Anasayfa » HABERLER » LEGO Grup, Daha Fazla Çocuğa Ulaşmak İçin Türkiye’deki Varlığını Güçlendiriyor

LEGO Grup, Daha Fazla Çocuğa Ulaşmak İçin Türkiye’deki Varlığını Güçlendiriyor

legoİstanbul’daki yeni ofisi ile LEGO Grup, Türkiye’de ve bölgede LEGO markasının “oyundaki sistem” felsefesini daha fazla çocuğa ulaştırma stratejisini pekiştiriyor.

Kendine özel oyuncaklarıyla nesillerdir çocukların ve ailelerin hayatına dokunmayı başaran Danimarkalı oyuncak üreticisi LEGO Grup, Türkiye ofisini açtı. Yeni ofisi ile LEGO Grup, Türkiye pazarında genişlemeyi, bölge genelinde  daha fazla çocuğa ulaşmayı  ve  yüksek kaliteli bir oyun deneyimini  sunmayı hedefliyor.

İstanbul Mecidiyeköy Trump Towers’da bulunan yeni LEGO Türkiye ofisinde düzenlenen açılış kutlamasına, LEGO Grup Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMEA) Başkan Yardımcısı  Eric Maugein ve LEGO Türkiye Ülke Müdürü Vadim Gorovoy katıldı.

“Oynayarak öğrenme ve gelişme felsefesini destekliyoruz”

Türkiye’deki hedeflerini ve yeni atılımı değerlendiren LEGO Grup Başkan Yardımcısı Eric Maugein: “LEGO Grup olarak, her yaştan çocuğun kendine özel potansiyelini eğlenerek ve gurur duyarak keşfetmesini arzu ediyoruz. Çocuklara ve eğitim kurumlarına kaliteli oyuncaklar sunarak onların gelişimlerine katkıda bulunan ve gelecek nesillere ilham veren bir misyonu benimsiyoruz. Tüm LEGO ürünleri oynayarak öğrenme ve gelişme felsefesi üzerine kuruludur. Oyunun çocukların büyümesinde ve gelişmesinde önemli bir rol oynadığına ve hayal gücünü, yeni fikirleri ifadeleri harekete geçirdiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda ürünlerimizi, kültürleri daha iyi anlayarak tasarlıyoruz. Türkiye aile kavramının, aile bağlarının ve aile ile vakit geçirmenin esas olduğu bir kültüre sahip. Bu LEGO Grup’un temel değerleri ve savunduğu yapıyla da tamamen örtüşüyor. Dolayısıyla, Türkiye pazarının global ve bölgesel stratejimizde önemli bir yeri var ve bu konumunun önümüzdeki dönemde daha da güçleneceğini öngörüyoruz.”

“Türkiye’deki nihai hedefimiz, çok daha fazla çocuğa ulaşmak!”

LEGO Türkiye Ülke Müdürü Vadim Gorovoy ekliyor: Yıllardır LEGO felsefesini distribütörümüz aracılığıyla Türkiye pazarında tüketiciyle buluşturarak onlara güzel bir deneyim sunuyoruz. Şimdi ise LEGO Grup’un global stratejisinin bir parçası olarak, Türkiye’deki varlığımızı daha da güçlendiriyoruz. Yeni çalışanlarımız ve ofisimiz bunun en somut örnekleridir. Türkiye’deki hedefimiz, ülkede çok daha fazla çocuğa ulaşmaktır.”

LEGO ile ilgili ilginç veriler:

•Bugüne kadar yaklaşık 700 milyar LEGO parçası üretildi.

•2013 yılında, her saniyede 1.750, dakikada 105.000 ve toplamda 55 milyardan fazla parça üretildi.

•LEGO Club dünyada yaklaşık 5 milyon üyeye sahip.

•40 milyar LEGO parçasını üst üste dizersek aya ulaşabiliriz..

•Ortalama olarak, dünyada kişi başına sahip olunan LEGO sayısı 94 parçadır.

Rakamlarla LEGO Grup:

•2013 sonu itibarıyla LEGO Grup cirosu 25.382 milyar DKK’dır (Danimarka Kronu).

•Dünya genelinde 13.869 LEGO Grup çalışanı vardır.

•Bugün LEGO ürünleri 130’dan fazla ülkede satılıyor.

•LEGO 4 yıldır üst üste “0 ürün geri çağırma” oranıyla dikkat çekiyor.

•2013 sonu itibarıyla LEGO Grup’un Net Karı 6.119 milyar DKK’dır (Danimarka Kronu).