Anasayfa » HABERLER » Lisansiye firmaları Sentries iftarında buluştu

Lisansiye firmaları Sentries iftarında buluştu

Lisanslı ürünler satışlarda her geçen gün daha çok pay alıyor

toy60Son yılların popüler çizgi dizi karakteri Niloya’yı da lisans portföyünde bulunduran Sentries Lisans 16 Haziran Cuma günü İstanbul’da Ataköy Marina’da iftar daveti verdi. Davete tüm lisansiye firmalar katıldı. Niloya’nın artan izlenme oranına bağlı olarak artan satışlarından son derece keyifli olan oyuncak üreticileri 2 senedir Niloya lisanslı ürünlerin satışlarının çok iyi olduğunu, hızını kaybetmediği gibi en az 2020’ye kadar böyle devam edeceğini tahmin ettiklerini söylediler. Yemekte lisansiyelerle yaptığımız sohbetlerde gündemlerinde markasız olarak çok fazla yeni ürün olmadığını, lisanslı ürünlerin satışlardan her geçen gün daha çok pay aldığını öğrendik.
Sentries Lisans Genel Müdürü İbrahim Şaşmaz; Niloya Çizgi Filminin, Mena bölgesinde 18 ülkede Ramazan ayında ve Eylül ayında 52 bölüm yayında olacağını, hiç yayınlanmamış 30 yeni bölümünün yayına hazır hale getirildiğini, 22 yeni bölüm için senaryoların yazım aşamasında olduğunu söyledi. TRT Çocuk ile 4 yıllık daha anlaşmalarını olduğunu ve yeni bölümler için Eylül ayında yayına girmek istediklerini belirten Şaşmaz; Türkiye’de tek bir karakterle, digital platformlarda 962.000 abone ve 850 Milyon izlenme oranına eriştiklerini ve esas hedeflerinin 2018 yılı olduklarını da belirtti.
Hali hazırda Çinli bir yayın kanalı ile görüştüklerini söyleyen Şaşmaz; 1.3 Milyar nüfusu olan ülkede Çinli çocuklara Niloya’yı izletmek istediklerini belirtti.

#lisansiye, #sentries, #İbrahimSasmaz