Anasayfa » RÖPORTAJ » Laço Kids yeni ürünler ve lisanslar ile daha da güçlenecek

Laço Kids yeni ürünler ve lisanslar ile daha da güçlenecek

10. Kids Turkey İstanbul fuarına katılan LAÇO Kids firma sahibi Suat Günel ile faaliyetleri ve fuarlar hakkında söyleşi yaptık

Öncelikle kısaca firmanızdan bahseder misiniz?

Firmamız Utku Matbaacılık olarak 7 yıldır sektörde üretim faaliyeti
yürütüyor. 2014 yılı itibari ile LAÇO Kids Markamız ile doğrudan piyasa girmiş bir firmayız.

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ürün gruplarımız 2 – 12 yaş aralığı çocukları kapsamaktadır, şuan yetişkinler için çalışmalarımız devam etmekte olup doğru ürün ve doğru kalitede üretimi ilke edindiğimiz için ürünler üzerinde çalışmalarımızı pedagog ve İngilizce öğretmenlerinden gerekli desteği alarak üretmeye özen gösteriyoruz.

Sektöre sunduğunuz ürünleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Ürün seçimlerimizi yaparken ticari durum gereği piyasa araştırmaları ve öğretmenler, pedagog gibi direkt çocuğa hitab eden yetkililerden yardım alarak ürün seçimi yapmaya çalışıyoruz.

Sektörde yaşadığınız sıkıntılar ve bunlara sizin çözüm önerileriniz nelerdir?

Sektör içerisinde çok sıkıntı çektiğimiz söylenemez. İthalatın içinde bulunduğu durum biraz biz üretici firmaların lehine oluyor gibi ancak tabi sektörde başka sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Ancak ben olumlu olduğunu düşünüyorum.

Firmanızı diğerlerinden farklı kılan özellikler nelerdir? Bir firma neden sizi seçmeli

Firmamızın en büyük özelliği yüksek kalitesi ve çok uygun fiyatları olduğunu düşünüyorum. Yeterli tecrübe ile kaliteye verdiğimiz önemden kaynaklı tüketicinin güvenle kullanabileceği ürünler sunuyoruz.

İnternet satışları konusunda çalışmalarınız var mı?

İnternet satışları ile alakalı bir çalışmamız yok. Ancak çalıştığımız firmaların o yönde çalışmaları olduğunu görüyorum. Ve olumlu tepkiler veriyorlar.

Antalya fuarlarından hangisine katılıyorsunuz? Nedeni nedir?

Antalya’da Toy-Bir fuarına katılım sağladık ve bizim açımızdan çok olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Güzel organizasyon yapılıyor.

Türkiye’de oyuncak sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Türkiye’de oyuncak sektörünün giderek daha da geliştiğini düşünüyorum. Tüketicinin de daha çok bilinçlenmesi ve aldığı üründe daha çok kaliteye yönelmesi sektörü daha güçlü hale getirecektir. Ancak üretimin daha fazla artması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa standartlarında ürünler üretip ihracatın artması için üretici firmalara gerekli desteklerin daha verileceğine inanıyorum.

2017 yılına dair değerlendirmeniz ne yöndedir?

2017 yılına dair iyi kötü geçirdiğimiz bir yıl oldu. Genel anlamda sorunlu gibi görünse de bizim açımızdan büyümeye yönelik birçok gelişmenin olumlu geçtiğini düşünüyorum.

İstanbul Kids 2017 Fuarı nasıl geçti, beklentilerinizi karşıladı mı?

10. Kids Turkey İstanbul fuarının çok olumlu geçtiğini düşünmüyorum. Katılımın az olduğu ve gelen müşterilerin de aşırı fuar yoğunluğundan şikâyetçi olduğunu gördüm.

Fuardaki ziyaretçi profili nasıldı? Oyuncak sektörünün daha fazla gelişmesi için, ülkemizde düzenlenen fuarlarda neler yapılmalı?

Fuardaki ziyaretçi sayısı az olduğu için o konuda pek bi gözlem yapamadım. Sektörde fuarların daha olumlu geçebilmesi için fuar tarihlerini birbirinden uzak tutmaları yeterli olur diye düşünüyorum.

Marka olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir? Gündemde olan bir proje var mı?

LAÇO Kids olarak kaliteye verdiğimiz önemi devam ettirerek bu doğrultuda üretimi yeni ürünler ve bünyemize katacağımız Lisanslar ile daha da güçlendireceğimizi sektöre daha fazla hizmet vereceğimiz ve tüketicinin özenle arayacağı bir marka olma yolunda çalışmalarımızı hızlandıracağız.

#yeni, #urun, #proje, #intarnet, #satis