Anasayfa » RÖPORTAJ » Mamatoyz: “Dünyaya ürün satabilen köklü markalarımız olmalı”

Mamatoyz: “Dünyaya ürün satabilen köklü markalarımız olmalı”

Firma kuruluşu ve ürünleri

Mamatoyz, 2014 yılında, farklı alanlardaki projeleri birçok kez ödüle layık görülmüş 3 Endüstriyel tasarımcı tarafından İstanbul’da, bebekleri mutlu etmek için kurulmuş bir ahşap oyuncak markasıdır. Her bir ürün için, Tasarımı, yeniliği ve kaliteli el işçiliğini bir araya getirerek, bebeklerin sağlığı ve güvenliği gözeterek, özenle üretilmektedir. Tüm ürünler CE (EN71 1/2/3) testlerinden başarıyla geçmiş ve sağlığa zararlı hiçbir madde kullanılmamıştır. Türkiye’nin en kaliteli ahşap oyuncak markası olma vizyonu ve sağlıklı bir nesil yetişme misyonu ile çalışıyoruz.

Katıldığı fuarlar

İstanbul da Aralık ayında gerçekleştirilen IBS Fuarına ve Almanya’daki Nürnberg Oyuncak Fuarına Katılıyoruz.

2018 Spielwarenmesse Nürnberg Oyuncak Fuarı

Almanya Oyuncak Fuarı, dünyanın bir çok farklı noktasından ziyaretçisi olan bir fuar. Bu kadar geniş alanda bir kitleye hitap etmesi, hedef pazarlara ulaşılması için oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır. Daha çok Avrupalı ziyaretçilerin yoğun olduğu bir fuardı ve özellikle Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’den gelen ziyaretçilere ürünlerimize özel ilgi gösterdi.

Nurnberg’in Türkiye’deki oyuncak fuarlarından farkı

Bu Nürnberg oyuncak fuarına özgü bir özellik değil. Almanya, genel olarak fuarcılık deneyimi olan ve bu kültüre sahip. Dünyada da bu konuda sayılı merkez ülkelerden birisi haline gelmiş durumda. Ayrıca, fuar konusunda bir noktaya gelebilmek için fuarın “konusu” olan sektörde de çok güçlü sanayiniz ve markalarınızın olması şart. Bu nedenle, dünyaya ürününü satabilen köklü markalar yaratmak bir başlangıç noktası olabilir. Ayrıca, Coğrafi konum olarak Almanya gibi Türkiye’de dünyanın bir çok noktasına eşit uzaklıkta olması bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

2018 yılına dair beklentileri

İç piyasanın büyüme devam edeceği, ama asıl hedefin yine yurtdışı olacağı bir beklenti içerisindeyiz. Bilinçli anne babanın her geçen arttığı bir dönemde kalite ürünlerin daha çok rağbet göreceğini düşünüyoruz.

Marka olarak geleceğe yönelik…

Ürünlere karşı ilginin ve algının internet ve sosyal medya sayesinden pozitif anlamda gelişeceğini ve bilinçli tüketicilerin artacağına inanıyoruz. Fiyatın her zaman olduğu gibi, gelecekte de önemli olacağı kesin ancak kaliteli ürün ile kalitesizin çok daha çabuk ayrışacağı bir geleceğin hızla yaklaştığını söyleyebiliriz. Bu nedenle, tasarımın ilk sırada olduğu özgün ürünlerin üretilmesi konusunda tüm sanayinin bilinçlenmesi ve bir an önce bu konuda yatırımlar ve iyileştirmeler yapması gerektiğini düşünüyoruz.

#Mamatoyz, #Spielwarenmesse, #Nurnberg