyası tanıtımı bu yıl 10-12 Şubat’ta Pendik Green Park Hotel’de gerçekleşti

Oyun ve oyuncak sektörünün lider firmalarından Hasbro Türkiye’nin her yıl düzenlediği Tanıtım Günleri, bu yıl 10-12 Şubat’ta Pendik Green Park Hotel’de gerçekleşti. Hasbro çalışanlarının ve  iş ortaklarının katıldığı etkinlikte Hasbro’nun 2015 markaları, ürünleri ve lisans dünyası tanıtıldı.

330 davetlinin katıldığı organizasyonda Hasbro’nun “Markalı Eğlence Şirketi” vizyonu, Transformers, Nerf, My Little Pony, Littlest Pet Shop,Monopoly ve Play-Doh gibi kendi “franchise” markalarının lansmanları, bu markaların lisans fırsatlarının yanı sıra Avengers, Star Wars gibi işbirliği yaptığı markalarla ilgili yenilikler de aktarıldı.

2015 ürünlerinin tanıtıldığı büyük ve göz alıcı show room, lisanslı ürünlerin tanıtıldığı Lisans Odası ve bu yıl ilk kez hayata geçirilen ve 2015 ürünlerini, mağaza içi görselleri, planogram planlarını ve deneyim alanlarını canlı olarak gösterme fırsatı sunan Hasbro Oyuncak Mağazası davetliler tarafından çok beğenildi.

Etkinlikte konuşma yapan Hasbro Türkiye Genel Müdürü Cyrille Guerin, Hasbro’nun globalde hedeflerin üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiğini ve Türkiye’nin de gösterdiği büyüme oranıyla bu global başarıya katkı sağlamasından gurur duyduğunu ifade etti.

Hasbro Türkiye Pazarlama Müdürü Caner Sandık sunumunda 2015’teki ürün ve marka lansmanlarına değinirken hem Hasbro’nun “franchise” markalarının hem de Avengers, Jurassic World ve Star Wars gibi bu yıl filmi olan markaların başarılarını daha da arttıracağını açıkladı. Sandık, pazarlama iletişiminde dijital ve sosyal medya yatırımlarının artacağını da belirtti.t14

Hasbro Türkiye Satış Direktörü Cem Akgün ise Türkiye oyuncak pazarının potansiyelinden bahsederken Türkiye’de çocuk başına harcamanın Avrupa ve gelişmekte olan ülkelerin çok altında bir rakamla 34$ olduğunu; Türkiye’nin gerek genç nüfusu gerek ekonomik büyümesiyle çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu anlattı.

Hasbro Türkiye Lisans Müdürü Deniz Apaydın, Avrupa ve Türkiye’de Hasbro “franchise” markalarının lisans gücüne değinirken özellikle Transformers ve My Little Pony markalarının lisanstaki başarılarına dikkat çekti.

Hasbro Türkiye Kanal Geliştirme Müdürü Levent Ertoğlu, dünyada yapılan araştırmalarda satın alma kararının %82’sinin satış noktalarında verildiğine değindi ve Hasbro Türkiye olarak satış noktalarında tüketici ve alışverişçi deneyimini maksimize etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tanıtım seanslarının sonunda davetlilere dağıtılan Tanzim-Teşhir Kataloğu da büyük ilgi gördü.