Anasayfa » FUAR » Kubika Toys ile uzun seneler süren mutlu, sorunsuz bir iş ortaklığı

Kubika Toys ile uzun seneler süren mutlu, sorunsuz bir iş ortaklığı

2013 yılında kurulan Kubika Toys gençliğinin verdiği enerji ile kısa zamanda çok güzel yerlere geldi. Bu başarının altında yatan nedenler, bir aile şirketi olarak dürüstlüğü ilke edinmesi, kaliteden asla ödün vermemesi ve çok çalışması. 50 yıllık, Danimarka markası Hama Beads’in Türkiye Distribütörü olarak Kubika’yı tercih etmesinin sebebi de bu olsa gerek. Kubika Toys bundan sonra da sizlerle, sizin öneri ve isteklerinizle hep birlikte büyümeye devam edecek.

Öncelikle kısaca kendinizden bahseder misiniz? Firmadaki pozisyonunuz nedir?

İsmim Ayşe Ezicioğlu. Kubika Toys’un kurucusuyum.

Firmanız ve ürün gruplarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız 2013 yılında çocuklarımızın özgüveni yüksek, yaratıcı ve üretici bireyler olması için, gelişim süreçlerinde çevrelerini etkili araçlarla donatmak amacıyla kurulmuştur. 2014 yılından beri Danimarka markası, dünyayı kasıp kavuran Hama Boncuklarının Türkiye distribütörüyüz.

Sektöre sunduğunuz ürünleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Ürün seçerken, ürünlerimizin çocuk gelişimine katkısı olan Avrupa menşeli veya dengi kalitede markalardan olması öncelikli tercih sebebimizdir. Oyuncağın kalitesi ve çocukların sağlığı açısından %100 güvenilir olması olmazsa olmaz şartımızdır.

Sektörde yaşadığınız sıkıntılar ve bunlara sizin çözüm önerileriniz nelerdir?

Distribütör firma olarak ithalat sürecinde ciddi sıkıntılar yaşamaktayız. Ürünlerimiz %100 Avrupa menşeli olmasına ve bütün Avrupa’da serbest dolaşımı olmasına rağmen ürünler ithalat aşamasında çeşitli testlere tabii tutulmakta bu da hem ithalat sürecini uzatmakta hem de ürünün üzerine ekstra maliyet yükü olmaktadır. Sürecin normale dönmesi ancak Gümrük mevzuatının değişmesi ile mümkün olacaktır.

Bir firma neden sizi seçmeli?

Distribütörü olduğumuz Hama Boncukları şu anda dünyada yükselen bir trend. Popülerliğinden dolayı piyasada olan bütün muadilleri de markamızın ismi olan Hama Boncuğu olarak satılmaktadır. Bayilerimiz öncelikle orijinal Danimarka menşeli Hama Boncuklarını satıyor olmanın ayrıcalığını yaşayacaklardır. Bunun yanında bizimle çalışırken bütün bayilerimizle kurduğumuz yakın ilişkiler ve bayilerimizin çıkarlarını korumak ve sorunlarını gidermek konusundaki hassasiyetimizle uzun seneler süren mutlu, sorunsuz bir iş ortaklığı yaşayacaklardır.

Sosyal ağlar konusunda çalışmalarınız var mı?

Kubika Toys olarak müşterilerimizin yaptığı şekillerin görsellerini paylaştığımız İnstagram ve Facebook hesaplarımız vardır.

İstanbul Kids 2017 Fuarı nasıl geçti, beklentilerinizi karşıladı mı?

Açıkcası beklentimiz ziyaretin daha fazla olması yönündeydi. Yine de güzel bağlantılar kurma şansını yakaladığımız firmalar oldu.

Marka olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir?

Geleceğe yönelik hedeflerimiz, kalitemizi ve vizyonumuzu bozmadan ürün gamımızı genişletmek ve başta e-ticaret olmak üzere satış hacmimizi arttırmaktır.

# KubikaToys, #marka, #kalite